Lyngdorf – polska premiera wzmacniacza i kolumn naściennych

0
lyngdorf-tdai-3400- zajawka

NOWOŚCI / Lyngdorf Audio wprowadza do sprzedaży w Polsce dwa nowe produkty. Znana z innowacyjnych rozwiązań firma prezentuje nowy zintegrowany wzmacniacz z procesorem audio i streamerem Lyngdorf TDAI-3400 oraz pełnopasmowe kolumny naścienne Lyngdorf FR-1. W polskich sklepach oba urządzenia pojawią się pod koniec kwietnia.

Lyngdorf TDAI-3400 to bardzo zaawansowany technologicznie wzmacniacz o ekstremalnych możliwościach przetwarzania dźwięku. Obudowa jest wykonana w eleganckim wzornictwie Lyngdorf Audio. TDAI-3400 nie generuje dużej ilości ciepła, umożliwiając pasywne chłodzenie bez potrzeby stosowania wentylatorów lub otworów wentylacyjnych. Dzięki temu słuchacz może cieszyć się wyjątkowo niskim szumem tła cyfrowego przetwarzania sygnału.

Lyngdorf TDAI-3400 akceptuje wszystkie interfejsy multimedialne i posiada wbudowany odtwarzacz multimedialny o najwyższej jakości odtwarzania. Poprzez sieć lokalną lub złącza USB można uzyskać dostęp do całej biblioteki muzyki za pośrednictwem odtwarzacza z obsługą DLNA / UPnP. Ten odtwarzacz multimedialny łączy się również z usługami przesyłania strumieniowego, takimi jak Roon Ready, Spotify Connect i Airplay, a także z radiem internetowym.

lyngdorf-tdai-3400 1

Nowy wzmacniacz wyposażony jest oczywiście w firmowy system korekcji akustyki pomieszczeń RoomPerfect™. Dzięki opatentowanemu oprogramowaniu, które eliminuje negatywny wpływ pomieszczenia odsłuchowego, TDAI-3400 zapewnia doskonały dźwięk bez potrzeby stosowania ekstensywnych zabiegów w pomieszczeniu odsłuchowym. Za pomocą interfejsu internetowego można wykonywać wszystkie operacje z poziomu menu, co pozwala na precyzyjne ustawienie dźwięku, a cyfrowy crossover umożliwia trzy indywidualne ustawienia wyjściowe. W zestawie jest mikrofon pomiarowy.

lyngdorf-tdai-3400 2

Lyngdorf TDAI-3400 jest bardzo bogato wyposażony w rozmaite wejścia i wyjścia: 7 wejść cyfrowych (w tym zrównoważona AES / EBU), wejścia USB, 2 wejścia analogowe dla prostych analogowych źródeł muzyki. Można dokupić opcjonalny moduł z 4 wejściami analogowymi lub opcjonalny moduł z 3 wejściami HDMI i 1 wyjściem HDMI.

Drugą nowością są naścienne, pełnopasmowe kolumny głośnikowe Lyngdorf FR-1. To dwudrożne zestawy z membraną bierną o dużej skuteczności w płaskich obudowach, które tłumią wewnętrzne rezonanse i pozwalają na uzyskanie głębokiego basu. Głębokość obudowy jest zredukowana do minimum, co zapewnia dyskretne umieszczenie i utrzymywanie drajwerów tak blisko ściany, jak to możliwe. 

lyngdorf-fr-1 1

Lyngdorf FR-1 to kolumny, które dzięki nowemu, wydajnemu 6,5-calowemu drajwerowi nie potrzebuje wsparcia subwoofera. Głośnik jest wyposażony w potężny magnes wraz z poparciem 8 calowej membrany biernej. Uzupełnieniem naściennych głośników może być zestaw głośników niskotonowych Lyngdorf BW-2. Dzięki temu można uzyskać jeszcze głębszy bas i wyższą ogólną wydajność.

lyngdorf-fr-1 2

Membrany głośników średnioniskotonowych wykonane są z aluminium, co daje im lekkość i sztywność. Głośniki wysokotonowe z miękkimi kopułkami to przetworniki z Lyngdorf MH-2 przeprojektowane tak, aby pasowały do wyższej mocy. Dodatkowo jest on chroniony przez obwód PTC. Odporna na temperaturę cewka drgająca z karkasem z włókna szklanego i impregnowana żywicą poliimidową wraz z wentylowanym magnesem i miedzianą nasadką minimalizuje nagrzewanie się i zniekształcenia spowodowane wzrostem temperatury.

Lyngdorf TDAI-3400 – wzmacniacz zintegrowany ze streamerem i systemem korekcji akustyki RoomPerfect

Cena – 22 500 zł (wersja podstawowa bez modułów)

Lyngdorf FR-1 – naścienne kolumny głośnikowe

Cena – 6 400 zł (para)

Dystrybucja – Trimex

Dane techniczne producenta:

Lyngdorf TDAI-3400

Moc wyjściowa: 2 x 400 W @ 4Ohm, 2 x 200 W @ 8Ohm

Pasmo przenoszenia: ± 0,5dB od 20 do 20 000 Hz

Całkowite zniekształcenie harmoniczne: 0,05% maks.

Wymiary (H x W x D): 10,5 x 45 x 36 cm Waga: 8,2 kg

Lyngdorf FR-1

Moc ciągła: 100 W

Impedancja znamionowa: 4 Ohm

Skuteczność: 89 dB (2,87 V / 1m)

Pasmo przenoszenia: 50Hz – 20000Hz

Podział częstotliwości: 2,2 kHz

Wymiary (wys. x szer. x gł.): 57,0 x 34,0 x 11,5 cm

Masa netto: 8,4 kg

Dostępne wykończenia: czarne (wysoki połysk), białe (mat)

Brak komentarzy