Nowa seria kolumn Revival Audio

0
Revival Audio nowe zajawka

NOWOŚCI /Francuski Revival Audio to jedna z nowszych marek na europejskim runku audio. W 2021 roku zadebiutowała dwiema konstrukcjami z serii Atalante. Teraz wprowadza nową linię o nazwie Sprint. Znalazły się w niej dwie kolumny: klasyczny niewielki monitor oraz 2,5 drożna kolumna wolnostojąca. Głośniki można już zamawiać w Polsce. 

Marka powstała z inicjatywy Daniela Emontsa, człowieka z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży audio, który pracował dla takich gigantów jak Dynaudio czy Focal. Zdecydował się jednak pójść własną drogą i razem z Jackym Lee, pochodzącym ze Szwajcarii tajwańskim menadżerem, który także ma doświadczenie w branży hi-fi, powołali Revival Audio. Kolumny produkowane są we Francji, firma podkreśla, że korzysta z własnych przetworników. 

REVIVAL AUDIO SPRINT 3 – nowa seria kolumn

Francuska firma pokazała najpierw dwie konstrukcje – 2-drożny monitor Atalante 3 i trójdrożną kolumnę Atalante 5. Kolumny głośnikowe z nowej serii SPRINT oferują coś więcej niż tylko cenową dostępność. Bazując na naszym doświadczeniu gromadzonym przez ponad 4 dekady, prezentujemy Państwu serię SPRINT, która jest dzieckiem najbardziej innowacyjnych umysłów w branży audio. Seria ta wynosi jakość dźwięku na  poziom odzwierciedlając filozofię marki REVIVAL AUDIO. 

Kolumny serii SPRINT są zaprojektowane i skonstruowane w sercu Francji, w wielokrotnie nagradzanym Studio A+A Cooren Design Studio z Paryża. W konstrukcji kolumn SPRINT znajdują się te same rozwiązania techniczne i technologiczne, co w wyższej serii ATALANTE.

Seria SPRINT wyznacza nowe bezprecedensowe standardy w swoim rynkowym cenowym segmencie, w ujęciu wielopłaszczyznowym i to na etapie od projektu aż do wykonania. Ciężko będzie w tym zakresie finansowym znaleźć konkurencyjny produkt oferujący zbliżona jakość dźwięku. Pamiętam, gdy po raz pierwszy przytwierdziłem panel frontowy do kolumn. Po setkach godzin odsłuchowych, symulacji i testowania to był naprawdę prawdziwy kamień milowy, ponieważ przyjemność z odsłuchów była przeogromna, dźwięk był naprawdę idealny, a w tym spójny i nieskazitelny. Byłem bardzo podekscytowany, że moja koncepcja serii SPRINT się urzeczywistniła, i że będę mógł podzielić się nią ze światem – piszą konstruktorzy w materiałach promocyjnych.    

Panel frontowy zwany przez producenta ELYTRONEM stanowi niezwykle unikalny element tej serii kolumn i nadaje jej bardziej organicznego charakteru, szczególnie po zamocowaniu maskownic, które zagłębiają się w komory przetworników. Kolor elytronowego panelu został tak dobrany, by pasować do wszystkich trzech wykończeń w tej serii tj. Orzecha, Jasnego Dębu oraz Czarnego Matu. Począwszy od wydłużonych kolców aż do szczytu obudowy kolumn, seria SPRINT została zaprojektowana tak, by sprawiać radość z odsłuchów każdego dnia i cieszyc oko. 

REVIVAL AUDIO SPRINT 3 

REVIVAL AUDIO SPRINT 3 to podstawkowe kolumny dwudrożne. Kolumny serii SPRINT czerpią z zaawansowanych technologii serii ATALANTE. W konstrukcji tej zastosowano przetwornik wysokotonowy 28 mm z miękką kopułka RASC z wykorzystaniem opatentowanej technologii ARID (Anti-Reflection Inner Dome). Dzięki specjalnie zaprojektowanej tylnej komorze wysokotonówki głośnik jest w stanie absorbować do 95 proc, niekorzystnego rezonansu własnego, co znacząco wspiera jakość wydobywającego się dźwięku.

Revival Audio nowe 2 

REVIVAL AUDIO SPRINT 3 zawiera także 7-calowy przetwornik średnio-niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction), którego konstrukcja zapewnia doskonały balans między sztywnością przetwornika a jego relatywnie niewielką masą własną. Dzięki temu kolumny zapewniają dużą szybkość z, zachowaniem gładkości przekazu, a zarazem bardzo dobrą kontrolą basu. Mambranę wykonano ze specjalnej masy bazaltowej. 

Basalt jako surowiec jest wytwarzany z lawy wulkanicznej, która nigdy dotąd nie była używana w konstrukcjach Hi-End Audio. Charakteryzuje się ona podobnym co włókno szklane właściwościami, ale zapewnia większy potencjał modulacyjny. Poza tym materiał ten jest w pełni ekologiczny. Konstrukcja sandwich składa się z trzech warstw, specjalnie ukształtowanej warstwy filcowej zaaplikowanej z tyłu basaltowej membrany oraz polimerowego kleju łączącego warstwy. Całość daje doskonałe rezultaty w zakresie tłumienia. Dzięki tak skonstruowanej membranie, przetwornik jest wystarczająco sztywny, ale też lekki. Konstrukcja ta zapewnia ponadto duży potencjał w zakresie responsywności i kontroli basu.

