UltraGold MC – nowa wkładka gramofonowa od MoFi

0
MoFi_UltraGold_MC zajawka

NOWOŚCI / Coś dla miłośników gramofonu i płyt winylowych. Amerykańska firma MoFi Electronics wprowadza na rynek polski ekskluzywną wkładkę gramofonową MoFi UltraGold MC. Wkładka wyposażona jest w igłę typu Nude o szlifie Shibata.

MoFi Electronics to firma związana ze znanym wszystkim miłośnikom dobrego brzmienia labelem Mobile Fidelity Sound Lab, ich wydania słynnych albumów są uważane przez wielu za referencyjne. Kilka lat temu postanowiono, że firma zajmie się również dostarczaniem urządzeń do ich odtwarzania. I to nie byle jakich, bo zaprojektowanych przez najwyższej klasy specjalistów. 

MoFi_UltraGold_MC 1

Nowa wkładka MoFi UltraGold MC wyposażona jest w igłę typu Nude o szlifie Shibata zamieszczoną na borowym wsporniku. To przyczynia się do tego, że UltraGold MC potrafi w sposób niemal namacalny odtwarzać najniższe dźwięki, pięknie pokazać wysoką reaktywność sopranowych transjentów i mocną, nasyconą piękną barwą średnicy. 

Diamentowy profil Shibata został tak dopracowany, aby odtwarzany dźwięk był plastyczny, odznaczał się głębią i wspaniałą przestrzenią.  

MoFi_UltraGold_MC 2

Stworzona w Japonii przy zachowaniu wszystkich restrykcji dotyczących precyzyjnej kontroli tak samej budowy jak i zachowania i powtarzalności parametrów technicznych, a do tego symbolicznie dotknięta ręką Allana Perkinsa założyciela firmy Spiral Groove, oferuje miłośnikom analogu wszystko, czego mogą oczekiwać od audiofilskiej wkładki z ruchomą cewką.

A są to: wyjątkowo szerokie pasmo przenoszenia, wyraźne sopranowe transjenty, oszałamiająca dynamika i niewiarygodnie bogata szczegółowość. Dodatkowo UltraGold MC posiada cechy zgodne ze szkołą MoFi, a nawet je rozwija, poprawiając: wierność oryginałowi, realistyczną separację dźwięków, wręcz chirurgiczną dokładność, czyste i precyzyjne śledzenie ścieżki.

MoFi_UltraGold_MC 3

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:
– Rysik typu Nude ze szlifem Shibata, na borowym wsporniku
– Magnes neodymowy i jarzmo permendurowe
– Cewki z miedzi monokrystalicznej wykonane metodą ciągłego odlewania (PCOCC)
– Aluminiowy korpus z gwintowanym mocowaniem
– Wykonana w Japonii

MoFi UltraGold MC – wkłądka gramofonowa MC
Dystrybucja – EIC  

Dane techniczne:
Typ – Stereo podwójna ruchoma cewka (MC)
Rysik – Shibata – Nude, wspornik borowy
Napięcie wyjściowe – 0,4 mV
Pasmo przenoszenia – 20–35000 Hz
Waga – 7,3 g
Tracking Force – 1.8–2.2 g
Impedancja – ≥ 100 kOhm
Zgodność:
Zgodność statyczna: 40 x 10 e-6/dyne
Zgodność dynamiczna:  10 x 10 e-6/dyne
Kolor – złoty  

Brak komentarzy