Nowe Arie od Focala

0
Nowe arie  zajawka

NOWOŚCI / Noworoczna ofensywa u Focala. Francuska firma odświeża swoją kultową linię Aria, wprowadzając na rynek głośniki Aria Evo X. Zmodernizowano technologię, klienci mają też do wyboru nowe wykończenia.

W skład nowej linii głośników Focal Aria Evo X wchodzi pięć konstrukcji: trzy modele podłogowe (N°2, N°3, N°4), jeden monitor (N°1) i jeden głośnik centralny (Center). Nowa rodzina kolumn Aria Evo X podąża śladami serii Aria 900, która przez dekadę cieszyła się ogromnym sukcesem.

Nowe arie 1

Podobnie jak wprowadzona w 2013 roku linia głośników Aria 900, Aria Evo X ma na celu zapewnienie wysokiej jakości dźwięku, który jest niezwykle realistyczny, a jednocześnie przystępny cenowo w odniesieniu do jego jakości. Dzięki zmodernizowanym technologiom i zupełnie nowemu wykończeniu, głośniki Aria Evo X podnoszą poprzeczkę zarówno pod względem jakości dźwięku jak i wzornictwa.

Nowe arie 2

Przetworniki w nowych kolumna Focal Aria Evo X mogą pochwalić się wyjątkowymi innowacjami technologicznymi, które są charakterystyczne wyłącznie dla tej marki. Głośnik wysokotonowy TAM z odwróconą kopułką w kształcie litery “M” to następca głośnika wysokotonowego TNF. Ta innowacyjna zmiana gwarantuje wierniejsze odtwarzanie wysokich tonów, zapewniając szersze spektrum przetwarzanych częstotliwości i to zarówno w górę jak i dół pasma. Kształt “M” kopułki jako kolejna innowacja Focal, zapewniająca zdolność liniowego odtwarzania wysokich częstotliwości aż do 30 kHz.

Zawieszenie głośnika średniotonowego jest wyposażone w technologię TMD® (Tuned Mass Damper), które stabilizuje zachowanie membrany, redukując zniekształcenia i zapewniając doskonale zrównoważoną dynamikę. Także układ magnetyczny w głośnikach niskotonowych został gruntownie zmodernizowany, aby zapewnić jeszcze lepszą reprodukcję niskich tonów. Inżynierowie Focal przeprojektowali również zwrotnice bazujące teraz na możliwie najlepszych w tym zakresie cenowym komponentach, których zastosowanie poprawia równowagę tonalną głośników.

Nowe arie 3

W głośnikach średniotonowym i niskotonowym zastosowano też inne innowacyjne rozwiązanie Foacala, znane już serii Aria 900 – to membrana wykonana z francuskiego włókna lnianego. Jej zastosowanie miało na celu uzyskanie bardzo naturalnego dźwięku, wolnego od podbarwień, a jednocześnie charakteryzującego się bogatą reprodukcją średnich tonów i doskonałą dynamiką w całym zakresie niskich częstotliwości.

Innowacje w Focal nigdy nie dotyczą tylko technologii. Marka oferuje również nowe wykończenie: Moss Green High Gloss. Głęboki odcień zieleni i wysoki połysk lakieru nadają głośnikom jasny i nowoczesny wygląd. Do tego dochodzą wykończenia Black High Gloss i Prime Walnut w całej ich ponadczasowej elegancji. Każde wykończenie jest połączone ze skórzanymi panelami przednimi.

Focal Aria Evo X – seria kolumn głośnikowych
Dystrybucja – FNCE

Brak komentarzy