WIGG ART ELODIE. Brakujący element

0
Wigg Art Elodie zajawka

NOWOŚCI / Bydgoska manufaktura głośnikowa Wigg Art wprowadza do sprzedaży nowy modele Elodie. To pierwsze monitory w ofercie tej firmy. Uzupełniają więc katalog, wcześnie dostępne były tylko modele podłogowe. Doskonale wykonane głośniki podstawkowe średniej wielkości można kupić z dedykowanymi podstawkami.

Wigga Art coraz mocniej zaznacza się w świadomości polskich audiofilów. Powoli ale konsekwentnie Grzegorz Wielogórski buduje pozycje marki. Po ubiegłorocznym debiucie na Audio Video Show kolumny z Bydgoszczy stały się jeszcze bardziej rozpoznawalne, coraz więcej jest też dobrych opinii o nich na specjalistycznych forach.

Najnowsze kolumny Wigg Art Elodie to konstrukcje podstawkowe, których dotychczas brakowało w ofercie. Średniej wielkości zestawy kształtem odbiegają nieco od wcześniejszych głośników bydgoskiego producenta. Przednie i górne ścianki skrzynek są lekko pochylone, by wyeliminować niepożądane rezonanse i tworzenie się fal stojących. Ciekawa jest sama konstrukcja. Obudowy Elodie wykonano z cienkich warstw drewna połączonych z utwardzanym MDF-em. Drewno z MDF-em klejone są naprzemiennie. Taka technologie pozwoliła na jeszcze większe zredukowanie rezonansów samej obudowy.

Wigg Art Elodie 2

Nowe polskie podstawkowce zaopatrzone są w port bas reflex skierowany do tyłu a jego wylot zrobiono z polerowanego aluminium. Konstruktor zainstalował pojedyncze gniazda głośnikowe. Kolumny Wigg Art wykończone są głównie okleinami naturalnymi, w wypadku Elodie jest to naturalny fornir w kolorze „orzech amerykański”. Położono go w charakterystyczny sposób: słoje na przedniej i bocznych ściankach są do siebie ułożone prostopadle.

Do monitorów Wigg Art zaprojektował specjalne standy, są one uzupełnieniem kolumn pod względem estetycznym jak również brzmieniowym. Sam rdzeń podstawki został wykonany w takiej samej technologii, jak obudowa kolumny, czyli klejone naprzemiennie cienkie warstwy drewna z utwardzanym MDF-em. Część polakierowana jest elastycznym lakierem w kolorze czarnym, pozostała część wykończona jest w kolorze kolumny. Standy wyposażone zostały również w kolce z podstawkami zabezpieczającymi.

Wigg Art Elodie 1

W Wigg Art Elodie zastosowane zostały głośniki dwóch firm: Seas i SB Acoustics.  Głośnik wysokotonowy to Seas z serii Excel z 26 mm tekstylną kopułką wykonaną z Sonomex-u. Front głośnika wysokotonowego wykonany jest z odlewanego aluminium o grubości 6 mm. Głośnik niskośredniotonowy to SB Acoustics – 17 cm stożek z membraną z modyfikowanej celulozy. W zwrotnicy wykorzystano wysokiej jakości cewki Jantzen Audio. Zastosowano tylko i wyłącznie kondensatory polipropylenowe firmy Clarity Cap.

Wigg Art to bydgoska manufaktura powstała w 2007 roku z inicjatywy Grzegorza Wielogórski, który sam projektuje i wykonuje kolumny głośnikowe. W tej chwili w ofercie firmy – prócz nowych monitorów – są trzy zestawy wolnostojące: Arvil, Enzo (na zdjęciach poniżej) i Yves oraz subwoofer Luc 250. Można zamówić także trzy modele kabli zasilających.

Wigg Art Elodie – kolumny podstawkowe
Cena za parę: 12 500 zł
Cena standów: 2 500 zł
Dystrybucja: Wigg Art

Dane techniczne
Typ 2 – drożna podstawkowa, bass-reflex
Impedancja – 8 ohm
Moc wzmacniacza – min. 25W
Pasmo przenoszenia – 48-25000 Hz
Częstotliwość podziału – 2600 Hz
Efektywność – 87db/2,8V
Waga – 9 kg
Wymiary – 20x36x35 cm (szer.x gł.x wys.)
Terminale głośnikowe przystosowane są do podłączeń widełkowych, bananowych, samych kabli

Brak komentarzy