Lyngdorf, Exposure, Unison Research. I muzyka na żywo na AVS

0
Trimex AVS zajawka

AUDIO VIDEO SHOW 2107 / Koncerty polskiego wizjonera el-muzyki Władysława Komendarka , pełny system stereo, także z głośnikami, Lyngdorfa, nowe urządzenia Exposure – to tylko część tego, co na warszawskiej wystawie zaprezentuje w tym roku Trimex. Firma wraca do prezentacji w hotelu Sobieski, gdzie zajmie aż trzy sale.

Peter Lyngdorf to znany w świecie audio wizjoner, twórca TACT Audio – pierwszego wzmacniacza cyfrowego. Na tegorocznym Audio Video Show Trimex zaprezentuje pełen system muzyczny składający się ze wzmacniacza Lyngdorf TDAI-2170, odtwarzacza Lyngdorf CD-2 oraz rozdzielnego systemu głośników Lyngdorf : BW-2 i MH-2. Kolumny znacząco odbiegają od najpopularniejszych rozwiązań audiofilskich: od systemów średnio/wysokotonowych zostały oddzielone głośniki niskotonowe. Są one napędzane wbudowanymi wzmacniaczami o mocy 400W każdy, a sterowane z elektronicznych crossoverów zawartych we wzmacniaczu TDAI-2170.

Trimex AVS 2

System dopuszcza stosowanie innych zestawów głośnikowych, także głośników niskotonowych pasywnych. W tym wypadku należy dodatkowo zastosować końcówkę mocy SDA-2400. System jest też wyposażony w rewelacyjny, stworzony przez Lyngdorfa, system korekcji akustycznej pomieszczenia: ROOMPERFECT™ dostosowujący brzmienie do trudnych akustycznie pomieszczeń.

W sali obok zagra Exposure. Brytyjska firma powstała w roku 1974, mocno zaznaczyła swą obecność na światowym rynku audio. Pomimo brytyjskiego konserwatyzmu idzie z duchem czasu, tworząc nowe produkty. Na Audio Show zobaczyć i posłuchać będzie można między innymi najnowszą serię produktów – XM. W jej skład wchodzą cztery urządzenia. Ponadto obecne będą też znane już dotychczas serie – 1010, 2010S2 oraz 3010S2. Elektronika Exposoure zagra z kolumnami Opera Loudspeakers oraz Danish Physics.

Trimex AVS 4

Trzecia ekspozycja będzie oparta o sprzęt Unison Research i Opera Loudspeakers. Unison Research (fot. główne) to rewelacyjnie grające i pięknie wykonane wzmacniacze lampowe i ciepło brzmiące hybrydy lampowo – tranzystorowe. Zagrają z nimi świetne kolumny Unison Research Max 1 (fot. powyżej), które napędzane będą wzmacniaczem Unison Research S9. Źródłem będzie odtwarzacz Unison Research UNICO CD Due. Na wystawie dostępne będą również inne modele obu włoskich producentów.

Tradycją prezentacji Trimexu są koncert Władysława „Gudonisa” Komendarka – muzyka zawiązanego niegdyś ze słynną grupą Exodus, który w latach 80. XX wieku rozpoczął karierę solową. Każdy koncert Władysława Komendarka to niepowtarzalny spektakl, misterium o dużym ładunku ekspresji i dynamiki. Udział w uzyskaniu takiego klimatu ma łączenie oryginalnej muzyki elektronicznej ze śpiewem artysty w nieznanym nikomu języku.

 

W tym roku na AVS odbędą się trzy recitale przed salami Arkadia w Sobieskim: w piątek i sobotę o godzinie 18.00 i w niedzielę o godzinie 11.30. Dodatkowo w wypadku dużego zainteresowania przewiduje się dodatkowe koncerty w piątek i w sobotę pod koniec dni wystawowych, tuż przed godziną 20.00.

Sprzęt Lyngdorf, Exposure, Unison Research, Opera Loudspeakers dystrybuowany przez Trimex na Audio Video Show 2017 będzie można zobaczyć w hotelu Sobieski w salach: Arkadia I, Arkadia II, Arkadia III

Brak komentarzy