DENON – DWA NOWE GRAMOFONY

0
Gramofony Denon zajawka

NOWOŚCI / Nowe gramofony w ofercie Denona. Firma wprowadza dwa urządzenie bardzo łatwe w konfiguracji i proste do podłączenia do zestawów stereo. Oba odtwarzacze płyt winylowych należą do Denon Design Series, ale producent zapewnia, że sprawdzą się także w innych systemach.

Denon DP-400 oraz Denon DP-450USB zostały wyposażone w wewnętrzne przedwzmacniacze, dzięki czemu zapewniają kompatybilność z szeroką gamą systemów audio. Model DP-450USB dodatkowo oferuje możliwość zapisywania nagrań z płyt winylowych na urządzenia pamięci masowej USB.

Wbudowane przedwzmacniacze gramofonowe mają możliwość wyłączenia, co oznacza, że nowe modele mogą współpracować zarówno z zewnętrznymi preampami gramofonowymi oraz z systemami bez wbudowanych wejść Phono – każde wejście liniowe lub wejście AUX przyjmie sygnał z gramofonu.

Gramofony Denon Gramofony Denon 3

Oba modele zaprojektowano tak, aby były proste w instalacji i obsłudze, z czytelnym przewodnikiem konfiguracji. Nowe Denony wyposażono we wkładki MM, są zainstalowane i wstępnie ustawione w uniwersalnej głowicy połączonej z ramieniem. Oznacza to, że gramofony mogą być skonfigurowane i gotowe do pracy w ciągu zaledwie kilku minut. 

Gramofon Denon DP-400 został zbudowany na masywnej, dobrze tłumiącej wibracje podstawie, która ma tylko 41 cm szerokości, co pozwala zaoszczędzić miejsce oraz dopasować gramofon do komponentów linii Denon Design Series. Dobrze wyważony talerz jest napędzany paskiem, a odtwarzanie płyt jest możliwe przy prędkości obrotowej 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm. Zainstalowany zintegrowany czujnik kontroluje prędkość, a po zakończeniu odtwarzania ramię automatycznie podnosi się na końcu strony płyty.

Zaprojektowane od podstaw, precyzyjne ramię w kształcie litery “S” zostało tak skonstruowane, aby zredukować zniekształcenia. Zostało ono wyposażone we wkładkę gramofonową MM, dobraną specjalnie dla gramofonu, którą w razie potrzeby można łatwo wymienić na MC.

Gramofony Denon 2

Model DP-400 został wyposażony w specjalnie zaprojektowaną osłonę przeciwpyłową, którą można również wykorzystać jako stojak na okładkę albumu podczas słuchania. Po prostu zamontuj osłonę przeciwpyłową pionowo na dołączonej podstawie i już możesz cieszyć się widokiem swoich ulubionych okładek albumów podczas odtwarzania muzyki.

Gramofony Denon 4

Dzięki gramofonowi Denon DP-450USB możliwe jest kopiowanie kolekcji płyt LP oraz singli do pamięci komputera. Model ten bazuje na specyfikacji DP-400 z dodatkowo wbudowanym konwerterem cyfrowo analogowym, który umożliwia przesyłanie muzyki bezpośrednio do urządzenia USB podłączonego do portu USB typu A na przednim panelu. Nie ma potrzeby podłączania gramofonu do komputera: wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej oraz wybrać format – skompresowane pliki MP3 lub nieskompresowane nagrania WAV w jakości CD i odtworzyć nagranie. 

Nagrane pliki można następnie odtwarzać z urządzenia pamięci masowej USB na komputerze czy w samochodowym systemie audio. Aby edytować nagrania na komputerze, Denon udostępnia oprogramowanie MusiCut dla Windows 10, pozwalające na obrabianie, organizowanie oraz tagowanie plików MP3 za pomocą metadanych w celu zbudowania biblioteki. Oprogramowanie MusiCut można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Denon.


Denon DP-400 i Denon
-450USB – gramofony z wbudowanym przedwzmacniaczem

Ceny:

Denon DP-400 – 2 195 zł

Denon-450USB – 2 595 zł

Dystrybucja: Horn

Brak komentarzy