Vök – niezależni Islandczycy na koncertach w Polsce

0
vok

KONCERTY / Na trzy występy do Polski przyjeżdża Vök – jedna z ciekawszych alternatywnych młodych grup z Islandii. Zagrają w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Zespół w tym roku wystąpił już w Polsce na festiwalu Halfway w Białymstoku. Po świetnym przyjęciu muzycy postanowili wrócić na nas i wpisali Polskę na mapę swojej europejskiej trasy koncertowej.

Vök to młoda grupa grająca od 2013 roku ale w jej skład wchodzą muzycy znani już na islandzkiej scenie: Margrét Rán (wokal, gitary, instrumenty klawiszowe), Andri Már (saksofon, sample) i Ólafur Alexander (gitary). Na koncertach wspiera ich często sekcja rytmiczna. Muzyka, którą grają to wypadkowa elektroniki, indie popu i rocka, dużo w niej przestrzeni i islandzkich, mrocznych klimatów. A wysoki czysty głos wokalistki potrafi zahipnotyzować.

O zespole zrobiło się głośno w 2013 roku po tym, jak zwyciężył w konkursie Músíktilraunir (Muzyczne Eksperymenty). To na tamtejszej scenie ważne wydarzenie, laureatami konkursu byli tak znani wykonawcy jak Mammút, Monsters And Men czy Samaris. Rok później ukazał się pierwszy materiał formacji – epka „Tension” a w maju tego roku druga mała płyta „Circles”. Obie zostały bardzo ciepło przyjęte nie tylko na rodzimym rynku a zespół promował swoja muzykę na wielu europejskich festiwalach, między innymi Eurosonic, Iceland Airwaves, Roskilde czy Colours of Ostrava. Teraz pracują nad pierwszym dużym albumem. W Polsce wystąpią na trzech koncertach na przełomie lutego i marca.

Trasa po Polsce:
28 lutego (niedziela) – Warszawa, Cafe Kulturalna
29 lutego (poniedziałek) – Wrocław, Stary Klasztor
01 marca (wtorek) – Poznań, Blue Note

Ceny biletów: 35-45 zł

Brak komentarzy

Dual CS429 automat zajawka

Nowy gramofon od Duala

NOWOŚCI / Dual, znana marka produkująca gramofony, wprowadza do sprzedaży nowy produkt. To DUAL CS-429 – w pełni automatyczny […]