Kimber Carbon – nowe kable od amerykańskiego specjalisty

0
Kimber Carbon zajawka

NOWOŚCI / Kimber Kable – amerykański specjalista od przewodów audio – niezbyt często zmienia coś w swojej ofercie, to nie jest firma, która co dwa lata wprowadza nowe modele. Wszystkie nowe produkty są najpierw dokładnie projektowane i testowane. Tak jest też z ich najnowszymi przewodami z serii Carbon. Trafia ona niemal na szczyt oferty, zaraz za hi-endowe modele Select. Do sprzedaży trafiają właśnie trzy kable głośnikowe i jeden interkonekt.

Kimber Kable to jedna z najstarszych i najbardziej cenionych na świecie firm specjalizujących się w produkcji kabli audio. Jej założyciel Ray Kimber już w latach 70. XX wieku zauważył, że przewody łączące komponenty audio wpływają na brzmienie. Po licznych eksperymentach w tej dziedzinie postanowił założyć własne przedsiębiorstwo produkujące kable audio. Kimber Kable ruszył w 1979 roku i szybko stał się jednym z głównych graczy na kablowym rynku.

Najnowsze kable Kimbera zebrano w serię o nazwie Carbon, w której na razie znalazły się trzy przewody głośnikowe i jeden interkonekt. Firma pozycjonuje serię jako drugą od góry po znakomitej linii Select. Cechą charakterystyczną wszystkich modeli Kimber Carbon jest zastosowanie między przewodnikiem a izolacją zewnętrzną poszczególnych przewodów, polimeru węglowego. Rozprasza on oddziaływanie elektrostatyczne występujące w przewodzie, zmniejsza szum elektryczny indukowany mechanicznie i poprawia jednorodność gradientu napięcia dielektryka. Ma on zapewnić naturalny, zrównoważony dźwięk bez nadmiernej jasności i nadmiernej ciemności.

Kimber Carbon 6

Tak jak w innych kablach firmy bardzo ważne jest wzajemne ułożenie przewodników względem siebie – to jedna z cech charakterystycznych tego amerykańskiego producenta. Przewody z serii Carbon mają znajomy wygląd, kable przypominają warkocz.

Najbardziej zaawansowanym produktem z serii Kimber Carbon jest głośnikowy model Carbon 18XL. Łączy on w sobie splecione przewody (2 x 8 x 19.5AWG) z rdzeniami (2 x 14.5AWG). Wszystkie przewody i rdzeń wykonane są z miedzi beztlenowej w formie VariStrand (trzy grubości przewodników).

Kimber Carbon 3

Kolejny model przewodu głośnikowego to Kimber Carbon 16. Odnajdziemy tu plecionkę (2 x 8 x 19.5AWG). Wszystkie przewody wykonane są z miedzi beztlenowej w formie VariStrand (trzy grubości przewodników).

Model przeznaczony do współpracy z monitorami i małymi kolumnami podłogowymi to Kimber Carbon 18. Składa się on z plecionki (2 x 4 x 19.5AWG). Wszystkie przewody wykonane są z miedzi beztlenowej w formie VariStrand (trzy grubości przewodników).

Wszystkie modele przewodów głośnikowych mogą być konfekcjonowane z wykorzystaniem wtyków: Carbon 18XL – WBT 0610Cu, WBT 068Cu, WBT 0661 Cu; a modele Carbon 16 i Carbon 8 dodatkowo – PM 33 (widełki) i SBAN (banany).

carbonINT_01 Kimber Carbon 5

W serii Kimber Carbon znajduje się również interkonekt Carbon. Składa się on z plecionki (2 x 4 x 19.5AWG). Także on wykorzystuje przewodniki z miedzi beztlenowej w formie VariStrand (trzy grubości przewodników). Interkonekty mogą być zakończone wtykami WBT 114Cu lub XLR.

Test Kabli Kimber Select KS 3033 i KS 1116

Kimber Kable Carbon – kable głośnikowe i interkonekt
Dystrybucja – EIC

 

Brak komentarzy