Premierowe amplitunery od Onkyo

0
Onkyo zajawka

NOWOŚCI / Onkyo wprowadza do sprzedaży w Polsce dwa nowe urządzenia oznaczone symbolami TX-RZ740 i TX-RZ840. To 9 kanałowe amplitunery kina domowego, ale producent zapewnia, że charakteryzują się również bardzo dobrym dźwiękiem stereo. Oba urządzenia dysponują dużą mocą i są naszpikowane nowoczesnymi rozwiązaniami pozwalającymi stworzyć z nich prawdzie centrum domowej rozrywki.

Onkyo to jeden z weteranów światowego rynku audio. Japońska firma powstała w 1946 roku, popularność zdobyło początkowo produkując bardzo dobre głośniki, jednak od końca lat 60. XX wieku znana jest głownie z bardzo dobrej elektroniki, a później komponentów kina domowego. Wciąż jednak wierna jest także sprzętowi stereo. Nawet ich wielokanałowe amplitunery zawsze dobrze sprawdzały się w stereo.

Onkyo wprowadza do swojej serii „RZ” dwa modele amplitunerów: TX-RZ740 i TX-RZ840. Oba 9 kanałowe urządzenia posiadają certyfikat THX® Certified Select ™ i IMAX® Enhanced*1 oraz wyposażone są w wysokiej klasy wzmacniacze audio, które spełnią oczekiwania również wymagających miłośników dźwięku stereofonicznego. Model TX-RZ840 ma moc 215 W/kanał/6 omów, natomiast nieco mniejszy TX-RZ740 – 185W/kanał/6 omów.

Onkyo 1

Amplitunery, dzięki Dolby Atmos® i DTS:X®, zapewnią rozrywkę multikanałową na najwyższym poziomie (rozwinięcie do wersji 7.2.4 przy wykorzystaniu dodatkowego wzmacniacza). Systemy Dolby Surround® i DTS® Neural: X dostarczą niezapomnianych wrażeń z wykorzystaniem głośników górnych, nawet przy korzystaniu ze starszych ścieżek przestrzennych, a dzięki Dolby Atmos Height Virtualizer*1 będzie można korzystać z dźwięku trójwymiarowego przy korzystaniu z tradycyjnego układu głośników.

Test serwera muzycznego Cocktail Audio X35

Najnowsze amplitunery Onkyo to pierwsze urządzenia wyposażone w dekodery IMAX® Enhanced*1, które pozwolą cieszyć się w warunkach domowych z perfekcyjnie dynamicznego dźwięku zmiksowanego w tej technologii do wykorzystania w profesjonalnym kinie.

Onkyo 2

TX-RZ840 i TX-RZ740 wyposażone są w nowy, czterordzeniowy procesor główny. Dzięki temu oferują bardzo rozwinięte funkcje sieciowe i obsługują Wi-Fi 802.11ac 2×2 MIMO, zachowując pełną zgodność ze starszymi sieciami bezprzewodowymi. Dla miłośników wielosystemowych ekosystemów sieciowych oba produkty współpracują z: Chromecast, AirPlay2, DTS Play-Fi®, Flare Connect i systemami Sonos (przy wykorzystaniu Sonos Connect – sprzedawany oddzielnie).

Użytkownicy korzystać mogą, w zależności od miejsca zamieszkania z: Amazon Music, Spotify®, TIDAL, Deezer i TuneIn. Amplitunery wyposażone są w wejścia i wyjścia HDMI współpracujące z sygnałem: 4K/60p, 4K HDR, BT.2020, HDCP 2.2. Oba nowe urządzenia dostępne są na naszym rynku.

Onkyo TX-RZ740 i TX-RZ840 – 9-kanałowe amplitunery
Ceny:
Onkyo TX-RZ740 – 4199 zł
Onkyo TX-RZ840 – 5199 zł
Dystrybutor – EIC

Brak komentarzy