WIGG ART – AMATO, TOPOWE KOLUMNY Z BYDGOSZCZY

0
Wigg Art Amato zajawka

NOWOŚCI / Wigg Art Amato to najnowsze dzieło głośnikowej manufaktury z Bydgoszczy. Średniej wielkości zestawy podłogowe to pozornie klasyczne skrzynki o dwudrożnej konstrukcji, ale ich budowa kryje pewną niespodziankę. Amato – jak zwykle Wigg Arty – są doskonale zbudowane i wykończone. To w końcu topowe kolumny tej firmy.

Wigg Art Amato to najbardziej zaawansowana technologicznie kolumna w ofercie bydgoskiego producenta. Te mierzące nieco ponad 90 centymetrów wysokości zestawy od razu zwracają uwagę pochyloną przednią ścianką oraz zastosowaniem specjalnej płyty antywibracyjnej pod kolumnę. Sprawia ona wrażenie, że głośnik został zawieszony w powietrzu.

Antywibracyjna podstawa to specjalnie przygotowana konstrukcja adresowana do kolumny Wigg Art Amato. Jest izolowana dodatkowo od samej bryły kolumny. Zabieg ten przyniósł praktycznie całkowitą izolację głośników od podłoża, co powinno skutkować lepszą klarownością i czystością brzmienia, oraz jego kontrolą.

Wigg Art Amato 2 OK

Wigg Art słynie z tego, że dużo wagę przykłada do konstrukcji obudów, często wykorzystuje do budowy drewnianą sklejkę, która jest droższa od popularnego MDF, ale ma lepsze właściwości tłumiące. Nie inaczej jest w przypadku modelu Amato – skrzynkę wykonano z kanapkowej płyty klejonej naprzemiennie z utwardzanego MDF i drewna. Dolna część kolumny jest dodatkowo usztywniona wieńcem z drewna. Kolumny na zdjęciu wykończone są naturalnym obłogiem o grubości 2 mm (drewno jesion twardzielowy).

Wigg Art Amato 1

Wigg Art Amato to zestawy dwudrożne, ale nie takie zwyczajne, ponieważ do wzmocnieni niskich częstotliwości zastosowano nie zwykły bas refleks a membrany bierne. W kolumnach pracują głośniki firmy SB Acoustics z najwyższej serii Satori. Także membrany bierne wykonane są przez tę samą firmę. Doskonałej jakości terminale głośnikowe pochodzą od firmy WBT. W zwrotnicy wykorzystano wysokiej jakości cewki Jantzen Audio. Zastosowano tylko i wyłącznie kondensatory polipropylenowe firmy Clarity Cap.

Wigg Art Amato to szczytowe kolumny z Bydgoszczy. Wyceniono je na 14 500 złotych. W ofercie są również monitory Elodie, oraz dwie inne konstrukcje podłogowe: Wigg Art Enzo i Wigg Art Arvil – obie testowaliśmy na naszej stronie.

Wigg Art Amato – kolumny podłogowe
Cena – 14 500 zł
Dystrybucja – Wigg Art

Dane techniczne producenta:
Budowa: 2 – drożna podłogowe, membrana pasywna
Impedancja: 8 ohm
Minimalna moc wzmacniacza: 25W
Pasmo przenoszenia: 35-28000 Hz
Częstotliwość podziału: 3000 Hz
Efektywność: 88db/2,8V
Wymiary: 19,5x31x92 (szer.x gł.x wys.)

Brak komentarzy