Lyngdorf TDAI-1120 – najmniejszy w rodzinie

0
lyngdorf zajawka

NOWOŚCI / Lyngdorf wprowadził do swojej oferty nowe urządzenie. Lyngdorf TDAI-1120 to najmniejszy i najmłodszy w rodzinie wzmacniacz z możliwością strumieniowania muzyki. Mimo kompaktowych rozmiarów jest bardzo bogato wyposażony, może spełniać funkcję przetwornika cyfrowo-analogowego lub przedwzmacniacza gramofonowego. Na pokładzie ma także słynny system korekcji akustyki, czyli RoomPerfect™. 

Lyngdorf Audio to legendarna firma, na czele której stoi Peter Lyngdorf – twórca koncepcji wzmacniaczy “cyfrowych”, a więc oferujących konwersję cyfrowo-analogową. To on zaprojektował pierwsze chyba tego typu urządzenie na rynek konsumencki, słynny TacT Millenium, którego zresztą kolejna wersja jest sprzedawana do dziś. Lungdorf – prócz wzmacniaczy i procesorów cyfrowych – ma dziś w ofercie także odtwarzacze CD, kolumny głośnikowe i subwoofer.

Lyngdorf TDAI-1120 to najmłodszy i najmniejszy członek rodziny zintegrowanych wzmacniaczy tej firmy, ale równie wszechstronny, jak jego starsi bracia. Jego niewielkie gabaryty pozwalają na łatwe umieszczenie go w dowolnym miejscu w domu, a szeroki zestaw funkcji oferuje wielką gamę opcji przesyłania strumieniowego.  Wystarczy podłączyć TDAI-1120 do internetu poprzez wi-fi lub kablowo i cieszyć się wszystkimi zintegrowanymi usługami przesyłania strumieniowego. Wzmacniacz ma wbudowany Chromecast , Spotify® Connect , Roon Ready, AirPlay2 , Bluetooth oraz radio internetowe (vTuner). Może odtwarzać pliki z sieci lokalnych i zewnętrznych dysków. Poprzez sieć lub złącza USB można uzyskać dostęp do biblioteki muzyki za pośrednictwem odtwarzacza obsługującego DLNA/UPnP. Całością można intuicyjnie sterować za pomocą smartfona, tabletu lub komputera.

lyngdorf maly 1

Różnorodne wejścia i wyjścia zapewniają wiele opcji podłączenia źródeł audio i wideo. Cztery wejścia cyfrowe umożliwiają optymalne połączenie z cyfrowymi źródłami dźwięku, a wejście USB łączy się z muzyką przechowywaną na zewnętrznych nośnikach.

Dostępne są dwa wejścia analogowe, z których jedno jest przeznaczone do współpracy z gramofonem (wbudowany przedwzmacniacz RIAA). Muzyka może być kierowana przez analogowe wyjścia do wykorzystania jako przedwzmacniacz lub do sterowania subwooferem.

Test wzmacniacza Lungdorf TDAI-2170

Lyngdorf TDAI-1120 jest wyposażony w system korekcji akustyki RoomPerfect™, co zapewnia najwyższą jakość odsłuchu. RoomPerfect™ to jedno z najpoważniejszych zgłoszeń patentowych w historii audio. Dzięki niemu, bez potrzeby inwestowania w adaptację akustyczna pomieszczenia, słuchacz otrzymuje system dźwiękowy z optymalną charakterystyką częstotliwościową, płynnym wyrównaniem poziomu i perfekcyjnym zarządzaniem basami, który doskonale integruje głośniki i subwoofery.

Mimo żeRoomPerfect™ jest najbardziej zaawansowanym dostępnym systemem kalibracyjnym, to jest on bardzo łatwy w obsłudze. Mikrofon wraz ze statywem są dołączone do wzmacniacza. Podczas dokonywania kalibracji użytkownik będzie prowadzony przez cały proces, od podłączenia mikrofonu do wykonania wymaganych pomiarów. Po zakończeniu konfiguracji TDAI-1120 automatycznie obliczy i zastosuje wymaganą korektę.

lyngdorf maly 2

Zgodnie z nowoczesnym wzornictwem przemysłowym obudowa została wykonana w charakterystycznym, eleganckim stylu Lyngdorf Audio – wzmacniacz jest wykończony w matowym czarnym aluminium i szkle.

