Urodzinowy prezent Triangle. Antal i Comete w wersji jubileuszowej

0
Triangle 40 zajawka

NOWOŚCI / Triangle Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów kolumn głośnikowych. Już od 40 lat projektuje, konstruuje i nieustannie rozwija swoją ofertę.  Z okazji 40 urodzin firma wypuszcza limitowaną, jubileuszową edycję swoich dwóch kultowych modeli: 3-drożnego głośnika podłogowego Triangle Antal 40th Anniversary Edition i 2-drożnego głośnika stojącego Triangle Comete 40th Anniversary Edition. 

Czym różnią się jubileuszowe kolumny od swoich tradycyjnych odpowiedników? Po pierwsze, nowe modele są dostępne w nowoczesnych wariantach kolorystycznych.

Kolory i detale

Pierwszym jest palisander (santos), rzadka odmiana drewna w kolorze czekolady o miodowych refleksach i błyszczącym wykończeniu. Drugi to jasny jawor (sycomore), z satynowym wykończeniem pojedynczą warstwą matowego lakieru, co nadaje mu bardziej kojącego wyglądu i sprawia, że subtelnie wtapia się w otoczenie.

Ekskluzywność głośników Triangle z jubileuszowej edycji subtelnie podkreślają dyskretne detale. Wśród załączonych akcesoriów znajdziemy dwa zestawy kolców odsprzęgających, z czego jeden jest oczywiście w kolorze różowego złota. Jeden do delikatnych powierzchni, takich jak dywan, a drugi – gumowy do twardych, gładkich podłóg. Eliminują one niepożądane wibracje, pozostawiając czystą jakość brzmienia.

Triangle 40 1

Eleganckie wykończenie z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota zostało zastosowane także w listwach głośnika oraz terminalach.

Innowacje akustyczne: magnez, celuloza, obudowa

Jubileuszowe kolumny Triangle 40th Anniversary Edition to jednak bez wątpienia coś więcej niż tylko wyjątkowe doznania estetyczne.  Zastosowano w nich cenne innowacje akustyczne. Nowa obudowa to nie tylko efektowne barwy, ale i nowa jakość. Dodatkowe wzmocnienia wewnątrz poprawiają neutralność i naturalność brzmienia.

Test kolumn Triangle Delta

Zastosowano nowe przetworniki wysokotonowe TZ2520MG z kopułką z różowego złota i anodyzowanego kompozytu magnezu. Wybrano magnez, ponieważ łączy w sobie dwie pożądane cechy: lekkość i sztywność. Ma to zapewnić doskonałą kierunkowość, jednocześnie trzymając w ryzach wszelkie zniekształcenia.

Triangle 40 2

W trójdrożnych głośnikach Triangle Antal 40th Anniversary Edition znajdziemy również nowy projekt głośnika basowego. Niezwykle sztywną membranę wykonano w nim z miazgi drzewnej, lnu i włókna węglowego, co w powiązaniu z pokaźnym układem magnetycznym, zapewnia doskonałą kontrolę nad niskimi tonami.

Triangle 40 4

Papierowa membrana użyta w przetworniku średniotonowym pozostaje wierna dziedzictwu Triangle. Marka ta zawsze faworyzowała tę konstrukcję w połączeniu z obwodowym zawieszeniem o krótkim skoku ze względu na precyzyjną i realistyczną reprodukcję głosu. W jubileuszowych modelach wprowadzono jednak nowy materiał – 100% naturalny papier celulozowy. Mówi się, że zastosowane włókno papierowe nie jest poddawane obróbce powierzchniowej, przez co zapewnia naturalny dźwięk bez zabarwienia.

Triangle 40 3

Jubileuszowa edycja Triangle Comete 40th wykorzystuje innowacje zaimplementowane w Antal 40th, ale w kompaktowej obudowie. W  dwudrożnych Comete naturalny papier celulozowy w głośniku średniotonowym / basowym połączono  z magnezem oraz zawieszeniem dostosowanym do szerszego pasma przenoszenia. Dzięki temu wokale są niezwykle czyste i szczegółowe, a niskie  częstotliwości wyraziste. Ten głośnik pięknie wpasuje się w pomieszczenia o powierzchni do 25 m2.

Wysokiej klasy okablowanie

Oba głośniki Triangle 40th Anniversary Edition wykorzystują wysokiej klasy okablowanie inspirowane serią Signature. Kable te wykorzystują dwa izolowane przewody z miedzi beztlenowej z płaszczem z PVC pokrywającym cały kabel, co ma ograniczać wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne.

Triangle 40 5

Zwrotnice wyposażone są w cewki powietrzne, kondensatory MET i rezystory ceramiczne. Specjalnie zaprojektowane, izolowane zaciski mogą pomieścić kabel o przekroju 5 mm, a także wtyki bananowe z systemem blokującym. Dodatkowo Antal 40th umożliwia bi-wiring.

Stojak głośnikowy S04 40th Anniversary

Jubileuszowa edycja zawiera również opcjonalny, dedykowany Comete stojak głośnikowy S04. Głośniki Comete przykręcone do niego, zyskują większą sztywność, odseparowanie natomiast odbywa się wtedy u podstawy standów. Główna część może być również dociążona balastem, aby lepiej pochłaniać wibracje. Do stojaków także dołączono dwa zestawy kolców odsprzęgających. Kable głośnikowe mogą być poprowadzone dyskretnie z tyłu standu.

Triangle Esprit Antal 40 EZ i Esprit Comete 40 EZ – jubileuszowa edycja kolumn na 40-lecie Triangle
Ceny:
Triangle Esprit Antal 40 EZ – 14 399 zł / para
Triangle Esprit Comete 40 EZ – 7 199 zł / para
Triangle S04 – stojaki głośnikowe Edycja jubileuszowa 40-lecie Triangle – 1 599 zł / para
Dystrybucja – Rafko

Brak komentarzy