Indonezyjskie kable między polską i chińska elektroniką. 4HiFi na Audio Video Show

0
4HiFi zajawka

PREMIERY 4HiFi NA AUDIO VIDEO SHOW / Kolumny AuduoSolutions i elektronika Shanlig, lampowce Line Magnetic i tranzystorowe wzmacniacze YBA, topowe DAC Audio GD i premiery polskich urządzeń i egzotycznych kabli z Indonezji. To atrakcje przygotowane przez gliwicką firmę 4HiFi na tegoroczne Audio Video Show. Będzie czego posłuchać.

4HiFi to jedna z najprężniej rozwijających się firm dystrybucyjny audio na polskim runku. Początkowo specjalizowała się w produktach z Dalekiego Wschodu, sprowadzała koreańskie streamery i serwery muzyczne Cocktail Audio, niedrogie chińskie lampowce Yaqin czy wyrafinowaną elektronikę Audio GD (wzmacniacze i świetne przetworniki cyfrowo-analogowe). Z czasem pojawiły się też polskie marki – aktywne kolumny Fram oraz wzmacniacze lampowe Feliks Audio.

W ciągu ostatnich dwóch lat portfolio gliwickiego dystrybutor naprawdę mocno urosło. Przede wszystkim pojawiły się wzmacniacze lampowe Line Magnetic. To jedna z najciekawszych chińskich firm audio, ceniona przez wielu miłośników dobrego brzmienia nie tylko w Azji – ich produkty zbierają świetne opinie także w Europie i Ameryce. Początkowo wzorowali się na klasycznych, legendarnych wręcz amerykańskich produktach z lat 50. takich firm jak Western Electric czy Altec, teraz robią wiele własnych, ciekawych konstrukcji. Ale na tym nie koniec!

W ciągu ostatniego roku 4HiFi zajął się sprzedażą kolumn głośnikowych Supravox (wysokoskuteczne zestawy idealne pod lampy), Line Magnetic i AudioSolutions. Sprowadza do polski elektronikę marki Shanling (testowaliśmy ich odtwarzacz Shanling CD 3.2 – recenzja TUTAJ) a także przywrócili na powrót do Polski znaną i cenioną w całej Europie francuską markę YBA. 

4HiFi 3

Wzmacniacz YBA

Pojawiły się też akcesoria. Obok kabli firmy Klotz do dystrybucji trafiły przewody Vermouth Audio. Ta indonezyjska manufaktura, której założycielem jest Hendry Ramli, ma swoją siedzibę na Baili. Vermouth Audio sprzedaje interkonekty, kable głośnikowe, zasilające oraz przewody na metry do samodzielnej konfekcji. Co istotne, firma sama wykonuje też własne wtyczki z elementami kontaktowymi z miedzi tellurycznej, które pokryte są wykonanym z karbonu okuciami. W ofercie są tez polskie stoliki audio Alpine Line.

– Staramy się dać audiofilom w Polsce jak największy wybór, dlatego rozszerzamy ofertę. Zależy nam na różnorodności – mówi Jan Grzybicki z 4HiFi. – Z jednej strony chcemy pokazać, że chińskie czy inne dalekowschodnie marki są naprawdę warte uwagi, z drugiej coraz mocniej będziemy wspierać rodzime firmy.

W ubiegłym roku na Audio Video Show gliwicki dystrybutor przygotował bardzo ciekawą prezentację – w dwóch pokojach grały takie same zestawy, ale jedno z pomieszczeń było profesjonalnie zaadaptowane akustycznie. Można się było przekonać, jak wielka role odgrywają ustroje akustyczne i przyzwoite ustawienie kolumn  głośnikowych. 

4HiFi 1

Wzmacniacz Shanling

W tym roku postawiono na premiery, a będzie czego posłuchać, bo sprzęt 4HiFi stanie aż w sześciu salach: w hotelu Sobieski (pokoje 101,102, 111, Magnat 1 Magnat 2) na Stadionie Narodowym (Skybox 137) oraz w strefie słuchawkowej na stadionie. To tam odbędzie się premiera nowej odsłony wzmacniacza słuchawkowego Feliks Audio Euforia stworzonego na 20 lecie firmy.

4HiFi 2

Kolumny AudioSolutions Virtuoso M

– Szykujemy kilka naprawdę ciekawych premier. Na Stadionie Narodowym wraz z kolumnami AudioSolutions Virtuoso M premierowo zagrają monobloki Shanling A600 stworzone na 25 lecie firmy, charakteryzujące się potężną mocą 800W/4ohm – zachęca Jan Grzybicki. – Szykujemy też powrót kolumn AudioWave, które tworzy polski konstruktor Romuald Schott

4HiFi zaprezentuje również urządzenia marki YBA z serii Genesis oraz Passion oraz elektronikę Line Magnetic: zagra dzielony wzmacniacz PRE LM-512CA z monoblokami LM-503PA oraz słynny już 845 Premium. Nie zabraknie innych “Chińczyków” – posłuchamy Yaqina MS-90B w wersji Special Edition oraz topowych urządzenia Audio GD z serii HE (hybrydowe pre i DAC).

4HiFi 5

Słynny lampowiec Line Magnetic

Systemy będą okablowane przewodami Vermouth Audio oraz dwóch polskich młodych firm: Perfect Connection oraz Solid Core Audio, która dostarczy także akcesoria prądowe.

Line Magnetic, Shanling, AudioSolutions, YBA Yaqin, Audio GD, Feliks Audio, Vermouth Audio, Perfect Connection, Solid Core Audio
Dystrybucja – 4HiFi

Lokalizacja:
Hotel Sobieski – pokoje 101,102, 111, Magnat 1 Magnat 2
Stadion Narodowy –  Skybox 137 i strefa słuchawkowa

Brak komentarzy