Nowy wzmacniacz Cyrus One

0
image012

NOWOŚCI / Brytyjski Cyrus wprowadził do sprzedaży nowy wzmacniacz Cyrus One. To wielofunkcyjne urządzenie o wysokiej wydajności prądowej bogato wyposażone i mające funkcję łączności bezprzewodowej. Nowy piecyk nawiązujący nazwą do klasyka firmy, będzie miał polską premierę na warszawskiej wystawie Audio Video Show 2016.

Audiofile raczej nie mylą klocków Cyrusa z żadnymi innymi. Wszystkie komponenty – wzmacniacze, strumieniowce, odtwarzacze czy zewnętrzne zasilacze – mają obudowy wielkości przysłowiowych pudełek na buty. Charakterystyczny wygląd, niewielkie obudowy i całkiem dobry dźwięk za przystępną cenę – to znaki firmowe tego producenta. Marka powstała w 1984 roku po to, by produkować wzmacniacze do głośników dla brytyjskiego potentata – Mission. Z czasem stała się odrębną firmą.

Najnowszy wzmacniacz One daje początek nowej serii, ale w nazwie nawiazują do słynnego poprzednika sprzed lat. Nadal zamknięty jest w malutkiej obudowie, ale zyskał zupełnie inny wygląd. Prosta obudowa może się podobać, na polerowanej czołowej płycie umieszczono duże, miękkie w dotyku gałki sterowania głośnością i wyboru źródła. Naokoło nich zamontowano białe diody LED zaznaczające wybrane wejście oraz poziom głośności. Intensywność świecenia diod może być regulowana.

Cyrus One to wzmacniacz klasy D “trzeciej generacji” (tak określa tę konstrukcję producent) zapewniający 2 x 100W mocy (dla 6 Ω przy 0.1% THD + N). W środku zamontowano duży transformator toroidalny i zasilacz liniowy dla minimalizacji szumów, jest jedenaście oddzielnych obwodów zasilacza – dla maksymalnej separacji poszczególnych obwodów.

Urządzenie jest bogato wyposażone. Przede wszystkim ma moduł Bluetooth aptX® pozwalający na przesyłanie do niego sygnału z telefonu lub komputera za pomocą bezprzewodowego połączenia Bluetooth. Zapewnia to maksymalną elastyczność bez konieczności korzystania z sieci domowej lub skomplikowanej konfiguracji. Dzięki temu wszyscy użytkownicy mogą szybko i łatwo korzystać z ich własnych zasobów muzycznych zapisanych na ich urządzeniach przenośnych.

>>> Test wzmacniacza  Audio Analogue Puccini Anniversary

Na pokładzie jest też przedwzmacniacz gramofonowy, kompatybilny ze wszystkimi wkładami MM i nie wymaga dodatkowych regulacji czy konfiguracji. Pozwala to na odtwarzanie ulubionych płyt winylowych z większości gramofonów. One jest też wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy klasy AB, gniazdo słuchawkowe umieszczone na przedniej płycie ułatwia korzystanie z niego.

Wzmacniacz ma funkcję SID (detekcja impedancji głośnika), automatycznie dopasowuje wyjście wzmacniacza do obciążenia elektrycznego głośników. Oznacza to, że Cyrus One toleruje wszystkie typy kolumn. Gniazda pre-out na panelu tylnym umożliwiają podłączenie dodatkowych wzmacniaczy mocy. Możliwość uruchomienia Cyrusa One jako wzmacniacza mocy w trybie bypass AV umożliwia łatwe zintegrowanie go z dowolnym systemem kina domowego. Pilotem na podczerwień można sterować głośnością i przełączaniem wejść, a także regulacją jasności diod LED.

ms

Czytaj także:

>>> Test krakowskiego wzmacniacza SinusAudio Hybrid Amplifier Class A

>>> Nowy Pathos Logos MKII

Dystrybucja: Trimex

Cena detaliczna: 4190 PLN

SPECYFIKACJA
– Wzmacniacz klasy D 3. generacji – wyjścia 2 x 100W
– SID – Wykrywanie Impedancji Głośników
– Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (MM Phono)
– AptX® zgodny ze standardem Bluetooth
– Wyjście Pre Out
– 4 wejścia liniowe – w tym AV Bypass
– Dużej mocy, wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy klasy AB
– Terminale głośnikowe kompatybilne Bi-wire
– Pilot na podczerwień
– Możliwość modernizowania oprogramowania – aktualizacje do najnowszej wersji oprogramowania nowych funkcji (przez użytkownika we własnym zakresie)
– Wymiary: (W x S x D) – 85 x 220 x 390 mm
– Waga – 5,6 kg

Dystrybucja: Trimex
Cena detaliczna: 4190 PLN

Brak komentarzy