Nowy topowy Evolution DAC-2 od NuPrime

0
NuPrime EvoDAC zajawka

NOWOŚCI / Znany producent wzmacniaczy i źródeł cyfrowych wprowadził na rynek swój najnowszy, topowy przetwornik cyfrowo analogowy NuPrime Evolution DAC-2. Urządzenie wyposażone jest w przedwzmacniacz, może więc bezpośrednio sterować końcówką-mocy. Firma oferuje zresztą w tej serii takie wzmacniacze mocy.

NuPrime to amerykańsko/tajwański producent elektroniki, który jest jednym z liderów w dziedzinie budowy wzmacniaczy impulsowych (przełączających – klasa D) oraz przetworników DAC i streamerów. Ich urządzenia są rozsądnie wyceniane i kierowane do audiofilów zainteresowanych sprzętem z różnych półek cenowych. W ofercie maję też topową linie Evolution skierowana do najbardziej wymagających miłośników dobrego brzmienia. 

NuPrime Evolution DAC-2 – zasilanie i przedwzmacniacz

NuPrime Evolution DAC-2 to przetwornik cyfrowo-analogowy wyposażony w podwójny 32-bitowy przetwornik audio ESS Technology ESS9038Q2M, który niezależnie dekoduje lewy i prawy kanał, poprawiając separację kanałów i redukując szumy.

NuPrime EvoDAC 1

Duży nacisk położono na zasilanie. Filtr AC redukuje szum pojawiający się w wysokich częstotliwościach, następnie tak przefiltrowany prąd trafia do transformatorów C-Core. Transformatory typu C-Core z rdzeniem składanym charakteryzują się wyższą skutecznością niż klasyczne transformatory toroidalne. Wynika to z faktu, że charakteryzują się mniejszymi stratami energii w przepływie pola magnetycznego (mniejszą upływnością pola elektromagnetycznego), a więc wyższą sprawnością i stabilnością. Transformatory zamknięto w stalowych puszkach w celu zapewnienia lepszego ekranowania, minimalizując tym szum interferencyjny, który może zakłócać pracę innych obwodów. 

NuPrime Evolution DAC-2 dysponuje wielkim magazynem prądowym (około 60,000uF), na który składa się łącznie sześć kondensatorów elektrolitycznych, co zapewnia wręcz żelazną stabilność zasilania w najbardziej krytycznych momentach.

NuPrime EvoDAC 2

NuPrime Evolution DAC-2 zawiera przedwzmacniacz klasy referencyjnej, który wykorzystuje wzmacniacz operacyjny MUSES8820 wysokiej klasy oraz dwukanałowy, odpowiadający za cyfrową regulację głośności układ MUSES72320V. MUSES8820 dedykowany jest do najbardziej zaawansowanych konstrukcji klasy high-end. Oferuje jakość dźwięku doskonale odwzorowującą występ orkiestry w sali koncertowej na żywo. Potencjometr MUSES72320 oferujący liniową regulację głośności o niezwykłej precyzji również został zaprojektowany z myślą o zaawansowanych układach high-endowego audio. Zapewnia wyjątkowo niski poziom szumów i zniekształceń.

NuPrime EvoDAC 3

NuPrime Evolution DAC-2 – główne cechy

• Układ scalony PSRC NuPrime zapewnia obsługę częstotliwości próbkowania od PCM 44.1kHz do PCM 768kHz i DSD64 do DSD512 (w tym PCM do / z DSD)
• Autorskie rozwiązanie NuPrime, które pozwala na dekodowanie formatów DoP za pośrednictwem wejść koaksjalnych i optycznych
• Ustawienie stopnia wyjściowego (oba wyjścia można ustawić na prawo, lewo, R + L lub L + R)
• Regulacja jasności wyświetlacza
• Obsługa dziewięciu wejść cyfrowych i dwóch wejść analogowych. Pełna kontrola mikroprocesorowa z zachowaniem pamięci dla wszystkich wejść
• Nieliniowa krzywa głośności – autorski projekt oprogramowania potencjometru
• Asynchroniczny tryb przesyłania danych przez USB
• Wejście USB obsługuje natywne odtwarzanie DSD metodami ASIO i DoP. DSD jest dekodowany natywnie z tą samą częstotliwością próbkowania co źródło wejściowe
• Indywidualnie regulowana głośność na każdym wejściu w celu dokładnego dopasowaniu poziomu natężenia dźwięku dla każdego źródła
• Specjalne oprogramowanie sterownika dla systemu Windows (standardowe oprogramowanie sterownika dla komputerów Mac)
• Nóżki izolujące od drgań marki NuPrime
• Oferowane w kolorze czarnym lub srebrnym

NuPrime Evolution DAC-2
Cena – 19 995 zł
Dystrybucja – Rafko

Specyfikacja techniczna producenta:
    Przetwornik DAC: ESS9038Q2M
    Stosunek sygnał/szum: 110dB
    Zniekształcenia THD: <0.0005%
    Pasmo przenoszenia: 20 – 20.000Hz
    Impedancja wyjściowa: 50 Ohm
    USB DAC: TAK
    Przetwornik DAC: ESS Technology ESS9038Q2M
    Wejście optyczne: 1
    Wejścia koaksjalne: 2
    Wyjścia 2xRCA liniowe: 1
    Wejścia 2xRCA liniowe: 2
    Wyjścia 2xXLR: 1
    Obsługiwane formaty:
    USB typu B 2.0, Windows / PCM 44.1KHz – 768kHz / DSD 512 i MQA
    USB typu B 2.0, Mac / PCM 44.1KHz – 768kHz/24Bit i DOP 256
    Koaksjalny 1: PCM 44.1KHz – 384KHz / DOP 64 i MQA
    Koaksjalny 2: PCM 44.1KHz – 192KHz / DOP 64 i MQA
    Optyczny 1: PCM 44.1KHz – 192KHz / DOP 64 i MQA
    Optyczny 2: PCM 44.1KHz – 192KHz / DOP 64 i MQA
    Obsługa plików do DSD512
    Zasilacz: 115V lub 230V
    Wysokość: 5.5cm
    Szerokość: 43cm
    Głębokość: 31.5cm
    Waga: 5.2kg

Brak komentarzy