Taga Harmony – odświeżone głośniki i nowy filtr sieciowy

0
Taga listwa zajawka

NOWOŚCI / Taga Harmony przedstawia kolejne nowe produkty. Tym razem do oferty trafiły odświeżone zestawy głośnikowe z tańszej linii Audio-Video oraz zupełnie nowy element zasilający. Podłogówki  Taga Harmony TAV 506F SE  i filtr zasilania Taga Harmony PF-2000  są już w sprzedaży.

Nowe głośniki Taga Harmony TAV 506F SE są rozwinięciem dobrze znanych TAV 506F V.2, zbudowano je w oparciu o technologię TLIE (Taga Low Interference Enclosure). Ścianki skrzynek powstały z płyt MDF o dużej gęstości, obudowy są 3,5 cm głębsze niż w zwykłej serii TAF-506F. Wszystko po to, by nadać większą objętość wewnętrzną oraz zwiększyć sztywność obudowy. Rezultat to obniżone rezonanse i wibracje oraz eliminacja problemu fal stojących. 

W zestawach SE zastosowano również zupełnie nowe zwrotnice Ogrodnik. Są one specjalnie zaprojektowane oraz zestrojone przez znanego polskiego projektanta kolumn głośnikowych i recenzenta prasy audio Arka Ogrodnika. Do ich wykonania użyto minimalnej ilości wysokiej jakości i precyzyjnie dobranych komponentów. Do okablowania wewnętrznego wykorzystano wysokiej jakości przewody z miedzi beztlenowej z wyższego modelu TAV-606 SE.  

Taga TAV 1Taga TTAV 2

Wysokiej jakości polipropylenowe przetworniki niskotonowe pochodzą z modelu TAV-616 i wykorzystują stożki polipropylenowe, duże i ciężkie cewki z magnesami Φ80 do zwiększenia mocy i głębszego, bardziej precyzyjnego i szczegółowego basu. Nowy, najwyższej jakości materiał wytłumiający pomaga lepiej “rozbijać” fale stojące, zmniejszać rezonanse i ograniczać zniekształcenia, co poprawia płynność i charakterystykę dźwięku we wszystkich zakresach.

Eleganckie, czarne aluminiowe nóżki oraz plakietka z logo Special Edition podkreślają unikalny charakter kolumn głośnikowych. Eleganckie gumowe pokrycie portu bassreflex oraz panel terminali głośników dopełniają klasycznego wyglądu.

Kolejnym nowym produktem jest filtr zasilania Taga Harmony PF-2000. To drugi – obok cieszącej się dużym powodzeniem listwy sieciowej – produkt z zakresu zasilania. Jest dobrze wykonany i bardzo rozsądnie wyceniona, co wróży kolejny sukces.

Sieć elektryczna w naszych domach narażona jest na różne zakłócenia, np. elektromagnetyczne (EMI) generowane przez urządzenia podłączone do tej samej sieci (lodówki, klimatyzatory, komputery itp.). Te zakłócenia mogą się dostać do źródeł zasilających system audio i generować niechciane efekty i zakłócenia.  

Taga listwa 1Taga listw 2

Filtr zasilania TAGA Harmony to świetny sposób na ograniczenie negatywnych efektów z elektryczności i odizolowanie systemu od zanieczyszczeń. PF-2000 posiada dodatkowo funkcję wskazującą prawidłową fazę zasilania. Ponieważ PF-2000 działa jako bufor między gniazdkiem ściennym, a sprzętem, pomoże to w wydłużeniu żywotności podłączonych komponentów. Wskaźnik napięcia umieszczony na przednim panelu PF-2000 pomaga kontrolować, czy napięcie w gniazdku ściennym jest stabilne. Wymienny przewód zasilający typu IEC daje możliwość upgrade’u systemu o kabel jakości audiofilskiej w dowolnym momencie.

Taga Harmony TAV 506F SE

Cena – 1299 zł

Taga Harmony PF-2000

Cena – 999 zł

Dystrybucja – Polpak

Brak komentarzy