Denon prezentuje nowe flagowe słuchawki AH-D9200

0
Denon AH-D9200 zajawka

NOWOŚCI / Denon wprowadza do sprzedaży w Polsce swoje nowe, flagowe słuchawki. Model Denon AH-D9200 ma łączyć w sobie najlepsze naturalne materiały z najnowocześniejszymi technologiami. Słuchawki są wykonywanie ręcznie w Japonii. Kosztują niemało, ale producent zapewnia, że jakość wykonania i klasa brzmienia rekompensują wydatek.

Nowe słuchawki Denon AH-D9200 zrobiono ze starannie wyselekcjonowanego drewna – użyto eleganckiego japońskiego bambusa. Prócz tego materiału zastosowano również odlewane aluminium i skórę. Topowe nauszniki Denona znajdują się na szczycie elitarnej serii Denon “Wood Series”, dołączając do wysoko cenionego i nagradzanego modelu AH-D7200 „walnut” zaprezentowanego w 2016 roku, oraz modelu AH-D5200 „zebrawood”, wprowadzonego na początku tego roku.

Bambus na muszle słuchawek wybrano nieprzypadkowo ze względu na jego ciepłe, antyrezonansowe właściwości akustyczne. Unikalny wzór bambusa, z którego wykonane są słuchawki oznacza, że nie ma dwóch identycznych par modelu AH-D9200. Słuchawki są tworzone ręcznie w fabryce Denon Shirakawa Audio Works, na północy Tokio.

W słuchawkach AH-D9200 Denon zaimplementował swoje opatentowane 50 milimetrowe przetworniki FreeEdge, wykonane i zaprojektowane z nanowłókien tak, aby niwelować niepożądane rezonanse membrany. Zamontowano je w przegrodach z żywicy redukującej wibracje i są one napędzane magnesami wysokoenergetycznymi wykonanymi ze stopu neodymowego, żelaza i boru. Konstrukcja przetworników ułatwia im odtwarzanie muzyki bez zakłóceń i zniekształceń, w celu uzyskania możliwie najczystszego brzmienia.

Denon AH-D9200 1

Połączenie japońskiej skóry oraz pianki z pamięcią kształtu wykorzystane w konstrukcji nauszników zapewnia precyzyjne, wygodne dopasowanie. Lekkość odlewanego z aluminium pałąka o minimalnym nacisku bocznym w połączeniu z nausznikami z naturalnej skóry gwarantuje, że słuchawki pozostaną na swoim miejscu oraz zapewnią komfort nawet podczas długich sesji odsłuchowych.

Test wzmacniacz słuchawkowego z DAC Audeze Deckard

Słuchawki Denon AH-D9200 są dostarczane z dwoma odłączanymi kablami: 3 metrowym kablem z posrebrzanym złączem 6,3 mm z miedzi beztlenowej – do słuchania muzyki w domu oraz krótszym kablem o długości 1,3 metra – do użytku z przenośnymi odtwarzaczami muzycznymi wyposażonymi w gniazdo 3,5 mm. Luksusowy twardy futerał oraz ściereczka do czyszczenia ułatwiają utrzymanie słuchawek w idealnym stanie.

Nowa flagowa konstrukcja bazuje na doświadczeniach z ostatnich 50 lat Denon w projektowaniu i tworzeniu słuchawek oraz łączy w sobie wyjątkową technologię z najlepszymi w swojej klasie rozwiązaniami inżynieryjnymi, aby zapewnić wyjątkowy dźwięk – niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki w domu, czy będąc w ruchu.

Słuchawki Denon AH-D9200 (6 999 zł) będą dostępne w sprzedaży od października 2018 r. u autoryzowanych dealerów Denon.

Czytaj także
Test słuchawek u-Jays
Wzmacniacz słuchawkowy i DAC Audio-GD

Denon AH-D9200 – słuchawki nauszne
Cena – 6 999 zł
Dystrybucja – Horn

Brak komentarzy