Pilium, Allnic, Lab 12 – nowe marki w Polsce

0
Allnic-T-1500-MK2 OK

NOWOŚCI / Trzy nowe marko audio wprowadza do Polski firma 4HiFi. W pierwszym kwartale 2021 roku pojawią się wielkie, tranzystorowe wzmacniacze Pilium Audio, oraz lampowe urządzenia Allnic Audio oraz Lab 12. Firmy te w ofercie mają także przetworniki cyfrowo-analogowe oraz przewody audio.

Gliwicki 4HiFi dotychczas znany był głównie z dystrybucji na polskim rynku dobrych chińskich marek audio, wprowadził do naszego kraju między innymi doskonałe wzmacniacze Line Magnetic czy Audio GD, a także sprzedawał popularnego Yaqin`a. W ofercie ma też cieszące się dobrymi opiniami singapurskie przetworniki Denafrips, a od jakiego czasu francuskie YBA oraz Supravox. Teraz przyszedł czas na kolejne, tym razem kosztowne, hi-endowe marki.

Pilium Audio to młoda marka, powstała w 2014 roku, założył ją Grek Konstantinos Pilios, ale firma ma swoją siedzibę w Bułgarii. Ponoć w czasie wielkiego kryzysu w Grecji Pilios bał się otwierać w swojej ojczyźnie interes, dlatego znalazł inne miejsce. Ale cały czas podkreśla grecki rodowód marki.

leonidas_Front20s

Szybki rzut oka na ofertę od razu kieruje nas w stronę hi-endu, i to naprawdę nietaniego hi-endu. W ofercie znajdują się urządzenia tranzystorowe: dwa wzmacniacze zintegrowane (najtańszy kosztuje ponad 100 tys. złotych) oraz konstrukcje dzielone. Mamy więc dwa przedwzmacniacze oraz dwie końcówki mocy i monobloki. Ofertę uzupełnia przetwornik cyfrowo analogowy. Wszystkie to potężne konstrukcje o mocy 200 i więcej watów przy 8 omach.

leonidas_Inside OK

Uwagę zwraca projekt wszystkich urządzeń – to wielkie, masywne wzmacniacze od razy zwracające uwagę gabarytami i prostym, wręcz ascetycznym wyglądem, oraz sprytnym patentem na ukrycie radiatorów. Trochę przypominają wzmacniacza marki Soulution.

Zupełnie inny biegun audio reprezentuje druga nowa marka w ofercie gliwickiego dystrybutora – koreański Allnic. To firma specjalizująca się we wzmacniaczach lampowych, ma w ofercie zarówno konstrukcje zintegrowane jak i dzielone, sprzedaje też urządzenia w technologii OTL, czyli bez transformatorów wyjściowych.

allnic 1

Allnic szczyci się tym, że opracował kilka autorskich rozwiązań, między innymi własny tłumik do regulacji głośności oraz specjalne własne wersje, bardzo dużych transformatorów Permalloy, których rdzeń zbudowany jest ze specjalnego stopu. Mają one zapewnić wyższą indukcyjność przy mniejszej liczbie uzwojeń, co ma przekładać się na znacznie lepszą jakość brzmienie.

allnic wklad

Allnic jest także producentem zaawansowanych technicznie wkładek gramofonowych oraz kabli – w ofercie są przewody sygnałowe, gramofonowe, głośnikowe oraz zasilające. Do ich produkcji wykorzystuje się technikę spawania przewodników z końcówkami.

I trzecia nowa marka na polskim rynku, czyli Lab 12 – i tu wracamy znów do Grecji. Lab12 to firma założony w 2012 roku przez Stratosa Vichosa, inżyniera elektronika z ponad 20-letnim doświadczeniem w projektowaniu urządzeń do reprodukcji dźwięku. Trzon oferty to urządzenia lampowe, możemy wybierać między integrą i wzmacniaczem dzielonym. Poza tym jest preamp gramofonowy i przetwornik cyfrowo analogowy z lampami na pokładzie.

Lab 12 1 OK

Lab 12 ma też produkty do zasilania sprzętu audio: kondycjoner, zaawansowaną listwę zwaną dystrybutorem prądu oraz jeden kabel zasilający. Wszystkie urządzenia zaprojektowano bardzo nowocześnie a wzmacniacze lampowe fabrycznie wyposażono w świetne lampy mocy KT 150.

Nowe urządzenia, które w swoją opiekę przejmuje gliwicki 4HiFi trafią do sprzedaży w Polsce w pierwszym kwartale 2021. – Pierwsze dostawy już niebawem będą w naszym kraju – mówi Jan Grzybick z 4 HiFi. – Sukcesywnie będziemy ściągać kolejne modele.

Pilium – wzmacniacze tranzystorowe i DAC
Allnic – wzmacniacze lampowe, wkładki gramofonowe, kable
LAB 12 – wzmacniacze lampowe, DAC i akcesoria zasilające
Dystrybucja – 4HiFi

Brak komentarzy