Melodika Brown Sugar BSC2380 – nowe kable głośnikowe

0
Melodika zajaka

NOWOŚCI / Melodika – polski producent niedrogich kabli audio i kolumn głośnikowych – wprowadza do sprzedaży nowe przewody głośnikowe. Model Melodika Brown Sugar BSC2380 zbudowany jest z czystej miedzi. Kable można kupić na metry, bądź zamówić z odpowiednią konfekcją.

Melodika od lat dostarcza miłośnikom dobrego brzmienia kolumny i kable bardzo rozsądnie wycenione. Oferta jest naprawdę spora – możemy zamówić w zasadzie wszelkiego rodzaju przewody audio (interkonekty, głośnikowe, zasilające, cyfrowe) i video. Nowy model kabli głośnikowych Melodika BSC2380 wypełnia lukę między najdroższym modelem BSC2450 a wejściowym BSC2330. Kable wycenione są na 119 złotych za metr.

Kable Melodika BSC2380 zrobione są z polskiej miedzi OFC o czystości 99.9999% (6N). Do ich produkcji wykorzystano technologię Spiral Litz – każdy przewodnik izolowany osobno i skręcony. Polega ona na tym, że wiele pojedynczych żył przewodnika umieszczonych jest w osobnej izolacji. W każdej nitce płynie całkowity prąd znajdujący się na wyjściu końcówki mocy. Jest to rozwiązanie dużo lepsze od standardowych kabli typu “linka”, ponieważ elektrony nie “przeskakują” z nitki na nitkę, płynąc swoją własną nitką bez przerw.

Najważniejszą korzyścią z zastosowanej technologii jest równomierność rozkładu prądu w całym przekroju przewodu, a tym samym zwiększenie wydajności przesyłu prądu. Efekt naskórkowy jest praktycznie wyeliminowany. Powlekane przewodniki zapobiegają również utlenianiu miedzi.

Zastosowano też technologię Multi-Gauge Core – specjalną konstrukcję przewodu, z rozróżnieniem kilku grubości żył do niskich, średnich i wysokich tonów

Melodika 1

Firma podaje, że model Melodika BSC2380  skonstruowano tak, że brak w nim efektu naskórkowości. Na czym to polega? Im wyższa jest częstotliwość przesyłana przez linię, tym bardziej prąd wykazuje tendencje do przepływu po powierzchni przewodnika. Staje się tak na wskutek zmiennych oddziaływań magnetycznych prądu z samym sobą. I tak im wyższa częstotliwość, tym bliżej powierzchni przewodnika płynie prąd. Nie jest to zjawisko pożądane, ponieważ wraz ze wzrostem częstotliwości maleje wykorzystywana powierzchnia przewodnika, co skutkuje wzrostem impedancji kabla dla wysokich częstotliwości. Sygnał zaczyna płynąć nierównomiernie (m. in. również przez przesunięcia fazowe) i następuje utrata bardzo cichych składowych, co w wrażeniach słuchowych określamy jako brak powietrza czy informacji subtelnych. Dlatego kabel Melodika Brown Sugar BSC2380 posiada 2 różne grubości przewodników.

Zastosowano też skręcenie żył kabla – zastosowanie plecionki (warkocza) spiralnie skręconego powoduje, że wrażliwość na zakłócenia przewodu jest mała, bowiem indukowany w jednym przewodzie prąd, ma przeciwny kierunek niż w sąsiednim – przez co zakłócenia znoszą się wzajemnie.

Melodika BSC2380 – kable głośnikowe
Cena – 119 zł za metr
Dystrybucja – Rafko

Aktualna oferta serii Brown Sugar:
• BSC2330 – przekrój 2×3,3mm (1 grubość wiązki)
• BSC2380 – przekrój 2×3,8mm (2 różne grubości wiązek)
• BSC2450 – przekrój 2×4,5mm (3 różne grubości wiązek)

Najważniejsze cechy kabla Melodika BSC2380:
• Potrójna nisko pojemnościowa izolacja dielektryczna z LDPE (spieniony polietylen o niskiej gęstości) zapewniająca bezstratną transmisję sygnału
• Technologia Spiral Litz: każdy przewodnik izolowany osobno i skręcony
• Technologia Multi-Gauge Core: specjalna konstrukcja przewodu, z rozróżnieniem kilku grubości żył do nisko-średnich i wysokich tonów
• Geometria: 2 warkocze przewodników wzajemnie ze sobą skręconych w celu eliminacji własnych interferencji
• Zaawansowana konstrukcja (przewód złożony z 2 różnej grubości wiązek): 0,21 x 12 szt + 0,33 x 4 szt
• Przezroczysta izolacja wierzchnia
• Kabel jest kierunkowy
• Kabel posiada certyfikaty ROHS 2• Wysokiej jakości polska miedź OFC o czystości 99.9999% (6N)
• Podwyższonej odporności izolacja dzięki czemu bez problemu przewód można kłaść pod tynk lub beton bez obawy o uszkodzenie przewodu.

Brak komentarzy