Premiera nowego Haiku-Audio SOL V w Audioneo

0
SOL V zajawka

NOWOŚCI / Właśnie wchodzi do sprzedaży nowy wzmacniacz Haiku-Audio. To tranzystorowa konstrukcja Haiku-Audio SOL V. Jego oficjalna premiera miała miejsce w salonie ze sprzętem hi-fi Audioneo. W tej chwili to najmocniejszy wzmacniacz oferowany przez krakowską manufakturę. 

Jak ten czas leci! To już piąta wersja SOL-a! Do dziś pamiętam swoje pierwsze spotkanie z tym wzmacniaczem, to była jego druga wersja i zrobiła na mnie znakomite wrażenie (test Haiku Audio SOL II – TUTAJ). Później miałem okazję posłuchać wszystkich odmian tego wzmacniacza. I wiem już, że “piątka” także do mnie zwita za jakiś czas na odsłuch.

Haiku Audio SOL V – oficjalna premiera

Oficjalna i niemal uroczysta premiera odbyła się w salonie Audioneo w Rotmance pod Gdańskiem. Paweł Balewski, gospodarz tego miejsca, znany jest z tego, że nie tylko sprzedaje dobry sprzęt hi-fi, ale także organizuje ciekawe odsłuchy i spotkania poświęcone nie tylko sprzętowi audio, ale również muzyce i szeroko pojętej kulturze.

SOL V 1

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłe spotkanie. W rolach głównych wystąpili Jarek Łukaszewicz z Haiku-Audio, który opowiadał o premierowym, topowym wzmacniaczu tranzystorowym SOL V. “Piątka” już prawie wygrzana i przyznajemy, że to duży krok w rozwoju tranzystorowych amplifikacji marki – twierdzi Paweł Balewski.

Haiku Audio SOL V – pozory mylą

Wizualnie Haiku-Audio SOL V jest podobny do SOL IV, ale nie warto dać się zwieźć tym pozorom. Obudowa i jej projekt pozostał taki sam. Mamy więc charakterystyczną dla marki przednią ściankę z okienkiem, dużą wyrazistą gałkę regulacji głośności. Nie zmieniło się też to, co tak lubią niektórzy miłośnicy dobrego brzmienia, a więc umieszczone niesymetrycznie, bliżej lewej strony, wychyłowe wskaźniki.

Więcej zmian zaszło wewnątrz wzmacniacza. Topologia pozostała ta sama – to urządzenie w technologii dual mono z osobnym zasilaczem dla każdego kanału. Zmianie uległo jednak serce zasilania, czyli zastosowano nowy, większy zasilacz toroidalny. Nowe są też użyte tranzystory, zamontowano także inne kondensatory filtrujące. Uzyskano zdecydowanie większą moc wyjściową: 2x150W/8ohm i2x210W/4ohm.

SOL V2

Szef Audioneo, który już dość dobrze poznał Haiku-Audio SOL V twierdzi, że brzmi on bardzo dobrze. – Sama moc to oczywiście lepsze wysterowanie głośników i świetne osiągi dynamiczne tego wzmacniacza. Ale to nie wszystko. Bas schodzi niżej i ma większą potęga, a średnica jest lepiej nasycona. Ale SOL “piątka” zrobił na mnie wrażenie przede wszystkim lepszą definicją sceny, jej wielkością i obfitością źródeł pozornych – podzielił się spostrzeżeniami z odsłuchów Paweł Balewski

Haiku-Audio SOL V – zintegrowany wzmacniacz tranzystorowy
Cena – 20 900 zł
Dystrybucja – Haiku-Audio

Dane techniczne producenta:
Moc: 8 Ohm – 150 W
4 Ohm – 210 W
Klasa pracy: A/AB, Push-Pull
Front: czarny Front srebrny na zamówienie
Zdalne sterowanie (RC)
Wychyłowe wskaźniki wysterowania
Pasmo 1 dB – 20 – 450khz
Pasmo 3 dB – 16  – 0,5 Mhz ->
Czułość wejść: 600 mV
Ilość wejść: 4 pary RCA
Ilość wyjść: 1 para SPK
Pobór mocy idle: 50 W
Pobór mocy max: 550 W
Waga: 15 kg
Wymiary: 45 x 38 x 14 cm

Brak komentarzy