Nowy gramofon od Duala

0
Dual CS429 automat zajawka

NOWOŚCI / Dual, znana marka produkująca gramofony, wprowadza do sprzedaży nowy produkt. To DUAL CS-429 – w pełni automatyczny gramofon Hi-Fi. Automatyczne ramię samo ustawi się nad płytą i opadnie, rozpoczynając odtwarzanie. Gramofon przystępnie wyceniono.

Dula to jedna z najbardziej znanych i zasłużonych firm gramofonowych. Założyli ją w 1907 roku dwaj bracia Steidinger. Nazwa pochodzi od wymyślonego przez nich podwójnego silnika do gramofonu. Było to połączenie sprężynowego mechanizmu zegarowego i silnika elektrycznego. W latach 30. XX wieku Dual zaczął produkować własne gramofony. Po II wojnie światowej stał się jednym z największych producentów gramofonów w Europie.

Nowy model gramofonu Dual ma oznaczenie CS-429. Jest to konstrukcja oparta na świetnie przyjętym przez rynek modelu CS-418. Tu jednak zastosowano pełną automatykę zapewniającą maksymalną wygodę użytkowania.

Dual CS429 automat 1

Wystarczy umieścić płytę na talerzu gramofonu, uruchomić go wybierając odpowiednią prędkość obrotową i nacisnąć przycisk „Sart”. Ramię automatycznie uniesie się, przesunie na początek płyty, a po opuszczeniu rozpocznie się odtwarzanie.

Dual CS-429 posiada w pełni regulowane ramię. Umożliwia to w przyszłości prostą wymianę wkładki oraz łatwą zmianę siły nacisku i dopasowanie antyskatingu. Fabrycznie zamontowana jest wkładka ORTOFON 2MRED. Gramofon posiada precyzyjną optyczną regulację obrotów, a wewnętrzna gumowa konstrukcja tłumiąca odsprzęga ramię i talerz od zewnętrznych wibracji i zakłóceń. Wyposażony jest w wewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy.

Dual CS429 automat 3

GŁÓWNE CECHY

PLINTA: MDF

Konstrukcja z MDF z wewnętrznymi absorberami
Stopy z wkładkami z elastomeru
Zdejmowana osłona przeciwpyłowa

TALERZ – ODLEW ALUMINIOWY

Precyzyjny aluminiowy odlew ciśnieniowy
Ciężka gumowa mata tłumiąca rezonans
Solidne łożysko z trzpieniem z hartowanej stali w mosiężnej tulei

RAMIĘ – WYWAŻONE STATYCZNIE

Wszystkie funkcje mogą być automatyczne lub ręczne
Solidna aluminiowa konstrukcja z zawieszeniem na łożyskach kulkowych
Regulacja siły nacisku igły i antyskatingu

NAPĘD – SILNIK DC/PASEK

Precyzyjna optyczna regulacja prędkości obrotowej
Gumowe mocowanie dla zniwelowania drgań
Precyzyjnie wycięty pasek dla uzyskania niższego poziomu drżenia i kołysania dźwięku. 

 

DUAL CS429 – w pełni automatyczny gramofon
Cena – 2999 zł
Dystrybucja – EIC

Brak komentarzy