Dzięki pełnej kontroli IP można zintegrować TDAI-1120 ze wszystkimi typami systemów sterowania z zastosowaniem wszystkich dostępnych funkcji. Stworzoną konfigurację i kalibrację można zapisać na pendrivie USB lub na karcie pamięci. Dzięki tej kopii zapasowej zawsze możesz przywrócić oprogramowanie do wcześniejszej konfiguracji.

lyngdorf maly3

Aplikacja Lyngdorf Remote automatycznie wykrywa podłączony do sieci lokalnej TDAI-1120. Dzięki temu można dostosować wszystkie podstawowe funkcje, takie jak wybór wejścia i poziom głośności z urządzenia przenośnego. Wbudowany odtwarzacz multimedialny może być sterowany bezpośrednio, co umożliwia uzyskanie dostępu do plików muzycznych przechowywanych na pendrive’ach podłączonych do Lyngdorfa TDAI-1120, a także wyszukiwanie dowolnych plików zapisanych na lokalnych dyskach twardych. Przesuwając w lewo i w prawo, można uzyskać dostęp do okładki płyty, a także znaleźć informację o rozdzielczości sygnału.

Ponadto możemy wpisać IP wzmacniacza w przeglądarce internetowej i cieszyć się sterowaniem również z komputera, a także dostępem do zaawansowanych funkcji wzmacniacza. Zdalna aplikacja Lyngdorf jest dostępna do bezpłatnego pobrania dla iOS iAndroida.Lyngdorfa TDAI-1120  polski dystrybutor wprowadzi do sprzedaży w maju 2020 roku.

Lyngdorf TDAI-1120 – zintegrowany wzmacniacz z możliwością strumieniowania i DAC
Cena – 8 900 zł
Dystrybucja – Trimex

Dane techniczne producenta:
Moc wyjściowa: 2 x 120 W @ 4Ohm, 2 x 60 W @ 8Ohm
Wejścia cyfrowe:
2 x Coaxialne (≤192kHz/24bit)
2 x Optyczne (≤96 kHz/24bit)
1 x HDMI (TV ARC)
Wejścia analogowe:
1 x gramofonowe RCA (RIAA / 47kOhm 100pF)
1 x analogowe RCA (maksymalny poziom: 4.0V = 0dBFS)
1 x mikrofonowe (XLR) dla kalibracji RoomPerfect™
Wyjścia analogowe:
1 x RCA (75ohm, maksymalny poziom wyjściowy 4 Vrms)
Specyfikacja audio:
Pasmo przenoszenia: ±0,5dB from 20 to 20,000 Hz
THD: 0.05% max od 20 do 20,000 Hz, THD-N 1w/8ohm 0,04%, THD-N 1w/4ohm 0,04%
Odtwarzacz sieciowy:
wbudowany Chromecast
Spotify® Connect
Roon Ready
AirPlay2
Bluetooth
radio internetowe (vTuner)
odtwarzanie plików sieciowych/lokalnych
Łączność bezprzewodowa:
Bluetooth
Wi-Fi (802.11 n/ac)
Interfejsy sterowania:
intuicyjny wybór źródeł
kontrola z poziomu przeglądarki internetowej (ustawienia i mediaplayer)
aplikacja Lyngdorf Remote iOS i Android
IP kontrola
CEC (HDMI)
1 x trigger wejście, 1 x trigger wyjście, 1 x RJ45 Ethernet LAN, 1 x USB A
Akcesoria w zestawie:
RoomPerfect™ mikrofon
Statyw do mikrofonu
Przewód do mikrofonu
Opcjonalne akcesoria: Pilot IR, rack
Wymiary (H x W x D): 10,5 x 30 x 26 cm
Waga: 8 kg

Brak komentarzy