Nowe subwoofery i podstawki od Triangla

0
Triangle sub  i pod zajawka

NOWOŚCI / Francuska firma wprowadziła trzy nowe prodykty, które zainteresują  zarówno miłośników słuchania w stereo, jak i zwolenników kina domowego. To dwa subwoofery  z serii Thetis oraz podstawki po monitory. Premierowe prodykty są już w sprzedaży. TriangleThetis 300 i Thetis 340

Najnowszą aktualizacją topowej linii Triangle Thetis są dwa uniwersalne i kompaktowe subwoofery TriangleThetis 300 i Thetis 340. To urządzenie, które można wykorzystywać w systemach kina domowego lub jako uzupełnienie systemu stereo. Subwoofery wyposażone są w przetworniki o średnicy 21cm (Thetis 300) i 25cm (Thetis 340).

Triangle Thetis 300 i 340 – nowe subwoofery

Triangle Thetis 300 jest wyposażony w układ z otwartą obudową, wbudowany wzmacniacz mocą chwilową przekracza 250W a zejście basu sięgającym do 32Hz (+/- 3dB). Thetis 340 zbudowany jest podobnie, moc wzmacniacz to 400W a zejście basu odiąga  25Hz (+/- 3dB).

Triangle sub i pod 3

W przetwornikach najnowszych modeli linii Thetis zastosowano membrany kompozytowe wykonane z celulozy i węgla, które zapewniają wysoką sztywność, korzystną przy niskich częstotliwościach. W połączeniu z masywnym magnesem i zawieszeniem głośnika pozwalającym na duży skok membrany, subwoofery mają dużą moc i bez żadnych trudności są w stanie odtworzyć pełny zakres basu z odpowiednią dynamiką. Konstrukcja obudowy jest wynikiem dokładnych pomiarów wibracji za pomocą sensorów laserowych, które pomogły wychwycić niechciane rezonanse obudowy i wzmocnić ją w kluczowych miejscach.

Thetis 300 i 340 działają na zasadzie bass-reflex, rozszerzając swoje pasmo nawet przy niskim poziomie głośności. Dzięki szczelinowemu, laminarnemu portowi bass refleks, zniekształcenia powodowane przepływem powietrza są znacznie bardziej zredukowane, niż ma to miejsce w klasycznym, okrągłym porcie bass reflex.

Triangle sub i pod 1

Subwoofery Thetis są wyposażone w liczne wejścia, które umożliwiają podłączenie ich do wszystkich typów wzmacniaczy, m.in.:
* wejście LFE, pozostawiając zadania zwrotnicy amplitunerowi kina domowego
standardowe wejścia RCA dla zestawów Hi-Fi
*wejścia wysokiego poziomu dla wzmacniaczy, które nie są wyposażone w dedykowane wyjścia subwooferowe.

Dwa pokrętła pozwalają na manualne dostosowanie głośności oraz podziału zwrotnicy w zakresie 30 – 120 Hz, aby idealnie zbalansować cały system. Dzięki możliwości ustawienia częstotliwości odcięcia ze stromym nachyleniem zbocza, subwoofery można bardzo łatwo dopasować do częstotliwości granicznych w głośnikach głównych. Co więcej, urządzenia zapewniają funkcję kontroli fazy oraz automatyczny standby po 20 minutach braku sygnału.

Triangle sub i pod 2

Subwoofery Triangle Thetis wyposażone są w pilota do regulacji głośności oraz włączania i wyłączania. Wyświetlacz LED na przednim panelu zapewnia widoczność poziomu głośności. Aby oszczędzać energię, automatyczny tryb czuwania jest włączany po 20 minutach braku sygnału. Po odebraniu nowego sygnału subwoofer jest automatycznie reaktywowany.

Triangle S01 – stojaki głośnikowe 

Firma wprowadziła też do oferty stendy pod monitory Triangle S01. Prosta, elegancka forma, sprawdzone materiały, przemyślane zarządzanie kablami w celu utrzymania porządku, szybki i łatwy montaż – to podstawowe cechy Triangle S01. Nadają się do używania pod monitory stereofoniczne lub pod kolumny efektowe w kinie domowym. 

Triangle sub i pod 5

Stojaki Triangle S01 zapewniają głośnikom podstawkowym wyjątkową stabilność i wydajność akustyczną. Z ich pomocą można podnieść kolumny głośnikowe na wysokość 60 cm, co umiejscawia przetworniki w idealnej wysokości do słuchania w pozycji siedzącej. Bezpośrednio przekłada się to na lepsze i pełniejsze wrażenia odsłuchowe.

Do stojaków dołączono regulowane kolce oraz podkładki, które efektywnie minimalizują wibracje generowane przez pracujące przetworniki i korzystnie wpływają na jakość dźwięku. Bas jest wyraźniejszy, a góra bardziej precyzyjna. Dodatkowo pozwala to także na bezpiecznie i stabilnie umieszczenie stojaków Triangle S01 zarówno na dywanie, jak i na innych powierzchniach.

Chociaż stojaki głośnikowe dobieramy zazwyczaj nie do koloru kanapy czy ściany, a pod względem funkcjonalności, to niewątpliwie czarne matowe wykończenie Triangle S01 jest dodatkowym atutem. Nowoczesna, minimalistyczna stylistyka sprawia, że stojaki S01 francuskiego producenta łatwo można dopasować do każdego wnętrza.

Triangle sub i pod 4

Specjalny  zintegrowany system umożliwia na dyskretne przeprowadzenie przewodów wewnątrz pionowego wspornika. Dzięki temu okablowanie jest uporządkowane, a cały zestaw nie traci walorów wizualnych.

W opakowaniu znajdują się:
    • Podstawki 2 sztuki – do samodzielnego montażu
    • Komplet śrub
    • Kolce
    • Podkładki pod kolce
    • Instrukcja montażu

Thetis 300 – subwoofer aktywny
Ceny:Black Ash – 3495 zł
HighGloss Black i HighGloss White – 3995 zł
Thetis 340 – – subwoofer aktywny
Ceny:Black Ash – 4295 zł
HighGloss Black i HighGloss White – 4895 zł
Triangle S01 – podtawki pod kolumny Cena: 599zł
Dystrybucja – Rafko

Brak komentarzy