Revival Audio nowe 3

Elytronowy przedni panel jest oryginalną inwencją REVIVAL AUDIO. Zapewnia on doskonałą kontrolę kierunkowości, a także optymalizację dyfrakcji. Konstrukcja elytronowego panelu serii SPRINT daje możliwość przymocowania lub zdjęcia samego panelu, a także specjalnie zaprojektowanych magnetycznych maskownic, które mogę być łatwo zdejmowane i zakładane od tyłu panelu, tak by zapewnić najlepsze wrażenia odsłuchowe i wizualne. 

Asymetryczny kształt panelu i specjalnie dobrane krzywizny konstrukcji wspierają propagację wyższych częstotliwości. Ten specjalnie dobrany kształt ponadto znacząco optymalizuje propagację, także średnich i niższych tonów eliminując niekorzystny rezonans płyty MDF, z której wykonana jest obudowa kolumn. Tak specjalnie zaprojektowany i wykonany pod kątem sztywności panel zapewnia właściwe usztywnienie całej konstrukcji głośnikowej, co wpływa na uzyskanie bardziej czystego, krystalicznego, ale przede wszystkim naturalnego przekazu nawet przy zestawianiu kolumn serii SPRINT w systemach z różną elektroniką czy źródłami. W efekcie otrzymujemy bardziej precyzyjny, pozbawiony negatywnych wpływów zewnętrznych, dźwięk.

Revival Audio nowe 5

W REVIVAL AUDIO zestrajamy zwrotnice ręcznie poprzez instalację komponentów na płytce drukowanej, a następnie dokonujemy serii pomiarów. W kolejnym kroku dokonujemy wielogodzinnych odsłuchów, a kiedy uzyskujemy satysfakcjonujący nas rezultat dźwiękowy, po raz kolejny dokonujemy tychże pomiarów, by sprawdzić, czy obrany przez nas kierunek jest słuszny. Daniel Emonts (CTO Revial Audio), który zajmując się projektowaniem zwrotnic od 40 lat zwykł mawiać: – Pomiary definiują dobrą zwrotnicę, jednakże jedynie jej ręczne zestrajanie poparte odsłuchową empiryką wyróżniją tą wybitną na tle innych dobrych.

REVIVAL AUDIO SPRINT 4

REVIVAL AUDIO SPRINT 4 to 2,5 drożne kolumny wolnostojące, czerpią z zaawansowanych technologii serii ATALANTE. W konstrukcji tej zastosowano podobny przetwornik wysokotonowy 28 mm z miękką kopułka RASC z wykorzystaniem opatentowanej technologii ARID (Anti-Reflection Inner Dome). 

Revival Audio nowe 5

REVIVAL AUDIO SPRINT 4 zawiera także dwa 7-calowe przetworniki średnio-niskotonowe BSC (Basalt Sandwich Construction) których konstrukcja zapewnia doskonały balans między sztywnością przetwornika a jego relatywnie niewielką masą własną. Dzięki temu kolumny zapewniają dużą szybkość z zachowaniem gładkości przekazu, a zarazem bardzo dobrą kontrolą basu.

image

W kolumnach wolnostojących wykorzystano także firmowy elytronowy przedni panel, który jest oryginalną inwencją REVIVAL AUDIO. Elytronowy panel zapewnia doskonałą kontrolę kierunkowości, a także optymalizację dyfrakcji.

Revival Audio Sprint 3 – kolumny podstawkowe
Cena – 4 890 PLN / para
Revival Audio Sprint 4 – kolumny wolnostojące
Cena 8 790 PLN / para
Dystrybucja – DNA Audio

Revival Audio Sprint 3
Dane techniczne: 
    • Typ: 2 drożna kolumna głośnikowa podstawkowa
    • Głośniki:
        ◦ 28mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką wyposażony w opatentowaną technologię Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome) z dużą tylną komorą o niskiej częstotliwości rezonansowej 650 Hz
        ◦ 18cm głośnik średnio-niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
    • Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 55 – 22 000 Hz (-3dB)
    • Skuteczność: (2.83V/1m): 87dB
    • Impedancja nominalna: 6 Ohm
    • Impedancja minimalna: 4,5 Ohm (175 Hz)
    • Częstotliwość podziału: 1,8kHz
    • Rekomendowana moc wzmacniacza: od 30W do 150W
    • Rekomendowana wielkość pomieszczenia: od 15 do 35m2
    • Wymiary: (wys. x szer. gł.): 380 x 213 x 307 mm
    • Waga netto (szt.): 9,1kg

Revival Audio Sprint 4
Dane techniczne: 
    • Typ: 2,5-drożna kolumna głośnikowa podłogowa
    • Głośniki:
        ◦ 28mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką wyposażony w opatentowaną technologię Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome) z dużą tylną komorą o niskiej częstotliwości rezonansowej 650 Hz
        ◦ 18cm głośnik średnio-niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
        ◦ 18cm głośnik niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
    • Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 45 – 22 000 Hz (-3dB)
    • Skuteczność: (2.83V/1m): 89dB
    • Impedancja nominalna: 4 Ohm
    • Impedancja minimalna: 3,8 Ohm (200 Hz)
    • Częstotliwość podziału: 1,6kHz/2,2kHz
    • Rekomendowana moc wzmacniacza: od 30W do 180W
    • Rekomendowana wielkość pomieszczenia: od 30 do 60m2
    • Wymiary: (wys. x szer. gł.): 1060 x 213 x 307 mm
    • Waga netto (szt.): 20,6kg

Brak komentarzy