Taga Harmony – nowy kondycjoner sieciowy

0
Taga kondycjoner zajawka OK

NOWOŚCI / Taga Harmony wprowadza kolejny produkt z linii akcesoriów prądowych. Do sprzedaży trafił kondycjoner sieciowy TAGA Harmony PC-5000.  Do kondycjonera możemy podłączyć aż 8 urządzeń, ma on też kilka przydatnych funkcji. 

Taga Harmony to polska firma obecna na rynku od lat. Początkowo specjalizowała się w produkcji kolumn głośnikowych, zarówno do systemów kina domowego jak i do stereo. Z czasem pojawiły się inne produkty z logiem Tagi: wzmacniacze hybrydowe i lampowe, przetworniki cyfrowo-analogowe, wzmacniacze słuchawkowe, produkty instalacyjne. Firma zawsze stawiała sobie za cel tworzenie dobrych urządzeń za niewygórowaną cenę.

Taga Harmony produkuje także akcesoria audio, w tym te prądowe. W ofercie jest kabel zasilający i dwie listwy, które mieliśmy okazję testować na stronie wstereo.pl (test listwy Taga Harmony PF-2000 TUTAJ). Teraz uzupełniono ją o kondycjoner PC-5000. 

Można do niego podłączyć aż osiem urządzeń audio za pośrednictwem gniazdek typu Schuko. W kondycjonerze zainstalowano transformator toroidalny. Wykrywanie fazy pozwala wskazać nieprawidłową fazę zasilania, jest też przełącznik polaryzacji. Kondycjoner ma ochronę przed skokami napięcia i przepięciami oraz podstawową ochronę odgromową w celu ochrony podłączonych urządzeń przed skutkami przejściowych przepięć po uderzeniu pioruna (wprowadzonych pośrednio do sieci elektrycznej)  

Taga kondycjoner

Kondycjoner sieciowy TAGA Harmony PC-5000  to skuteczny i niezawodny sposób ochrony przed wahaniami napięcia i zakłóceniami linii (szumami), które mogą negatywnie wpłynąć na system audio-wideo.

Zanieczyszczona energia elektryczna ma również negatywny wpływ na obwody wewnętrzne i zasilacze sprzętu, a ponieważ kondycjonery z serii PC działają jako bufor między gniazdkiem ściennym, a sprzętem, pomoże to w wydłużeniu żywotności podłączonych komponentów.

Wskaźnik napięcia umieszczony na przednim panelu pomaga kontrolować, czy napięcie w gniazdku ściennym jest stabilne. Wymienny przewód zasilający typu IEC daje możliwość upgrade’u systemu o kabel jakości audiofilskiej w dowolnym momencie.

Taga Harmony PC-5000 – kondycjoner sieciowy
Cena – 1899 zł
Dystrybucja – Polpak

Funkcje:

• Niezależne grupy przełączanych i nieprzełączanych gniazd zasilania (typu Schuko) specjalnie zaprojektowanych do użytku z różnymi urządzeniami audio i wideo;
• Miernik napięcia (wybrane modele) do kontroli stabilności napięcia zasilania w gniazdku ściennym;
• Wykrywanie fazy pozwala wskazać nieprawidłową fazę zasilania
• Przełącznik polaryzacji łatwo ją skorygować;
• Zróżnicowane dupleksowe filtrowanie zakłóceń oparte na wysokiej jakości kondensatorach klasy X i cewkach;
• Toroidalny transformator dużej mocy zapewniający izolację od zakłóceń sieciowych;
• Ochrona przed skokami napięcia i przepięciami w celu ochrony przed codziennymi nagłymi, wysokimi skokami energii i przejściowymi przepięciami;
• Podstawowa ochrona odgromowa w celu ochrony podłączonych urządzeń przed skutkami przejściowych przepięć po uderzeniu pioruna (wprowadzonych pośrednio do sieci elektrycznej);
• Wymienny przewód zasilający typu IEC daje możliwość upgrade’u systemu o kabel jakości audiofilskiej w dowolnym momencie.

SPECYFIKACJE:

Typ / konstrukcja: Kondycjoner sieciowy
Ilość gniazd: Typu Schuko:
4 przełączalne
4 nieprzełączalne

4 grupy (2 gniazda każda):

Przełączalne:
I (maks 3A) źródła cyfrowe
II (maks 1A) źródła dźwięku

Nieprzełączalne:
III (maks 5A) przedwzmacniacze / akcesoria
IV (maks 5A) wzmacniacze mocy
Maks. całkowite obciążenie: 14A, 3450W (łącznie dla wszystkich gniazd)
Dla każdej grupy:
Grupa I (maks 3A)
Grupa II (maks 1A)
Grupa III (maks 5A)
Grupa IV (maks 5A)
Filtr szumów: -10dB ~ 55dB (2 – 100MHz)
Maks. skok natężenia: 1000A
Maks. skok napięcia: 3000V
Maks. obciążenie napięciowe: 470V
Funkcje / wyposażenie:
    • Ochrona przed przepięciami
    • Detektor fazy
    • Miernik napięcia
    • Wymienny kabel zasilania IEC
Zasilanie / zużycie energii: 230V 50/60Hz
0.1W< (bez podłączonych zewnętrznych urządzeń)
Wymiary (W x S x G): 12 x 18 x 38 cm
Waga: 7.5 kg / szt.
Dostępne wykończenia: Black

Brak komentarzy