Cocktail Audio X45 – topowy serwer muzyczny

0
4HiFi zaprezentuje m.in. serwer muzyczny Cocktail Audio X45 PRO

NOWOŚCI / Cocktail Audio – koreański specjalista od cyfrowego audio – wprowadza swój najnowszy, hi-endowy serwer muzyczny Cocktail Audio X45 PRO. Urządzenie z najnowocześniejszymi układami na pokładzie imponuje niesamowitą liczbą funkcji, pod względem użyteczności trudno będzie z nim konkurować.

Cocktail Audio X45 PRO to najnowsza wersja zaawansowanego serwera muzycznego od znanego koreańskiego producenta. Marka Cocktail Audio została założona przez Novatron – firmę powstałą w 2003 roku, która początkowo zajmowała się tworzeniem i produkcją oprogramowania i sprzętu komputerowego. Później zaczęła produkcje DAC-ów, streamerów i muzycznych serwerów, dziś ma już ugruntowaną pozycję wśród miłośników cyfrowego audio.

Cocktail Audio X45 PRO jest rozwinięciem modelu X45, wykorzystuje nowe komponenty i ma nowe możliwości. Przede wszystkim zaimplementowano w nim inną kość przetwornika, na pokładzie ma Sabre 9038PRO pozwalającą na obsługę niemal wszystkich dostępnych plików muzycznych w dowolnej rozdzielczości: do 32 bitów i do 768 Khz (pliki PCM, DSD, DXD w dowolnych formatach).

Cocktail Audio X45 PRO

Tym, co odróżnia serwery Cocktail Audio od konkurencji jest ich wszechstronność, liczba funkcji, jakie posiadają te urządzenia naprawdę robi ogromne wrażenie. Nie inaczej jest w przypadku Cocktail Audio X45 PRO. W zasadzie łatwiej byłoby wymienić to, czego ta maszynie nie potrafi. Po kolei.

Cocktail Audio X45 PRO jest streamerem oraz odtwarzaczem plików, które możemy pobierać z zewnętrznego dysku lub z dysku zamontowanego na pokładzie urządzenia. Może pełnić też funkcję DAC-a dla zewnętrznych źródeł cyfrowej muzyki. Ale możemy też wysłać z niego sygnał cyfrowy do zewnętrznego przetwornika. Ale to tylko początek, bo koreański serwer ma wbudowany napęd CD. Dzięki temu możliwe jest odtwarzanie płyt kompaktowych a także ich ripowanie oraz wypalanie muzyki na płytach CD-R, CD-RW i DVD-R/RW.

Test Cocktail Audio X35

Dużo użyteczności? Ale to jeszcze nie wszystkie. Do Cocktail Audio X45 PRO możemy podać również sygnał analogowy do gniazd RCA i wykorzystać urządzenie w roli przedwzmacniacza (nie potrzeba osobnego pre, możemy sterować głośnością wszystkich funkcji z poziomu Cocktaila). Nie zapomniano o miłośnikach modnych pd kilku lat płyt winylowych – na pokładzie znajduje się preamp gramofonowy dla wkładek MM (z gniazdem uziemienia). Jest też radiowy tuner (DAB i FM). Ze wszystkich źródeł można korzystać również za pośrednictwem słuchawek – jest wyjście typu “duży jack”

Cocktail Audio X45 PRO 1

Producent podaje, że w zasilaczu zastosowano transformator toroidalny z ekranowaniem z osobnymi obwodami dla sekcji cyfrowej i analogowej. Również cała obudowa wykonana jest z aluminium. Zastosowano wysokiej jakości komponenty (m.in. wzmacniacze operacyjne OPA627BP Precision High-Speed) oraz bardzo dobrej jakości gniazda cyfrowe RCA i XLR. Oprogramowanie sterujące urządzeniem opracowano specjalnie dla tego modelu.

Cocktail Audio X45 PRO współpracuje z większością serwisów streamingowych, takich jak TIDAL, Spotify, Napster, Deezer czy Qobuz. Posiada również wsparcie dla Roon oraz Gracenote. Urządzenie dostępne w dwóch kolorach: satynowym srebrnym oraz czarnym. Więcej informacji TU. Polski dystrybutor – firma 4HiFi – informuje, że pierwsze egzemplarze trafiają właśnie do wybranych sklepów.

Cocktail Audio X45 PRO
Cena – 21 000 zł
Dystrybucja – 4HiFi

Brak komentarzy