9.5

Komeda w Polskim Radiu na winylu

0
Komeda

Nasza ocena

Muzyka10
Brzmienie9
9.5

KRZYSZTOF KOMEDA „KRZYSZTOF KOMEDA TRZCIŃSKI W RADIU” / Nagrania naszego genialnego kompozytora i pianisty w trio, kwartecie i kwintecie, oraz rzadkie utwory wokalne umieszczono na czarnej płycie wydanej przez Polskie Radio. Wydawnictwo to, a także winylowa edycja „Litanii”, podsumowują znakomitą komedowską serię.

Świetnie wydany na 180-gramowym winylu album „Krzysztof Komeda Trzciński w Radiu” wieńczy wielki projekt wydawniczy prezentujący nagrania naszego wielkiego jazzmana zarejestrowane w Polskim Radiu. To składankowy longplay, na którym znalazły się i muzyka baletowa Komedy, i popularne utwory genialnego pianisty („Crazy Girl” czy „Ballada dla Bernta”) oraz mniej znane utwory. Są to dwie piosenki: zaśpiewana przez Urszulę Dudziak „Nie jest źle” z tekstem Agnieszki Osieckiej oraz „Ja nie chcę spać” w wykonaniu Kaliny Jędrusik. Ta ostatnia pochodzi z polskiej adaptacji teatralnej „Śniadania u Tiffany’ego”. Wszystkich nagrań dokonano w latach 1959-1965.

Seria nagrań Komedy w Polskim Radiu to znakomita po względem edycji i brzmienia kolekcja, rzecz obowiązkowa dla każdego miłośnika polskiego jazzu. – Archiwa Polskiego Radia skrywają liczne skarby, w tym te, za którymi stoi nazwisko naszego wybitnego kompozytora, pianisty i bandleadera. Otwieramy dla Państwa te wrota – zachęca do zapoznania się z płytami Piotr Iwicki, szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Przypomnijmy, że na płytach CD ukazało się siedem pozycji z cyklu „Komeda w Polskim Radiu”. A dla miłośników czarnej płyty przygotowano omawiany album składankowy i winylową wersję płyty „Litania”, różniąca się nieco zawartością od wydania kompaktowego. Polecamy.

Krzysztof Komeda Trzciński w Radiu, LP
Agencja Muzyczna Polskiego Radia, 2016
Cena: 75 zł

Czytaj także:

>>> Totem” tria Kajetana Borowskiego. Młody polski jazz

>>> do snu z Radiohead

Brak komentarzy