Gramofony Dual u nowego dystrybutora

0
Dual zajawka

NOWOŚCI / Słynne gramofony Dual mają nowego dystrybutora w Polsce. Zajęła się tym warszawska firma EIC. Na razie w ofercie są dwa urządzenia, sprzedawane z wkładkami.

Dual to jedna z najstarszych, wciąż istniejących firm na rynku gramofonów. Jej początki sięgają początków XX wieku, kiedy bracia Christian i JosephSteidinger w mieście St.Georgen w Schwarzwaldzie w Niemczech, podobnie jak ich przodkowie, prowadzili zakład produkujący części do zegarów i narzędzia dla zegarmistrzów. Pracowali też nad gramofonami.

Dual 2

W 1907 roku założyli oficjalnie firmę Gebrüder Steidinger (Steidinger Bros.), która po dekadzie przyjęła nazwę Dual. Pochodzi ona od wymyślonego przez braci podwójnego silnika do gramofonu. Było to połączenie sprężynowego mechanizmu zegarowego i silnika elektrycznego do popularnych wówczas przenośnych gramofonów. W latach 30. XX wieku Dual zaczął produkować własne gramofony.

Po II wojnie światowej Dual stał się największym producentem gramofonów w Europie, zatrudniając ponad 3000 pracowników w kilku fabrykach. Dzisiaj po wielu perypetiach firma DUAL jest znowu w niemieckich rękach. Jako producent gramofonów odradza się i oferuje całkowicie nowe produkty. Ich zadaniem jest odbudowa renomy firmy i stworzenia warunków do dalszego rozwoju. 

Dual 3

W Polsce od wiosny 2021 roku dystrybucją gramofonów marki Dual zajmuje się firma EIC. Aktualnie w ofercie znajdują się dwa modele CS 418 w cenie 2 299 zł i CS 518 w cenie 2999. Oba modele mają napęd paskowy, w CS 518 ramię wyposażony jest w kardanowe mocowanie ramienia. W połowie maja pojawić się ma model CS 618.

Dual 1

W obu obecnie sprzedawanych modelach znajduje się, skalibrowana fabrycznie wkładka gramofonowa Orftofon 2M Red.

Gramofony Dual
Ceny:
Dual CS 418 – 2299 zł
Dual CS 518 – 2999 zł  
Dystrybucja – EIC

Brak komentarzy