Kiseki z dystrybucją w Polsce. Wkładki gramofonowe dla wymagających

0
KISEKI  zajawka

NOWOŚCI / Dobra informacja dla miłośników gramofonów. Dystrybucją wysokiej klasy wkładek gramofonowych Kiseki zajmie się w Polsce firma EIC. Najwyższej klasy wkładki manufaktury, która odrodziła się po wielu latach, będą do kupienia już niebawem. Na razie w sprzedaży pojawią się cztery wkładki.

Firma Kiseki sprzedająca dziś najwyższej klasy kosztowne wkładki gramofonowe, została założona przez Hermana van den Dungena na początku lat 80. XX wieku. Cel był prosty – stworzenie najwyższej klasy wkładek w zasadzie od zera. Trzeba było stworzyć więc nowy produkt, zaczęto od wyprodukowania prototypów korpusów i zaproszono do współpracy fachowców z Japonii. 

KISEKI 2

Do sześciu aluminiowych korpusów wytworzonych przez Hermana w Niderlandach trzy japońskie manufaktury, zgodnie z wytycznymi zlecającego, dołożyły “silniki” i różne wsporniki z igłą. Z prototypów została wybrana jedna wkładka i to ona zapoczątkowała budowanie oferty firmy. Do ustalenie pozostała jeszcze tylko nazwa. Według założyciela powinna być krótka, łatwo wpadająca w ucho i przede wszystkim musiała coś znaczyć po japońsku. Po wielu poszukiwaniach wybrane zostało słowo „Kiseki” czyli „Mały cud”.

Firma świetnie funkcjonował przez kilka lat zdobywając sobie wielu miłośników. Jednak gdy rozpoczęła się era płyty CD, firma  zaczęła przeżywać trudne chwile i w końcu zmuszona została do zakończenia działalność. Jednak już w XXI wieku, kiedy bardzo zdecydowanie odrodziło się zainteresowanie czarną płytą, została reaktywowana. 

KISEKI 1

Po 2010 roku Herman van den Dungen mógł w pełni rozwinąć ofertę pamiętanej jeszcze marki Kiseki. Ponowny start ułatwiło odkrycie niewielkiego magazynu, w którym przetrwały części niewykorzystane niegdyś do budowy wkładek. Stworzyły one linię produktów z oznaczeniem N.O.S (New Old Style), ale ich ilość była mocno ograniczona i wytworzone z nich wkładki szybko znalazły nabywców.

Aktualnie w ofercie KISEKI znajdują się produkty oznaczone dla odróżnienia literami N.S. czyli (New Style):
Kiseki Blue N.S –  
Kiseki PurpleHeart N.S. –
Kiseki PurpleHeart N.S. SB
Kiseki BlackHeart N.S.

Planowane jest także wprowadzenie do oferty wkładki Kiseki Agate

Wkładki gramofonowe Kiseki
Dystrybucja – EIC

Brak komentarzy