Onkyo A-9130 – nowy wzmacniacz z DAC na pokładzie

2
Onkyo A 9130 zajawka

NOWOŚCI / Onkyo – jeden z najbardziej zasłużonych producentów w historii audio – wprowadził na polski rynek nowy wzmacniacz zintegrowany A-9130. Atrakcyjnie wycenione urządzenie może odtwarzać pliki bez korzystania z zewnętrznego DAC dzięki wbudowanemu przetwornikowi.

Onkyo A-9130 ma wiele możliwości podłączenia zewnętrznych urządzeń, również dysponujących wyłącznie wyjściem cyfrowym. Na pokładzie wzmacniacza zainstalowano bowiem DAC oparty o kość Wolfsona WM 8718 a sygnał cyfrowy można doprowadzić do niego za pomocą dwóch wejść cyfrowych.

Dodatkowo mamy do dyspozycji 5 wejść analogowych RCA oraz wejście gramofonowe dla wkładek MM. Jeśli chodzi o wyjście to Onkyo A-9130 dysponuje jednym analogowym wyjściem liniowym RCA oraz wyjściem pre-out subwoofera.

Stabilność pracy wzmacniacza Onkyo A-9130 zapewnia świetnie zaprojektowany zasilacz z dwoma dużymi kondensatorami o pojemności 10000μF każdy, które wykonano zgodnie z parametrami określonymi na podstawie długotrwałych testów odsłuchowych.

Onkyo A 9130 2

Wzmacniacze końcowe wykonano w technologii szerokopasmowej WRAT z zastosowaniem wyłącznie tranzystorów. W czasie dynamicznych zmian w muzyce następują gwałtowne zmiany impedancji obciążających wzmacniacz głośników. W przypadku jej mocnego spadku, reprodukcja dźwięku ulega wyraźnemu pogorszeniu, spowodowanemu utratą kontroli nad dużymi membranami niskotonowymi. By to zniwelować i nadal kontrolować pracę głośników, potrzebny jest stopień końcowy i układ zasilania zdolny do wytwarzania i pracy z wysokimi wartościami prądu wyjściowego.

Dodatkowo wzmacniacze zbudowane w technologii WRAT zapewniają pracę końcówek mocy z płytkim ujemnym sprzężeniem zwrotnym. Dzięki temu wytwarzają one dźwięk ciepły i żywiołowy, zachowując przy tym zniekształcenia na bardzo niskim poziomie.

Onkyo A 9130 1

Wzmacniacz, według producenta, charakteryzuje się naturalną, dynamiczną i przyjemną w odbiorze prezentacją wzmocnionego dźwięku. Nastawiony jest na muzykalność i wierność przekazu, gra ciepłym i żywym dźwiękiem, potrafi uwydatnić wszystkie niuanse brzmienia i nadać nowych barw dobrze znanym Ci utworom.

Onkyo A-9130 – wzmacniacz z zintegrowany z DAC
Cena – 1699 zł
Dystrybucja – EIC

Specyfikacja techniczna producenta:
– 60 W + 60 W (4 Ω, 20 Hz-20 kHz, 0,5% THD, 2 kanały, IEC)
– WRAT (technologia szerokiego zasięgu)
– Wykonany na zamówienie wysokoprądowy transformator EI i dwa kondensatory o pojemności 10 000 μF
– Wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy Wolfson WM8718 192 kHz / 24-bit
– Wejście gramofonowe MM
– Wejścia: 5 x RCA i 2 x cyfrowe wejścia audio
– wyświetlacz do łatwego wyboru źródła
– Sztywna antyrezonansowa metalowa obudowa 1,6 mm
– Wejście Power Amp Direct
– odłączany przewód zasilający zgodny z IEC
– 2 cyfrowe wejścia audio (1 koncentryczny, 1 optyczny, 192 kHz / 24-bitowy)
– 1 wejście phono z dyskretnym korektorem MM-mono
– 1 analogowe wyjście liniowe RCA
– Pre-out subwoofera
– Posrebrzane gniazdo słuchawkowe 6,35 mm
– Wejście RI (Remote Interactive)
– Pokrętło regulacji głośności z aluminium (z silnikiem)
– Niezależne sterowanie tonami oraz kontrola balansu
– Auto Power Standby
– Wymiary: (W x H x D) 435 x 129 x 330 mm
– Waga: 8.0 kg

2 komentarze

  1. Rafał pisze:

    Szkoda że zrezygnowali z diody w pokrętle głośności , jak to było w starszych modelach. Model a-9050 przegrał u mnie ze starym a-9211. Mam nadzieję że poprawili szczególnie wyższy zakres częstotliwości w nowej serii. Z chęcią wymienił bym wzmacniacz, ale metaliczność góry w serii a-90.. była tragiczna.

Post a new comment