Polska premiera Dynamisów Diapasona

0
dynamis 2

DIAPASON / Włoska firma zaprezentowała na Audio Show  najnowsze kolumny Diapason Dynamis. Opowie o nich szef firmy Alessandro Schiavi.

To duże, pełnopasmowe, trójdrożne głośniki stojące na szczycie oferty tego znanego w Europie producenta, który w Polsce – dzięki bydgoskiej firmie Audio Connect – jest obecny od 2014 roku. Diapason specjalizował się w produkcji doskonałych monitorów, choć miał wcześnie w swojej ofercie kolumny wolnostojące – to Neos i Ares. Były to jednak konstrukcje dwudrożne, zbliżone brzmieniem do monitorów. Teraz przyszła pora na podłogówki i to najwyższej klasy, kosztujące 180 tys. zł.

Dynamis 1

Diapason Dynamis robią wrażenie jakością wykonania (fot. Diapason)

Świetny włoski design i dbałość o szczegóły oraz wzorcowe wykończenie kolumn, którym zajęła się znana firma Riva, stawiają te kolumny w czołówce światowych producentów. Nie da się ukryć, że prezentują się niebanalnie i znakomicie. Sama skrzynia głośnika składa się aż z 14 powierzchni, których proporcje i kąty nachylenia pieczołowicie skalkulowano po to, by zapewnić dźwięk do złudzenia przypominający instrument muzyczny.

– Piękno polega na równowadze pomiędzy harmonią całości i idealnymi proporcjami szczegółów. Taki jest Dynamis. Potrafi oddać wrażenie muzyki naturalnej, realistycznej i emocjonalnej, ponieważ potrafi wytworzyć nawet najmniejszy muzyczny rezonans słyszalny dla ludzkiego ucha – mówi Alessandro Schiavi, szef firmy powstałej w 1987 roku.

Schiavi, założyciel i główny konstruktor Diapasona, będzie gościem specjalnym na tegorocznej wystawie Audio Show. Zaprezentuje możliwości Dynamisów, opowie o swojej koncepcji budowania głośników i o tym, jak powinna jego zdaniem brzmieć muzyka odtwarzana w domu. A wie o tym sporo, bo zanim zajął się konstruowaniem kolumn, pracował dla studiów nagraniowych.

Dane techniczne:
Odpowiedź częstotliwościowa: 24 – 20 000 Hz (+/- 3 dB)

Głośnik wysokotonowy: (Ø) 29 mm miękka, jedwabna kopułka

Głośnik średniotonowy: (Ø) 18 cm z papierowym stożkiem krytym aluminium i farbą strukturalną Nextel

Głośnik basowy: (Ø) 30 cm głośnik z membraną Fiber glass

Skuteczność: 89 dB/W/m

Podział częstotliwości zwrotnicy: 4.600 Hz

Impedancja: 6 Ω

Minimalna impedancja: 3,4 Ω/200Hz

Typ obudowy: Bassreflex skierowany pod kątem do dołu

Waga: 100 kg / 1 szt.

Wymiary (s/g/w): 45 x 68,50 x 127,5

Brak komentarzy