Jak grają Polacy? Znajdź w internecie

0
TAJK GRAJA zajawka

MUZYKA / Powstała nowa strona internetowa poświęcona tylko polskiej muzyce, nazywa się „Tak grają Polacy”. Autorzy zajmować się będą głównie muzyką popularną, ale twórcy deklarują, że będzie także coś o jazzie, muzyce poważnej czy dokonaniach awangardy. Co znajdziemy po kliknięciu myszką z odpowiedni link?

Blog/portal jest inicjatywą dwóch dziennikarzy: Konrada Wojciechowskiego i Jana Skardzińskiego. Dlaczego taka tematyka? „Z polską muzyką jest trochę jak z polską piłką – wszyscy się na niej znają, ale traktują ją jak zachodnią kalkę, ubogą krewną zagranicznej mody albo sezonową atrakcję, która przeminie z końcem lata. Blog „Tak grają Polacy”, szumnie nazywany portalem, powstał po to, aby tym krzywdzącym opiniom dać odpór na piśmie” – piszą we wstępniaku autorzy strony.

Kładziemy nacisk na szeroko rozumianą muzykę popularną, a więc od Maryli Rodowicz do metalu, od folku w wydaniu Adama Struga do alternatywnych dokonań Trupy Trupa. Chcemy zajmować się różnymi gatunkami, nie będziemy stronić od jazzu, hip hopu czy filharmonii. Ważne jest tylko jedno: to musi być polska muzyka. Bo ona nie jest wtórna i zaściankowa, to ciekawa, oryginalna a czasami porywająca sztuka – tłumaczy Konrad Wojciechowski.

TTAK GRAJA SRODEK

Na „Tak grają Polacy” znajdziemy recenzje płyt i wywiady, felietony i relacje z wydarzeń, teksty historyczne i eseje. Fajnym pomysłem jest umieszczenie kalendarium koncertów polskich wykonawców, choć do zakładki „Wydarzenia” z pełnym kalendarzem trochę trudno się dostać.

Anna Maria Jopek “Minione”. Recenzja

Strona graficznie zaprojektowana jest nowocześnie ale bez modnych i nadużywanych obecnie trików, jest czytelna i przejrzysta. Nieco zbiły nas z tropu tytuły zakładek z menu: „Słyszymisię”, „Widzimisię”, „Ustawka”, itd. Intuicyjnie rozumiemy, o co chodzi, ale chwilę trzeba się zastanowić, dokąd prowadzi na przykład „Klakson”…

Ale to drobiazgi. Nowa strona to ciekawa inicjatywa, teksty są dobrze i wciągająco napisane, nie brakuje oryginalnych pomysłów. Trzymamy kciuki!
Maciej Stempurski

Tak grają Polacy – strona internetowa o Polskiej muzyce

Brak komentarzy