Focal Aria K2 – nowe monitory i głośnik centralny

0
Focal Aria K2 zajawka

NOWOŚCI / Focal – francuski producent uznanych kolumn głośnikowych – wprowadza nowe produkty. To monitory i głośnik centralny z serii Aria K2. Podstawkowe Focal Aria K2 906 mogą pracować jako samodzielne kolumny stereo lub stanowić z kolumną centralną Focal Aria K2 Center i zestawami wolnostojącymi komplet kina domowego. Do sprzedaży trafiają też nowe kolumny naścienne On Wall.

Arie to jedne z najpopularniejszych kolumn w obecnej ofercie francuskiej firmy. Model Focal Aria K2 936 to trójdrożna kolumna podłogowa. Zamontowano w niej trzy głośniki basowe, jeden średniotonowy i twitter. Wysokie tony odtwarza aluminiowo-magnezowy przetwornik. Natomiast bas i tony średnie obsługują przetworniki ze słynną membraną K2. 

Charakterystyczne, żółte, warstwowe membrany K2 z włókna aramidowego są używane przez Focala od 1986 roku. Wykorzystując ultralekki rdzeń piankowy umieszczony pomiędzy warstwą włókien aramidowych oraz warstwą włókien szklanych, membrana gwarantuje czysty i precyzyjny dźwięk. Przez lata ta technologia jest przez Francuzów udoskonalana. Zastosowano te głośniki także w nowych zestawach Focala.

Nowe komponenty serii Focal Aria K2

Nowe komponenty linii głośników Aria K2 to model podstawkowy K2 906 oraz głośnik centralny K2 Center, pozwalają na stworzenie szeregu ekscytujących konfiguracji hi-fi i kina domowego, wraz z kolumną podłogową Aria K2 936. 

Focal Aria K2 1

Kolumna podstawkowa może być wykorzystywana do odsłuchu stereofonicznego i w zestawie kina domowego. Focal Aria K2 906 to klasyczny, średniej wielkości dwudrożny monitor z pojedynczym bas refleksem skierowanym do przodu, co pozwala na łatwiejsze ustawanie ich w pomieszczeniu odsłuchowym. Wysokie tony odtwarzają aluminiowo-magnezowe przetworniki TNF, niskie i średnie częstotliwości głośniki z membraną K2.

Kolumna dialogowa Focal Aria K2 Center wykorzystuje dwa głośniki K2 oraz jedną kopułkę wysokotonową TNF. Produkty z rodziny Aria K2 współpracują ze sobą w doskonałej harmonii estetycznej i dźwiękowej. Aria K2 936 lub 906 mogą być instalowane samodzielnie lub mogą być połączone z Aria K2 Center w systemie kina domowego lub wielokanałowego audio. Focal zaleca również połączenie tej serii z subwooferem Sub 1000 F, aby zapewnić instalacji kina domowego głębokie i potężne uderzenie basu.

Focal Aria K2 2

Nowe modele z serii Focal K2 są wizualnie dostosowane do kolumn głównych Aria K2 936, ich styl jest nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy. Obudowy zyskały ekskluzywne wykończenie w kolorze Ash Grey, charakterystyczne dla Focal – stosowane również w flagowych produktach firmy Utopia – które w połączeniu z panelem przednim z efektem skóry dodaje głośnikom elegancji i ponadczasowości.

Nowa seria głośników naściennych

Po przedstawieniu w styczniu znakomitych głośników instalacyjnych ściennych / sufitowych z linii 1000 Series, Focal przedstawia nową linię On Wall 300. Wyprodukowane we własnych warsztatach Saint-Étienne, On Wall 301 i On Wall 302 to głośniki naścienne, które można zainstalować wokół telewizora, aby cieszyć się wrażeniami kina domowego i słuchaniem muzyki w stereo.

Focal Aria K2 3

Focal nieustannie przesuwa granice, jeśli chodzi o projektowanie i rozwój swoich produktów Hi-Fi. Oznacza to, że chociaż akcesoria wymagane do montażu głośników na ścianie są dołączone w zestawie, specjalnie zaprojektowane stojaki dla głośników są również oferowane jako wyposażenie dodatkowe. Instalacja jest bardzo łatwa i prosta pozwalając na bezproblemowe stworzenie konfiguracji składającej się z dwóch lub trzech głośników rozmieszczonych wokół ekranu.

Focal Aria K2 906 – kolumny podstawkowe
Focal Aria K2 Center – kolumna centralna
Focal On Wall 301 i On Wall 302 – głośniki naścienne
Dystrybucja – FNCE

 

Brak komentarzy