Kultura Dźwięku Jazz One – premiera polskich kolumn

0
Jazz One zajawka

PREMIERA / Publiczny pokaz nowych kolumn polskiej firmy to zawsze gratka dla audiofilów. Tym bardziej że będzie to w zasadzie także premier nowej rodzimej marki. Kultura Dźwięku – bo tak nazywa się firma z Piotrkowa Trybunalskiego – zaprezentuje swoje oryginalne, duże monitory Jazz One. Premiera głośników i spotkanie z ich twórcami 13 i 14 maja w Warszawie.

Pandemia dała się nam wszystkim we znaki, ograniczyła bardzo audiofilskie spotkanie, eventy i premiery, nie odbywała się wystawa Audio Video Show. Dlatego z taką ciekawością czekamy na tego typu spotkania, jak to w warszawskim salonie Hi-Ton przy Pańskiej 75. Z tym większą ciekawością, że będzie okazja nie tylko poznać nowy produkt, ale spotkać się i porozmawiać z jego twórcami. 

Kultura Dźwięku powstała w Piotrowie Trybunalskim, powołali ją do życia dwaj pasjonaci audio: Krzysztof Stefański i Rafał Radziszewski. Od lat zajmowali się vintage audio, szczególnie upodobali sobie sprzęt marki Pioneer z najlepszych lat tego producenta. Choć nie tylko Pioneery ratowali, naprawiali i rekonstruowali. 

Jazz One 3

Z czasem przyszła potrzeba zrobienia czegoś swojego, chcieliśmy zmierzyć się z poważniejszym wyzwaniem – mówi Rafał Radziszewski. – Padł pomysł zaprojektowania własnych kolumn głośnikowych, i tak powstałą pierwsza konstrukcja.

To podstawkowe głośniki Kultura Dźwięku Brooklyn o nietuzinkowej konstrukcji. Trzydrożne kolumny ze zintegrowaną podstawką na pierwszy rzut oka przypominają klasyczne monitory, ale kryją w sobie zaawansowaną konstrukcję. Więcej można przeczytać o KD Brooklyn TUTAJ – opisywaliśmy je na stronie wstereo.pl. Teraz przyszedł czas na premierę kolejnego produktu.

Jazz One 6

Kultura Dźwięku Jazz One to też monitory, ale znowu dość niezwykłe, bo monitory podłogowe. Ale to nie wszystkie niespodzianki, bo konstruktorzy dali słuchaczowi możliwość kształtowania ich brzmienia za pomocą regulacji wysokich tonów. 

Jazz One 5

To dwudrożne kolumny z portami bas refleks z przodu. Konstrukcję oparto o przetworniki polskiej firmy, podobnie zresztą jak poprzedni model Brooklyn. To nie przypadek, bo pomysłodawcy marki postawili sobie za cel udowodnienie, że z niedrogich i ogólnie dostępnych przetworników da się zrobić dobrze brzmiące kolumny głośnikowe. Chodzi też o to, by jak najwięcej komponentów użytych do budowy zestawów pochodziło z Polski. 

Kolumny Kultura Dźwięku Jazz One są już po odsłuchach i lada dzień pojawi się ich recenzja na naszej stronie. Zdradzę tylko, bardzo się podobały, a niektórymi aspektami dźwięku potrafiły naprawdę zaskoczyć. Aby się o tym przekonać, warto wybrać się na ich prezentację, która odbędzie się 13 i 14 maja w warszawskim salonie audio Hi-Ton przy ulicy Pańskiej 75. 

Kultura Dźwięku Jazz One – monitory podłogowe
Prezentacja w salonie audio Hi-Ton w Warszawie, ul. Pańska 75
Piątek 13 maja – od godz. 18
Sobota 14 maja – od godz. 11

Brak komentarzy