AUDIOBYTE HYDRA ZPM. Zasilanie jest ważne

0
Hydra zajawka

AUDIOBYTE HYDRA ZPM / Specjalista od cyfrowego audio wprowadza nowe urządzenie do swojego katalogu. Hydra ZPM to zewnętrzny zasilacz audio do konwertera USB Hydra Z. Dołączenie go ma skutkować dalszą poprawą dźwięku, szczególnie jego klarowności i szybkości, a także barw. Zasilacz i konwerter mają być idealnym partnerem dla firmowego DAC-a.

Rumuński Audiobyte to firma, która sporo namieszała na rynku cyfrowego audio. Najpierw bardzo dobre opinie zbierał DAC/wzmacniacz słuchawkowy Black Dragon, później pojawiło się urządzenie dla miłośników odtwarzania muzyki z komputera. Wiadomo, że wejścia USB w DAC-ach są często ułomne, dlatego Audiobyte zaproponowała konwerter zmieniający sygnał USB na S/PDIF, HDMI, koaksjalny, BNC lub AES/EBU. Hydra Z – tak nazywa się konwerter – mogła być zasilana z USB lub z zewnętrznego zasilacza 5 V. Teraz pojawia się Hydra ZPM – ultraliniowy zasilacz audio dedykowany Hydrze Z, który pozwoli na wyciśnięcie jeszcze lepszej jakości brzmienia.

Hydra 1

Pełen zestaw Audiobyte: DAC, konwerter USB i zasilacz (fot. premiumsound)

Hydra ZPM jest krokiem naprzód w stosunku do koncepcji Hydry X, która była zasilana bateryjnie. W zamian Hydra ZPM korzysta z banku kondensatorów o pojemności 2 x 310 Faradów (1 Farad = 1 000 000 µF), który zapewnia niższą rezystancję wewnętrzną, większą żywotność i niezawodność w stosunku do rozwiązania bateryjnego.

Test DAC-a MYRYAD Z 20

Ładowanie tak dużej pojemności nie jest zadaniem trywialnym. Proces ten jest nadzorowany przez specjalne układy elektroniczne. Pełne naładowanie wszystkich kondensatorów może zająć do 4 godzin (gdy ładowane są pierwszy raz). Napięcie wyjściowe pozostanie wówczas stabilne dopóki Hydra ZPM będzie zasilana napięciem sieciowym. ZPM został zaprojektowany w całości jako zasilacz liniowy – to znaczy, że nie zawiera w sobie technologii impulsowej. W ten sposób wszystkie rodzaje zakłóceń, które zwykle związane są z szerokopasmowym zasilaniem impulsowym, zostały wyeliminowane.

Hydra 2

Audiobyte od tyłu. DAC jest wyraźnie głębszy (fot. premiumsound)

Poza wbudowanym „cyfrowym” wyjściem 5V Hydra ZPM może zostać wyposażona w dyskretne ultra niskoszumne analogowe regulatory napięcia, aby zapewnić symetryczne zasilanie +/- 12V .. +/- 24V w celu zasilenia układów analogowych.

Specyfikacja:
– wymiary: 240 x 170 x 45 mm
– waga: 1,7 kg
– wyjście cyfrowe: 5V/1A max
– zniekształcenia na wyjściu cyfrowym: 5µV RMS
– wyjście analogowe (opcjonalnie): +/-12V, 0,5A max

Ceny:
– wyjście zasilania dla „digital” – 2590 zł
– wyjście zasilania dla „digital+analog” – 3190 zł

DystrybucjaPremiumsound

Brak komentarzy