Nowe topowe głośniki Lyngdorf Cue-100

0
Lyngdorf Cue-100 zajawka

NOWOŚCI / Duński Lyngdorf, jeden z prekursorów cyfrowego audio, ma też w ofercie kolumny głośnikowe. Właśnie zaprezentowano najnowsze zestawy Lyngdorf Cue-100. To głośniki zaliczane przez producenta do klasy hi-end, są topowymi w ofercie firmy. Zadbano nie tylko o walory dźwiękowe, ale również o ich projekt wizualny. Głośniki Lyngdorf Cue-100 są dostępne w 24 różnych kombinacjach kolorystycznych.

Choć DNA firmy Lyngdorf Audio stanowią wzmacniacze cyfrowe, to już od kilku lat firma rozwija także swoje systemy głośnikowe. Lyngdorf Cue-100 to kolejny, tym razem topowy projekt kolumn dla audiofilów i melomanów. Łączy w sobie nowoczesne duńskie wzornictwo z najnowszą i najlepszą technologią głośnikową. Zaprojektowany i wykonany w Lyngdorf Audio w Skive w Danii, we współpracy z Purifi, model Cue-100 jest głośnikiem idealnym dla audiofilii, melomanów, a także osób wrażliwych na piękno i puryzm skandynawskiego designu.

Lyngdorf Cue-100 – przetworniki Purifi i AMT

Nowe głośniki Lyngdorfa to dwudrożne monitory. Za tony średnie i niskie odpowiada głośnik z aluminiową membraną zbudowany według technologii Pufifi.

Lyngdorf Cue-100 3

Firma Purifi z Danii wyznaczyła nowe standardy w technologii wzmacniaczy impulsowych i głośnikowej, tworząc głośniki niskotonowe o długim skoku membrany, zapewniające ultraniskie zniekształcenia. Purifi osiąga najniższe na rynku zniekształcenia, a przez to oferuje najwyższą czystość dźwięku, co znajduje swoje odzwierciedlenie w wynikach pomiarów laboratoryjnych. Aby osiągnąć ten wynik, opracowano kilka nowatorskich technologii. Najbardziej rozpoznawalna jest technologia Neutral Surround Geometry, w której kształt pierścienia składa się z naprzemiennych charakterystycznych wybrzuszeń. Lyngdorf skorzystał z tej technologii w swoich najnowszych głośnikach.

Lyngdorf Cue-100 1

Za reprodukcję  sopranów odpowiada wstęgowy głośnik zbudowany w technologii Air Motion Transformer (AMT) firmy Lyngdorf. Firma twierdzi, ze zastosowanie takiego przetwornika oferuje niepowtarzalną czystość dźwięku i rozdzielczości szczegółów.

Lyngdorf Cue-100 – zaawansowana konstrukcja akustyczna i podstawa z litego drewna

Nowe głośniki z Danii mają charakterystyczny kształt. Unikalny kształt trójkąta składa się z trzech zwężających się i lekko zaokrąglonych boków z płyt MDF o grubości 35 mm, wykonanych na obrabiarkach sterowanych cyfrowo. Taka konstrukcja zmniejsza rezonans i wewnętrzne fale stojące, jednocześnie nadając głośnikowi smukły wygląd, szczególnie gdy podziwia się go od frontu. Podstawa kolumny jest wykonana z litego dębu lub płyty MDF (w zależności od wybranej wersji produktu) na obrabiarkach tak, by zapewnić bardzo dużą sztywność własną.

Lyngdorf Cue-100 4

Głośniki Lyngdorf Cue-100 są dostępne w 24 różnych kombinacjach kolorystycznych. Jest to możliwe dzięki czterem różnym wersjom wybarwień obudów oraz pięciu opcjom kolorystycznym maskownic z tkanin wykonanych przez firmę Gabriel z Danii, która jest jednym z czołowych specjalistów w dziedzinie tkanin (istnieje od roku 1851 roku). Dla modelu Lyngdorf Cue-100 zaprojektowano wszechstronną tkaninę głośnikową, dostępną jako opcjonalne akcesorium w kolorze szarym, czarnym, petrol blue, dusty green i czerwonym. Ma ona certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100.

Lyngdorf Cue-100 – kolumny podstawkowe
Cena – od 46 300 PLN z sztukę
Dystrybucja – DNA Audio

DANE TECHNICZNE PRODUCENTA
• Opis: głośnik do montażu na oryginalnym stojaku
• Moc znamionowa: 250 W
• Głośnik wysokotonowy: Air Motion Transformer, folia Kapton, magnes neodymowy
• Głośnik średniotonowy/niskotonowy: aluminiowa membrana o średnicy 18 cm / 6,5 cala, 39 mm, 4-warstwowa cewka z aluminium pokrytego miedzią, na kształtce z włókna szklanego, Neutral Surround Geometry, wentylowany kosz odlewany ciśnieniowo
• Głośnik niskotonowy: 2 × 18 cm / 6,5 cala, pasywny radiator, aluminiowa membrana, Neutral Surround Geometry, wentylowany kosz odlewany ciśnieniowo
• Obudowa: MDF, dąb
• Pasmo przenoszenia: 35–22 000 Hz (-3 dB)
• Impedancja znamionowa: 4 ohmy
• Efektywność: 83 dB, 2,83 V/ 1 m
• Częstotliwość zwrotnicy: 2300 Hz
• Złącza: pozłacane gniazda głośnikowe
• Zalecane umiejscowienie: na stojaku (w zestawie)
• Wymiary (szer. × wys. × gr.): 350 × 513 × 329 mm
• Wymiary z podstawą (szer. × wys. × gr.): 597 × 1196 × 520 mm
• Masa: 13,8 kg
• Masa z podstawą: 16,2 kg
• Standardowe wykończenia: podstawa biały/dąb, podstawa czarny/dąb, podstawa biała/biała, podstawa czarna/czarna, nogi stojaka w kolorze dębu, opcjonalne maskownice z tkaniny w różnych kolorach

Brak komentarzy