Premiera Sky Audio na wystawie Audio Video Show

0
Sky Audio 4

AUDIO VIDEO SHOW / SKY AUDIO / Rok temu wielu zwiedzających hotel Sobieski na dłużej zostawało w pokoju Sky Audio. Nie tylko dla brzmienia wysokiej próby, ale ze względu na niezwykle przyjazną atmosferę panującą w czasie prezentacji. Ta ostatnia ma być podobna a brzmienie – nie gorsze. Tym bardziej, że miłośników lamp czeka premiera zupełnie nowego wzmacniacza.

Taką amplifikację niezbyt często spotyka się w systemach audio. To konstrukcje OTL (Output Transformer Less), czyli pracujące bez transformatorów głośnikowych. Są one dość trudne do zaprojektowania, ale właściciele firmy w Ostrowa Wielkopolskiego nie chcieli iść na skróty. Ich składane ręcznie, robione na zamówienie wzmacniacze obroniły się jakością brzmienia i są coraz bardziej cenione.

Na stronie wstereo.pl mieliśmy okazję testować już dwie konstrukcje Sky Audio – monobloki i wzmacniacz zintegrowany. Wypadły bardzo dobrze. Zabrzmiały bardzo swobodnie i z dużym rozmachem, bez ograniczeń, oferując jednocześnie nasyconą, lekko gęstą i ocieploną barwę. Jednak nie odczuwało się ani trochę braków w detaliczności, bogactwie i rozdzielczości. Uwagę zwracało też bardzo dobre zszycie pasm. Dlatego bardzo jesteśmy ciekawi, jak wypadnie ich premierowy produkt.

Sky Nowe

Zaprezentujemy nowy wzmacniacz, tym razem będzie to stereofoniczna końcówka mocy, oczywiście zbudowana w technice OTL, jakżeby inaczej – uśmiecha się Paweł Kluczyk ze Sky Audio. – Nie będzie to jednak powtórzenie koncepcji monobloków. Zaprojektowany został nowy układ wzmocnienia, zmieniliśmy część komponentów a przede wszystkim zastosowaliśmy zupełnie inne lampy. Wykorzystaliśmy pentody EL509. Efekt? Przeszedł nasze oczekiwania, bardzo się nam podoba.

W pokoju Sky Audio w hotelu Sobieski (sala 708) zagrają także słynne już monobloki OTL, które wywołały taką sensację w ubiegłym roku. Tym razem zostaną spięte z przedwzmacniaczem EAR 912. Będą napędzały kolumny zbudowane także przez Sky Audio na bazie przetworników Tannoya. Podobne do tych grających rok temu, ale nie identyczne.

Tenor Audio i Sky Audio 5

Muzyka będzie brzmieć głównie z czarnych płyt. W roli podstawowego źródła wystąpi polski gramofon Tentogra Oscar. Ale oczywiście Sky Audio zaprasza także w krążkami CD – będzie można ich swobodnie posłuchać. Do dyspozycji będzie bardzo dobry odtwarzacz płyt kompaktowych CEC. Zobaczymy też “wynalazki” Sky Audio, czyli robione w pojedynczych egzemplarzach, poza ofertą, małe wzmacniacze lampowe. Może uda się namówić na ich podłączenie?

Ale to nie będzie jedyna prezentacja amplifikacji Sky Audio na tegorocznej wystawie. – Tak jak rok temu udostępniamy nasze wzmacniacze innym. Wtedy grały z polskimi głośnikami, w tym roku będą napędzać system w pokoju prezentacyjnym polskiego gramofonu Tentogra (sala 502). Zapraszamy na obie prezentacje – kończy Marcin Panek ze Sky Audio

Sky Audio Na Audio Video Show 2018
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala 708 i 502

Brak komentarzy