Nowe Revival Audio Atalante 4 – brakujący element

0
zajawka OK

NOWOŚCI /  Revival Audio – francuski producent kolumn głośnikowych – nabiera wiatru w żagle. Działająca zaledwie od kilku lat firma pokazuje kolejną nowość. Tym razem to “brakujący element” serii Atalante. Po dwóch monitorach do sprzedaży trafia model wolnostojący Revival Audio Atalante 4.

Po bardzo udanym debiucie kolumn Atalante 5 oraz Atalante 3 firma wprowadza nowy model kolumn tej serii – Revival Audio Atalante 4. Oferta ta wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu klientów na doskonale brzmiące zestawy głośnikowe, jednakże w mniejszej niż Atalante 5 obudowie. Revival Audio Atalante 4 to kolumny o bardziej klasycznym wyglądzie, zachowujące brzmieniowy charakter serii.

Revival Audio Atalante 4 – trójdrożne podłogówki

Revival Audio Atalante 4 ugruntowane jest w brzmieniowym dziedzictwie poprzednich głośników z serii, jednocześnie podnosząc granice za pomocą nowych innowacji. Ten głośnik podłogowy łączy klasyczne detale projektowe z nowoczesną estetyką, co czyni go stylowym dodatkiem do dużych i małych pomieszczeń. 

Revival Atalante 4 1

Revival Audio Atalante 4 to wolnostojący model 3-drożny, wyposażony w 28-milimetrowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką oraz wbudowaną opatentowaną technologią Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome), która może absorbować do 95 proc. rezonansów w komorze. Tony średnie odtwarza pierwszy w branży głośnik średniotonowy 5-calowy z konstrukcją BSC (Basalt Sandwich Construction) z membraną z dodatku bazaltu. Współpracuje on z dwoma 7-calowymi głośnikami niskotonowymi o podobnej budowie. 

Revival Atalante 4 2

Firma szczyci się też swoją zwrotnicą zamontowaną w nowym modelu, która była przez lata dostrajana na ucho. Zbudowano ją z komponentów najwyższej jakości, a do okablowania wewnętrznego użyto znanych i cenionych przewodów Van den Hul Skyline Hybrid. Kolumny zaopatrzono w eleganckie nóżki z regulowanymi kolcami, które nie tylko poprawiają estetykę, ale również zapewnia stabilność i wpływają na brzmienie.

Revival Audio Atalante 4 – estetyka na najwyższym poziomie

Francuska firma dużo uwagi przykłada do projektu wizualnego swoich głośników. Ich kolumny są bardzo starannie przemyślane wizualnie i doskonale wykonane. Używane są do ich budowy naturalne materiały i forniry. Seria Atalante wykorzystuje też tradycyjną technikę zdobniczą zwaną intarsją – chodzi o łącznie różnego rodzaju fornirów.

Revival Atalante 4 3

Tak firma pisze o tym projekcie: “W Revival Audio rozumiemy znaczenie relacji między sztuką a dźwiękiem. Naszym zamiarem było pobudzenie więcej niż tylko zmysłów słuchowych. Chcieliśmy, by Revival Audio Atalante 4 stały się prawdziwymi dziełami sztuki sensorycznej, które będą przyjemne zarówno dla uszu, jak i oczu. Poprzez starannie zbalansowane połączenie stylów francuskiego i japońskiego, Revival Audio Atalante 4 jest jednocześnie produktem nawiązującym zarówno do stylu współczesnego, jak i klasycznego Vintage. W bliskiej współpracy z A+A Cooren Design Studio, nagrodzonym Le French Design 100 Award francuskim studiem w Paryżu, udało nam się ożywić to prawdziwe dzieło sztuki. Na pierwszy rzut oka design z paskiem i węzłem od razu przyciąga uwagę również dzięki zdobieniu grawerowanym laserowo logo Revival Audio. (…) Wyselekcjonowana okleina orzechowa i dwuczęściowa maskownica sprawiają, że nasze oczy i uszy osiągają synergię w obcowaniu z tą kolumną – która dla wielu może stać się wyznacznikiem szyku i dźwiękowego stylu

Revival Audio Atalante 4 – kolumny wolnostojące
Cena za parę: 17 890 PLN
Dystrybucja – DNA Audio

Dane techniczne: 
    • Typ: 3-drożna kolumna głośnikowa podłogowa
    • Głośniki:
        ◦ 28mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką wyposażony w opatentowaną technologię RevivalAudio ARID (Anti Reflection Inner Dome) z dużą tylną komorą o niskiej częstotliwości rezonansowej 650 Hz
        ◦ 13,5cm głośnik średniotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
        ◦ 2x18cm głośnik niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
    • Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 38 – 26 000 Hz (-3dB)
    • Skuteczność: (2.83V/1m): 89dB
    • Impedancja nominalna: 4 Ohm
    • Impedancja minimalna: 3.2 Ohm (120Hz)
    • Częstotliwość podziału: 550Hz/3.0kHz
    • Rekomendowana moc wzmacniacza: od 30W do 200W
    • Rekomendowana wielkość pomieszczenia: od 30 do 50m2
    • Wymiary: (wys. x szer. gł.): 1200 x 345 x 395 mm
    • Waga netto (szt.): 38kg

Brak komentarzy