Audio Physic SPARK – monitory z technologią PowerTrain

0
AP Spark nowe zajawka

NOWOŚCI / Każdy miłośni niemieckiej marki Audio Physic zna nazwę Spark  – to był popularny, rozsądnie wyceniony głośnik wolnostojący. Teraz firma pokazała zupełnie nowe Sparki i nieco zaskoczyła, bo premierowe kolumny to monitory. Trójdrożne, zaawansowane technologicznie, wykorzystujące rozwiązania znane z topowych modeli.

Niemcy z AP zapewniają, że nowymi Sparkami chcą ustanowić nowy standard dla trójdrożnych kolumn podstawkowych. Deklaruję, że ich nowy model gra bardzo dynamicznie oraz imponuje namacalną i swobodną przestrzenią. 

Dzięki eleganckiemu wyglądowi i zoptymalizowanej pod kątem reprodukcji dźwięku konstrukcji, głośnik Audio Physic SPARK wypełnia lukę pomiędzy głośnikami podstawkowymi i podłogowymi, oferując ogromną swobodę w ustawieniu przy równoczesnym braku kompromisów w zakresie doskonałych parametrów akustycznych. W rezultacie zestawy można swobodnie ustawić nawet w najbardziej wymagających pomieszczeniach.

AP Spark nowe 2

W nowym SPARKU zastosowano najnowszą technologię Audio Physic „PowerTrain”, znaną z flagowego modelu Cardeas. Fundamentem technologii „PowerTrain” jest głośnik średniotonowy HHCM SL. Nowy przetwornik pracuje bez centrującego membranę, dolnego zawieszenia. Dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membrany niemal nie istnieje, brak jest kompresji, a przetwornik uzyskuje niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość. 

Dodatkowo głośnik wyposażony jest w podwójny kosz. Membrana przymocowana jest do tłumiącego rezonanse kosza z polimerów, który zaledwie w kilku punktach, łączy się z bardzo solidnym i sztywnym koszem aluminiowym, do którego przymocowany jest potężny magnes. Takie rozwiązanie jeszcze mocniej polepsza selektywność i rozdzielczość reprodukowanego dźwięku. Kolumny głośnikowe SPARK posiadają nowe zoptymalizowane zwrotnice, dopasowane do współpracy z nowym głośnikiem średniotonowym.

AP Spark nowe 3

W rezultacie najnowszy Audio Physic osiąga rozdzielczość reprodukowanego dźwięku, wcześniej nieznaną głośnikom w tej kategorii cenowej. SPARK posiada również innowacyjny system odtwarzania najniższych basów – technologię Dual Surround.

Poza tym nowy SPARK dziedziczy inne kluczowe innowacje zastosowane po raz pierwszy w Cardeasie. Oprócz nowego przetwornika średniotonowego HHCM SL, posiada obudowę wykonaną w sprawdzonej technologii typu multi-sandwich, wewnętrzne przegrody wykonane są z płyt o zaawansowanej konstrukcji plastra miodu, a wzmocnienia z pianki ceramicznej. W zwrotnicy, w gałęzi głośnika wysokotonowego, zastosowano kondensatory ze stykiem wykonanymi ze spienionej miedzi.

AP Spark nowe 1

Audio Physic wprowadza do sprzedaży nowy statyw głośnikowy Sherpa M, który nie tylko zapewnia doskonałe podparcie dla SPARK, ale także, dzięki specjalnie zaprojektowanym nóżkom VCF, „odsprzęga” go od podłogi. Statyw głośnikowy Sherpa M jest idealny dla wszystkich głośników półkowych i monitorowych o wadze do 20 kg.

Audio Physic SPARK
Dystrybucja – EIC

Dane techniczne producenta:
Wysokość 483 mm / 19″
Szerokość 202 mm / 7.9″
Głębokość 371 mm / 14.6″
Wymagane miejsce 202 x 430 mm / 7.9″ x 16.9″
Waga ~18kg
Rekomendowana moc wzmacniacza 30-180 W
Impedancja nominalna 4 Ohm
Pasmo przenoszenia 40 Hz – 40 kHz
Czułość 88 dB
Tweeter HHCT III
Midrange HHCM SL
Woofer 1 x 6.9″ Alu Cone
Akcesoria maskownica – szklana i  materiałowa czarna

Brak komentarzy