Taga Harmony HTA-2500B – nowy, mocny wzmacniacz hybrydowy

0
Taga Harmony HTA-2500B zajawka

NOWOŚCI / Taga Harmony wprowadza do sprzedaży nowy wzmacniacz HTA-2500B. To mocna, hybrydowa konstrukcja o mocy aż 200 watów. Wzmacniacz jest bogato wyposażony. Na pokładzie ma nie tylko przedwzmacniacz słuchawkowy ale również zaimplementowany przetwornik cyfrowo-analogowy o rozdzielczości 24bit / 192kHz. Oferuje także łączność bezprzewodową.

Taga Harmony HTA-2500B to połączenie dwóch światów: lampowego i tranzystorowego. Ma to zapewnić doskonałą barwę oraz dynamikę i moc. Zintegrowany wzmacniacz wykorzystuje dwie lampy próżniowe 12AX7-T PSVANE Treasure Mark II w sekcji przedwzmacniacza, służące jako bufor lampowy oraz 6 par wysokiej mocy tranzystorów Sankena (2SC4468 / 2SA1695) w stopniu wyjściowym. Urządzenie zbudowano w technice dual mono, producent podaje, że wzmacniacz dysponuje mocą 200 watów przy 8 ohmach.

We wnętrzu Taga Harmony HTA-2500B zamontowano dwa toroidalne transformatory o całkowitej mocy 1200 W (600 W na kanał), które zapewniają dużą i czystą moc, wysoką stabilność napięcia i bardzo niski prąd tętniący. Ma to skutkować wyższą dynamiką oraz zapewnić poprawne wysterowanie nawet bardzo wymagających i mocnych kolumn głośnikowych.

Taga Harmony HTA-2500B 2

Za sterowanie głośnością odpowiada audiofilski, japoński potencjometr ALPS – zapewnia minimalne szumy i przesłuchy międzykanałowe oraz oferuje doskonałą i precyzyjną obsługę, jak również ogranicza błędy międzykanałowe. W konstrukcji wykorzystano najwyższej klasy kondensatory do zastosowań audio ELNA (2 x 80V/10000uF / na kanał), które zapewniają stabilne odtwarzanie muzyki. 

Ponadgabarytowy system aluminiowych radiatorów (niezależny radiator dla każdego kanału) pomaga rozproszyć wewnętrzne ciepło i pozwala na długotrwałą pracę wzmacniacza z dużą mocą przy ograniczonych zniekształceniach. Do Taga Harmony HTA-2500B można podłączy dwa źródła analogowe za pośrednictwem gniazd RCA. Jest też wyjście przedwzmacniacza dla opcjonalnego, zewnętrznego wzmacniacza mocy lub aktywnego subwoofera.

Taga Harmony HTA-2500B 1

Wzmacniacz Taga Harmony HTA-2500B jest bogato wyposażony. Można podłączyć do niego urządzenia cyfrowe, i to za pośrednictwem wejścia optycznego i koaksjalnego, ale oferuje również łączność bezprzewodową Bluetooth. Wewnątrz wzmacniacza zamontowano przetwornik cyfrowo-analogowy bazujący na układach Wolfson WM8805 i Cirrus Logic CS4344 o rozdzielczości 24bit / 192kHz. Dla tych, którzy preferują dyskretne słuchanie, wyposażono HTA-2500B w przedwzmacniacz słuchawkowy.

Taga Harmony HTA-2500B – zintegrowany wzmacniacz hybrydowy z DAC

Cena – 9199 zł

Dystrybucja – Polpak

Brak komentarzy