Audio Video Show 2016: jeszcze dłużej, jeszcze więcej

0
Piękna lampa Unison Research

Ogromna – jeszcze większa niż przed rokiem – Strefa Słuchawek, ciekawe premiery, spotkania z tuzami rynku audio, sympozja i wykłady, a przede wszystkim rekordowa liczba sal wystawowych. Tak będzie na tegorocznej wystawie Audio Video Show 2016. Wszystko już zapięte na ostatni guzik. Spotykamy się w listopadzie w Warszawie.

To już 20. edycja targów sprzętu audio, i jak na jubileusz przystało – rekordowa. Na cztery tygodnie przed rozpoczęciem imprezy zarezerwowanych było ponad 160 sal, a powierzchnia wystawowa liczyła ponad 7 tys. metrów kwadratowych. Tak jak w ubiegłym roku impreza trwać będzie trzy dni, od 4 do 6 listopada, ale potrwa dłużej!

Zaczynamy w piątek, ale jest bardzo ważna zmiana. Pierwszego dnia wystawa zostanie otwarta dla zwiedzających już o godzinie 14. Będzie więc aż sześc godzin na zwiedzanie. A warto się wybrać, choćby po to, aby zrobić rekonesans, co warto zobaczyć i czego posłuchać, aby nie tracić później czasu w sobotę i niedzielę. Do zwiedzania będzie ponad 160 sal i po prostu nie ma fizycznej możliwości, aby wszystko zobaczyć, czy wszystkiego posłuchać – mówi Adam Mokrzycki, szef Audio Video Show.

Sale wystawowe ulokowane będą tradycyjnie w hotelach Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski, oraz tak jak rok temu na Stadionie Narodowym. – Zapraszam szczególnie na Stadion Narodowy. W ubiegłym roku wszyscy przekonali się, że nie taki ten obiekt straszny, obawy o jakość brzmienia okazały się nieuzasadnione. W tym roku ekspozycja na naszej narodowej arenie będzie jeszcze większa – zachęca Adam Mokrzycki. – Wynajęliśmy stadionowe loże po obu stronach murawy. Naprawdę będzie co oglądać. Jak zawsze zapewniamy transport między wystawowymi hotelami a stadionem.

Jak gra najdroższy system świata?

W tym roku organizatorzy przygotowali specjalną, bezpłatną aplikację targową działającą na telefonach z systemami iOS/Android/Windows Phone. Umożliwia ona dostęp do mapy targów, wyszukiwarki, informacji o wystawcach, informacji o prezentacjach i seminariach, dostępnych rabatach. Dodatkowo, wybierając interesujące nas prezentacje i seminaria, zyskujemy dostęp do funkcji przypominania o nich.

Reymio i pralki

Rok temu pięknie grała m.in. elektronika Reimyo z kolumnami Trenner & Friedl. Na zdjęciu powyżej Metronome Kalista – jedna z atrakcji tegorocznego Audio Video Show.

Atrakcji nie zabraknie, niebawem na stronie wstereo.pl lista najciekawszych – naszym zdaniem – urządzeń, które będzie można zobaczyć na wystawie. A na co zwraca uwagę jej szef? – Polecam naszą Strefę Słuchawek, będzie jeszcze większa niż w ubiegłym roku. Do posłuchania będą nauszniki ponad 50 producentów! Od prostych za 200 zł do wszystkich najdroższych modeli – zachęca Mokrzycki.

I właśnie najnowsze i prawdopodobnie najdroższe słuchawki świata – Sennheisery Orpheusz HV-1 – będą jedną z największych atrakcji tegorocznego Audio Video Show. System słuchawkowy niemieckiego producenta kosztuje 250 tys. zł.

Bilet na jeden dzień kosztuje 30 zł, ale można kupić trzydniowy karnet za 45 zł. Ważne: aby uniknąć stania w kolejkach można kupować bilety on-line.

Maciej Stempurski

Czytaj także:

>>> Akustyka. Prawdziwe serce systemu audio

>>> Flamenco i Bałkany w domu kultury, czyli dynamika

Audio Video Show 2016 – najważniejsze informacje

Termin i godziny otwarcia:

Piątek 4.11, 14.00 – 20.00
Sobota 5.11, 10.00 – 20.00
Niedziela 6.11, 10.00 – 18.00

Miejsce (Warszawa):

Hotel Golden Tulip

Hotel Radisson Blu Sobieski

Stadion Narodowy

Bilety:

Jednodniowy: 30 zł

Trzydniowy karnet: 45 zł

Młodzież do lat 16 – wstęp wolny.

Brak komentarzy