Wilson – nowe kolumny do kina i stereo

0
Nowe Wilsony zajawka

NOWOŚCI / Premiera kolejnych kolumn młodej polskiej marki Wilson. Do sklepów trafiają właśnie dwa zestawy kina domowego Viper 5.0 oraz Estrada 5.0. Uzupełnieniem nowej oferty jest dedykowany im subwoofer SUB-8. To budżetowe głośniki o dobrym stosunku jakości do ceny. Producent zapewnia, że sprawdzą się także w odsłuchu stereo.

Wilson jest marką własną Horn Distribution S.A. powstałą jako rezultat wieloletniego doświadczenia w międzynarodowej dystrybucji sprzętu audio-video. Stworzono linie głośników o atrakcyjnych cenach, które dostosowane są do współpracy z komponentami kina domowego i zestawami stereo hi-fi. Kolumny są dobrze wykonane a ich brzmienie może się podobać. Przekonaliśmy się o tym testując niewielkie podłogówki Wilson Raptor 5.

Nowy zestaw Wilson Viper 5.0 (zdjęcie poniżej) to efektywny zestaw głośników kina domowego o zdecydowanej dynamice. Głośniki skonstruowano w oparciu o sprawdzone technologie dbając o dobór jak najlepszej jakości materiałów i atrakcyjną stylistykę. W swojej klasie głośniki cechuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny, nie nadwyrężający domowego budżetu miłośników kina w domu.

W skład kompletu Wilson Viper 5.0 wchodzą 2 kolumny podłogowe, 2 głośniki podstawkowe oraz głośnik centralny. Dźwięk został profesjonalnie dostrojony w celu uzyskania wysokiej jakości, czystego i mocnego dźwięku przestrzennego, niezbędnego przy tworzeniu kina domowego. Kolumny wentylowane są bas refleksem na tylnej ściance, terminale głośnikowe są pojedyncze.

Nowe Wilsony 1

Kolumny głośnikowe dostępne są w czarnym wykończeniu, wykorzystano okleiny winylowe z charakterystycznymi, delikatnymi przetłoczeniami imitującymi strukturę drewna. Z wykończeniem kontrastują srebrne fronty imitujące swoim kolorem i wykończeniem powierzchnię aluminium, co dodaje głośnikom ciekawego, nieco industrialnego charakteru. Wilson Viper 5.0 wyposażono w materiałowy klasyczny grill w czarnym kolorze.

Odpowiednio dobrane membrany głośników w odcieniu tytanowym o satynowym wykończeniu oraz frontowa płytka głośnika wysokotonowego z naniesionym logotypem marki Wilson i opisem technologii dodają głośnikom charakteru.

Drugi nowy zestaw wprowadzony do sprzedaży to Wilson Estrada 5.0 (zdjęcie główne). Atrakcyjny cenowo komplet zapewnia czysty, mocny dźwięk i zaspokoi potrzeby nawet bardziej wymagającego użytkownika. Głośniki bezproblemowo współpracują z z szeroką gamą dostępnych na rynku amplitunerów AV.

Obudowy kolumn głośnikowych cechuje wyeksponowany rysunek struktury drewna na wysokiej jakości okleinach, które wyglądem dobrze komponują się ze współczesnymi pomieszczeniami. Przetworniki nisko-średniotonowe stylistycznie odznaczają się na przednim panelu kolumn dzięki srebrnym obwódkom wokół membran, które również są srebrne nadając wizualnie całości konstrukcji dynamiki i nowoczesnej elegancji.

Uzupełnieniem dla obu kompletów kolumn jest nowy, kompaktowy, aktywny subwoofer Wilson SUB-8. W solidnej obudowie zamontowano 8-calowym (210 mm) przetwornik i wzmacniacz pracujący w klasie A/B o mocy 65 W. Konstrukcja obudowy z MDF zapewnia doskonałej jakości dźwięk bez zniekształceń – nie ma niepożądanych rezonansów lub wibracji z obudowy, a tunelowy system Bass reflex zapewnia maksymalny efekt basów.

Nowe Wilsony 2

Wilson SUB-8 zapewnia dobre wsparcie niskich częstotliwości zarówno we współpracy z systemami dźwięku przestrzennego kina domowego. Producent polec go także do stereofonicznych zestawów głośnikowych. Dostępny w czarnym wykończeniu o strukturze drewna.

Więcej informacji na stronie Wilson

Wilson Viper 5.0 – zestaw kolumn
Wilson Estrada 5.0 – zestaw kolumn
Wilson SUB-8 – subwoofer
Ceny:
Viper 5.0 – 2499 zł
Estrada 5.0 – 2499 zł
SUB-8 – 799 zł
Dystrybucja – Horn

 

Brak komentarzy