Nowości Yaqina – lampowa integra i przedwzmacniacz

0
Yain wzmak OK

NOWOŚCI / Znana i ceniona w Europie chińska firma Yaqin wprowadza do sprzedaży w Polsce dwa nowe urządzenia, skonstruowane oczywiście w technice lampowej. To wzmacniacz zintegrowany Yaqin MS-34B oraz przedwzmacniacz liniowy Yaqin B2-T. Obie konstrukcje – jak zwykle w przypadku tej firm – wyceniono bardzo rozsądnie.

Yaqin to chińska marka, która zadomowiła się na dobre na europejskim runku, także w Polsce jest doskonale znana. To jeden z tych chińskich producentów, który ma już wyrobioną dobrą opinię a jakość wykonania, trwałość i brzmienie ich urządzeń zadowala wielu audiofilów. Ich produkty są dobrej jakości a przy okazji nie są drogie – to jedne z tańszych wzmacniacz lampowych na runku, choć w ofercie są też urządzenia bardziej zaawansowane i droższe. Na stronie wstereo.pl testowaliśmy dotychczas trzy urządzenia tej marki (więcej TUTAJ).

Firma powstała w 1994 roku, produkuje głównie wzmacniacze, są to konstrukcje lampowe lub hybrydowe, w ofercie ma też odtwarzacze CD, preampy gramofonowe i kable. Yaqin słynie z dość odważnego wzornictwa – ich sprzęt trudno pomylić z innym. I takie są też nowe urządzenia, które do sprzedaży wprowadza polski dystrybutor – gliwicka firma 4HiFi.

Pierwszym z nich jest zintegrowany wzmacniacz lampowy (na zdjęciu głównym). Yaqin MS-34B to nowa odsłona produkowanego kiedyś urządzenia. Wzmacniacz wygląda oryginalnie, w oczy rzucają się przede wszystkim dwa okrągłe, wychyłowe wskaźniki na panelu czołowym oraz eleganckie połączenie czerni i srebrnego aluminium.

Wzmacniacz jest ciekawą konstrukcją w technice push pull, będzie on mógł pracować w dwóch trybach: triody oraz pentody. A więc już na starcie słuchacze mają do dyspozycji dwa rodzaje brzmienia. We wzmacniaczu pracują lampy EL34, 6N8P oraz 6N9P. Jak na nowoczesne urządzenie przystało, Yaqina MS-34B można “karmić” sygnałem bezprzewodowo, bo na pokładzie ma moduł bluetooth 5.0 z aptX HD. Wzmacniacz trafi do sprzedaży na początku września, jego cena detaliczna została ustalona na poziomie 3990 zł.

Yaqin pre OK

Kolejna nowość od Yaqina to liniowy przedwzmacniacz lampowy B2-T. Zaprojektowano go w podobnej czarno-srebrnej stylistyce z pochylonymi bocznymi ściankami. Na pokładzie pracują lampy: 5AR4, EL84 oraz po dwie 12AX7 i 12AU7. Zwraca uwagę wysokie pasmo przenoszenia: od 10Hz do 90KHz (-2dB). Preamp wyceniono na 3050 zł. Podobnie jak wzmacniacz do sprzedaży trafi na początku września.

Yaqin B2-T – liniowy przedwzmacniacz lampowy
Cena – 3050 zł
Yaqin MS-34B – zintegrowany wzmacniacz lampowy
Cena – 3990 zł
Dystrybucja – 4HiFi

Brak komentarzy