Miller, Możdżer i Namysłowski razem

0
SMV MARCUS MILLER 01 FOTO JOKE SCHOT (Medium)

KONCERTY / Marcus Miller, Leszek Możdżer i Zbigniew Namysłowski zapraszają na wspólną trasę koncertową po Polsce.

To gratka dla wszystkich fanów jazzu na najwyższym światowym poziomie. Na jednej scenie zobaczyć będzie można w Gdyni, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach największego chyba mistrza elektrycznego basu Marcusa Millera, naszego czołowego pianistę Leszka Możdżera a także zaproszonych przez nich gości. Na saksofonie zagra Zbigniew Namysłowski, usłyszymy też legendarne trio akordeonowe Motion Trio.

Jak doszło do zorganizowania tak ekscytującego muzycznego wydarzenia? Trudno w to uwierzyć, ale wszystko miało swój początek 37 lat temu! W 1978 roku 19-letni Marcus Miller wziął udział w nowojorskiej sesji nagrania napisanego trzy lata wcześniej przeboju Zbigniewa Namysłowskiego „Kujawiak goes funky”. Kompozycja i cała sesja bardzo zapadła w pamięci Marcusa. Tak bardzo, że 36 lat później, na jego własną prośbę, dyrektor artystyczny gdańskiego festiwalu Solidarity of Arts Krzysztof Materna umożliwił ponowne, wspólne ze Zbigniewem Namysłowskim i Leszkiem Możdżerem, wykonanie tego utworu podczas finału widowiska Esperanza+, 16 sierpnia 2014 roku w Gdańsku. Tego samego wieczoru zrodził się pomysł wspólnej polskiej supertrasy Miller/Możdżer/Namysłowski.

Możdżer

Fresco, Miller, Możdżer, Namysłowski przed koncertem Esperanza + (fot. facebook Leszek Możdżer)

Listopadowa trasa koncertowa Miller/Możdżer/Namysłowski to seria co najmniej dwóch koncertów w jednym. Każdego wieczoru Marcus Miller i jego zespół, w składzie: Adam Agati – gitara, Brett Williams – klawisze, Alex Bailey – perkusja, Mino Cinelu – instrumenty perkusyjne, Alex Han – saksofon i Marquis Hill – trąbka, zagrają materiał z najnowszej płyty mistrza basu „Afrodeezia”.

Z kolei Leszek Możdżer zaprezentuje swoje najciekawsze projekty. Na koncertach w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Gdyni zagra słynny „dream team” Możdżera, czyli lider plus Lars Danielsson i Zohar Fresco. W Poznaniu Możdżer wystąpi z Zoharem Fresco oraz kapitalnym triem akordeonowym Motion Trio.
To oczywiście nie wszystko, czego możemy się spodziewać, bo z całą pewnością muzycy – ze Zbigniewem Namysłowskim na czele – będą jamować i tworzyć na scenie zaskakujące kolaboracje.
Koncerty:
17.11 Poznań / Sala Ziemi / Międzynarodowe Targi Poznańskie / ul. Głogowska 14
18.11 Warszawa / Torwar / ul. Łazienkowska 6a
19.11 Katowice / NOSPR / Plac Wojciecha Kilara 1 (bilety wyprzedane)
20.11 Wrocław / Narodowe Forum Muzyki / Plac Wolności 1 (bilety wyprzedane)
21.11 Gdynia / Arena / ul. Kazimierza Górskiego 8

Brak komentarzy