Nowe Audio Physic Classic 8 wkrótce w Polsce

0
Audio Physic Classic 8 zajawka

NOWOŚCI / Audio Physic poszerza swoją podstawową linię kolumn o nowy model podłogowy Classic 8. To trzygłośnikowe, dwuipółdrożne zestawy przeznaczone do średnich i większych pomieszczeń odsłuchowych. Rodzimy dystrybutor – firma EIC – zapowiada, że nowe kolumny wkrótce trafią do sprzedaży w Polsce.

Audio Physic to niemiecka firma od ponad 25 lat produkująca kolumny głośnikowe, znane i doceniane także w Polsce. Słynie z wielu własnych opracowań, między innymi z projektu głośników wysokotonowych Hyper Holographic Cone czy specjalnie zaprojektowanych obudów niwelujących drgania i niepożądane rezonanse.

Audio Physic Classic 8 konstrukcyjnie oparte są na modelu Classic 5. Mają tą samą szerokość, co minimalizuje niepożądane odbicia dźwięku i problemy z dyfrakcją fali wokół głośników. Nowe kolumny są tylko o 55 mm wyższe od Classic 5. Prezentują się równie elegancko jak mniejszy model, potrafiąc przy tym dostarczyć słuchaczom więcej dynamiki i mocy, zwłaszcza w zakresie niskich tonów. Dwuipółdrożne Classic 8 mają tyle energii, że z łatwością nagłośnią pomieszczenia o powierzchni nawet większej niż 20 m2 .

Audio Physic Classic 8

Głośniki niskośredniotonowy i niskotonowy, zastosowane w Audio Physic Classic 8, mają membrany z włókna szklanego, które są lekkie i wykazują się wysoką wewnętrzną stratnością, co skutecznie zapobiega zaburzeniom oscylacji membran. Nakładka fazowa zmniejsza efekty kompresji w kluczowym dla brzmienia zakresie średnich tonów i odgrywa ważną rolę w chłodzeniu napędu głośnika podczas jego pracy.

Jako przetwornik wysokotonowy pracuje w Audio Physic Classic 8 jedwabna kopułka umieszczona w niewielkim wgłębieniu utworzonym w ścince przedniej głośnika. Pozwala to subtelnie i precyzyjnie wyregulować promieniowanie fali akustycznej o długościach odpowiadających częstotliwościom wokół podziału w zwrotnicy. Obraz przestrzenny generowany przez kolumny pozostaje szeroki, zrównoważony i precyzyjny nawet wówczas gdy słuchacz siedzi nieco poza tzw. „sweet spot”.

Audio Physic Classic 8 1

Audio Physic Classic 8 posiadają solidny cokół stabilizujący konstrukcję, w który można wkręcić kolce (M8), albo opcjonalne stopki: Vibration Control Feet (VCF II M8), podnoszące jakość brzmienia na niespotykany dotąd poziom, a dodatkowo chroniące podłogę przed uszkodzeniem. Kolumny mogą być wykończone w okleinie: Black Ash, Cherry, Walnut lub Satin White.

Audio Physic Classic 8 – podłogowe kolumny głośnikowe
Dystrybucja – EIC

Dane techniczne:
Wysokość: 1055mm
Szerokość: 170mm
Głębokość: 290mm
Wymagana przestrzeń na podłodze: 210x350mm
Waga: 23 kg
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-150W
Impedancja: 4Ω
Pasmo przenoszenia: 34Hz-30kHz
Czułość: 89dB

Brak komentarzy

NuPrime EvoDAC zajawka

Nowy topowy Evolution DAC-2 od NuPrime

NOWOŚCI / Znany producent wzmacniaczy i źródeł cyfrowych wprowadził na rynek swój najnowszy, topowy przetwornik cyfrowo analogowy NuPrime Evolution DAC-2. […]