Albedo walczy z wibracjami

0
Albedo Cermo 1

ALBEDO / Nowość w ofercie bydgoskiego specjalisty od kabli. Na rynek wchodzą podstawki antywibracyjne Cermo.

Firma Grzegorza Gierszewskiego znana jest z bardzo dobrych srebrnych kabli. Oferta była bardzo obszerna – od drutów budżetowych po kable z najwyższej półki. W ofercie od pewnego czasu były też podstawki pod kable, ale teraz Albedo wkracza na zupełnie nowe terytorium.

Albedo Cermo otwarte

Komplet trzech podstawek Cermo pakowany jest w estetyczne pudełko (fot. wstereo.pl)

Ich najnowszy produkt to podstawki antywibracyjne Cermo. Zbudowane są z dwóch części z zagłębieniami, między które wkłada się małą ceramiczną kulkę. To rozwiązanie stosowane jest także przez inne firmy, cała tajemnica tkwi więc w proporcjach poszczególnych części i materiałach. Podstawki zrobione są ze specjalnej, dokładnie polerowanej stali o odpowiedniej twardości, w którą wpuszczono elementu z fofsorobrązu zwane rezonatorami. – Dodatkowo w podstawkach zatopiliśmy specjale oringi z elastomeru, które powodują, że podstawki nie odchudzają dźwięku jak wiele tego typu twardych akcesoriów – mówi Grzegorz Gierszewskiego.

Test niezwykłego preampu pasywnego Khozmo

Zwykle tego typu podkładki używane są do gramofonów i urządzeń lampowych, jednak Cermy zostały zaprojektowane z myślą o innych urządzeniach. – Polecamy je do przetworników cyfrowo-analogowych, odtwarzaczy CD a także do wzmacniaczy, bez względu na to czy to lampa, czy tranzystor. Ważne jest , jak podkładamy podstawki. Jedna z trzech powinna znajdować się pod transformatorem, a jeśli używamy ich do CD, to jedna powinna zostać podłożona pod napęd – tłumaczy szef Albedo.

Maksymalne obciążenie to 90 kg. Komplet trzech podstawek Ceramo kosztuje 1800 złotych.
Już niebawem test tych akcesoriów.

Brak komentarzy