Wstereo – robimy to dla muzyki

0
Ilustr 1

FELIETON / Na początku miał to być blog – trochę o muzyce, trochę o sprzęcie hi-fi. Pomyślałem jednak, że to stwarza ograniczenie, bo blog jest formą absolutnie autorską, jednoosobową. I trochę egocentryczną. A ma nas być więcej. Powstała więc strona wstereo.

Nas? Tak, bo mam nadzieję, że wkrótce dołączą ludzie, którzy razem ze mną zechcą budować portal dzieląc się swoimi audiofilskimi doświadczeniami, recenzując ciekawe płyty i urządzenia, relacjonując i zapowiadając interesujące koncerty.

Solą każdego audiofilskiego medium są testy, więc postaram się, aby na stronie wstereo ich nie zabrakło. Słuchać będziemy i rzeczy budżetowych, i tych ze średniej i wyższej półki, a jeśli nadarzy się okazja to także tych hi-endowych. Choć testy będą bezstronne, to nie oszukujmy się – każdy słuchający ma swoją wrażliwość, brzmieniowy gust i ocenia kolumny, czy wzmacniacze w sposób dla siebie charakterystyczny. Dlatego postaram się, aby jasno oddzielać w opiniach to, co obiektywne od tego, co się nam prywatnie podoba. A o gustach zawsze będzie można podyskutować.

P1010887

Tranzystor czy lampa? To mniej istotne. Tak naprawdę liczy się tylko brzmienie (fot. KAM)

Nie będziemy zbyt dużej uwagi przykładać do aspektów technicznych opisywanych urządzeń. Umówmy się – kupując „klocki” tylko garstka miłośników dobrego brzmienia zwraca uwagę na to, czy kosz głośnika jest odlewany lub nie, czy drut na interkonekt to skrętka czy solid core. Tak naprawdę istotne jest brzmienie.

Chciałbym z zainteresowaniem pochylić się szczególnie nad rodzimymi produktami audio, bo robimy w Polsce naprawdę znakomite urządzenia mogące konkurować z renomowanymi zachodnimi produktami uznanych marek. A w dodatku można je kupić za naprawdę rozsądne pieniądze. A jeśli jesteśmy już przy pieniądzach, to w osobnej rubryce znajdziecie testy i opinie o urządzeniach z rynku wtórnego. Moim zdaniem warto je opisywać, bo wielu z nas składa systemy właśnie kupując komponenty używane. Tym bardziej, że ceny nowego sprzętu, szczególnie tego z wyższej półki, poszybowały ostatnio niebotycznie.

Za muzyką stoją ludzie: kompozytorzy i wykonawcy, konstruktorzy urządzeń i ich dystrybutorzy, hobbyści DIY i zwykli audiofile, dlatego chciałbym pokazywać świat hi-fi i muzyki także z ich punktu widzenia. Na stronie nie zabraknie więc wywiadów i felietonów.

Zapraszam do lektury i współpracy

Maciej Stempurski

kontakt@wstereo.pl

SAM_4329

Z dobrego sprzętu potrafią się cieszyć także nasze domowe zwierzaki (fot. KAM)

Brak komentarzy