Denon HEOS AVR. Bez przewodów, wielopokojowy

0
Denon Heos zajawka

NOWOŚCI / Denon odkrywa karty i pokazuje swój nowy produkt. To Denon HEOS AVR – najnowszej generacji amplituner 5.1. W czym tkwi jego przełomowość? To pierwszy wzmacniacz Denona o tak prostej obsłudze, w dodatku bezprzewodowy, dający możliwość łączenia kolumn efektowych bez kabli i oferujący funkcjonalność multiroom.

„Otocz się dźwiękiem, nie przewodami” – oto myśl przewodnia, która stanęła u podstaw powstania nowego Denona HEOS AVR. To właśnie wyeliminowanie kabli jest jedną z głównych zalet nowego amplitunera. Przede wszystkim postawiono na łączność bezprzewodową ze źródłami dźwięku –muzykę czy filmy możemy strumieniować z dowolnego źródła (komputera lub sieci) i z niemal dowolnej platformy.

Jego cztery automatycznie wykrywające sygnał źródła wejścia HDMI są kompatybilne z najnowszymi formatami 4K UltraHD TV, Blu-ray oraz formatami strumieniowania wideo online, a możliwość nauczenia pilota telewizora potrzebnych komend powoduje, że obsługa podstawowych funkcji amplitunera AV tym pilotem jest niesamowicie intuicyjna. Użycie zastosowanej funkcjonalności kanału powrotnego oznacza w efekcie użycie tylko jednego połączenia kablowego pomiędzy telewizorem i Denonem HEOS AVR zapewniającego świetny dźwięk i obraz.

Denon HEOS AVR 2

Absolutny minimalizm (fot. Dernon/Horn)

Bezprzewodowo możemy podłączyć także głośniki efektowe, co umożliwia obcowanie z dźwiękiem przestrzennym bez plątaniny kabli i tym samym rewolucjonizuje sposób budowy kina domowego. Ale jeśli ktoś ma już tradycyjne głośniki efektowe i chce z nich korzystać – nic nie stoi na przeszkodzie – Denon HEOS AVR daje możliwość połączenia ich także za pomocą kabla.

Nowy Denon łączy jakość dźwięku znaną z dużych urządzeń tej firmy z prostotą, funkcjonalnością i intuicyjną obsługą soundbarów. Dzięki swojej eleganckiej i smukłej konstrukcji, Denon HEOS AVR nie przypomina typowego amplitunera AV, a mimo mniejszych rozmiarów zawiera w sobie wiedzę i technologię firmy Denon. Nie „straszy” potencjalnych użytkowników dziesiątkami gniazd na tylnym panelu, masą przełączników i funkcji, z większości których nigdy nie skorzystamy. Jest prosty w ustawieniu i obsłudze.

Denon HEOS

Tu nikt się nie zgubi. Tylko najpotrzebniejsze gniazda (fot. Dernon/Horn)

Inteligentnie zaprojektowana aplikacja HEOS prowadzi użytkownika przez cały proces instalacji i konfiguracji tak, aby w kilku kliknięciach mógł on zintegrować urządzenie z całym domowym systemem muzycznym.

Denon HEOS AVR to także urządzenie multiroom. Dodatkowe głośniki z serii HEOS mogą być dołączone do systemu w każdej chwili za pomocą kilku kliknięć w aplikacji. Można odtwarzać inną muzykę w każdym pomieszczeniu, lub też połączyć głośniki w całym domu w trybie Party, nagłaśniając jednocześnie każdy pokój tym samym utworem. Sześć przycisków w menu szybkiego wyboru pomoże w łatwym użytkowaniu najpopularniejszych funkcji, a wbudowany moduł Bluetooth umożliwi odtwarzanie muzyki bezpośrednio z twojego telefonu lub tabletu.

Denon HEOS AVR 3

Prosty i funkcjonalny pilot (fot. Dernon/Horn)

Denon HEOS AVR uzbrojony jest w najnowsze, zaawansowane technologie przetwarzania sygnału cyfrowego. Wbudowana amplifikacja to energooszczędne wzmacniacze klasy D oferujące potężne 100 W na każdy z pięciu kanałów i napędzające dowolne głośniki.

Denon HEOS AVR
Dystrybucja: Horn

 

Brak komentarzy

Taga Harmont HTA 600 B zajawka

Dwa nowe wzmacniacze TAGA Harmony

NOWOŚCI / TAGA Harmony wprowadza do sprzedaży równocześnie aż dwa nowe wzmacniacze. Jeden to premierowa konstrukcja hybrydowa o nazwie HTA-600B. Drugi […]