Beoplay E8 – nowe słuchawki od Bang&Olufsen

0
Zajawka BO

NOWOŚCI / Bang&Olufsen PLAY wprowadza do sprzedaży nowe bezprzewodowe słuchawki Beoplay E8. Urządzenie ma wiele przydatnych funkcji, na przykład zdalne ładowanie po włożeniu do etui, regulację poziomu izolacji od otoczenia czy dotykowy system sterowania na nausznikach. 

Słuchawki Beoplay E8 skonstruowano z myślą o ludziach, kto nie chce rezygnować z jakości dźwięku i wzornictwa, aby zyskać swobodę, jaką dają słuchawki bezprzewodowe. – Słuchawki te zostały zaprojektowane tak, aby doskonale pasować do uszu, jako dyskretny i stylowy symbol zaawansowanych technologii. Zapewniają bogaty i precyzyjny dźwięk w całej scenie dźwiękowej – zachwala John Mollanger, CEO firmy B&O PLAY.

Odporne na zachlapanie i kurz słuchawki Beoplay E8 są zaprojektowane tak, aby zapewniać najwyższy komfort korzystania w ruchu. Wystarczy wyjąć słuchawki z wysokiej jakości skórzanego etui z funkcją ładowania i lekko stuknąć powierzchnię dotykową w aluminiowej obwódce, aby rozpocząć słuchanie muzyki, zmieniać utwory, odbierać połączenia telefoniczne oraz włączać tryb Transparency Mode oraz komendy głosowe. Dzięki sterowaniu wszystkimi funkcjami przy pomocy intuicyjnego interfejsu dotykowego na słuchawkach, nie ma konieczności wyjmowania smartfona z kieszeni.

36054935304_3647e6b502_k

Słuchawki Beoplay E8 zapewniają do czterech godzin muzyki po pojedynczym ładowaniu, a po włożeniu słuchawek do etui z funkcją ładowania możliwe są dwa dodatkowe ładowania w ruchu. Dzięki temu, że w każdej słuchawce Beoplay E8 wbudowany jest niewielki magnes, umieszczenie słuchawek w etui automatycznie powoduje ich wyłączenie i rozpoczęcie ładowania, dzięki czemu wkrótce będą one gotowe do kolejnego użycia.

Słuchawki Beoplay E8 zostały opracowane przez inżynierów akustyków firmy Bang & Olufsen, dzięki czemu uzyskano bogatą i precyzyjną scenę dźwiękową. Każda słuchawka jest wyposażona w dynamiczny głośnik 5,7 mm, niewielki przetwornik elektromagnetyczny, technologię NFMI oraz chip Bluetooth 4.2 z funkcją cyfrowego przetwarzania dźwięku, która umożliwia dynamiczne dostrajanie dźwięku i eliminuje jego zakłócenia.

Projektując słuchawki należy starać się osiągnąć idealną równowagę pomiędzy wielkością, ergonomią i jakością dźwięku. Im więcej funkcji posiadają słuchawki, tym mniej miejsca pozostaje na komponenty mające kluczowe znaczenie dla odtwarzania dźwięku. W wyniku wielokrotnych prób ukształtowaliśmy przestrzeń wewnątrz słuchawek Beoplay E8 tak, aby pomieściła ona komponenty zapewniające najwyższą jakość dźwięku – powiedział Libor Matus, Global Product Manager.

36054942684_ab0dafca63_k

Słuchawki Beoplay E8 posiadają także funkcję przejrzystości dźwiękowej określanej jako Transparency Mode, która umożliwia regulację stopnia, w jakim dźwięki z otoczenia docierają do uszu użytkownika. Wystarczy wybrać jeden spośród czterech poziomów w aplikacji Beoplay App i włączyć tryb Transparency Mode lekko stukając jeden raz w lewą słuchawkę. Tryb Transparency Mode umożliwia także utrzymywanie kontaktu z otoczeniem w czasie słuchania muzyki oraz brak izolacji od otoczenia podczas chodzenia po ulicach.

Słuchawki można obsługiwać przy pomocy aplikacji Beoplay App na smartfony z systemem Android, iPhone oraz Apple Watch. Użytkownicy mogą samodzielnie regulować tony i scenę dźwiękową dzięki łatwemu w użyciu i intuicyjnemu interfejsowi B&O PLAY ToneTouch. Umożliwia on użytkownikowi wypróbowanie różnych ustawień dźwięku i znalezienie najlepszego ustawienia w danej sytuacji. Po zakończeniu regulacji, słuchawki Beoplay E8 zapisują wprowadzone ustawienia aż do ponownej regulacji.

W funkcji ToneTouch inżynierowie akustycy firmy Bang & Olufsen utworzyli różnorodne profile akustyczne dedykowane do słuchawek Beoplay E8, aby dopasować dźwięk do różnych rodzajów czynności, takich jak uprawianie sportu, dojazdy do pracy lub słuchanie podcastów. Opcje te są dostępne jako ustawienia standardowe słuchawek. Aplikacja ułatwia też monitorowanie stanu akumulatora na smartfonie, bezprzewodowe pobieranie aktualizacji oraz umożliwia personalizowanie słuchawek przez nadanie im określonego koloru i nazwy w aplikacji.

Słuchawki Beoplay E8 bedą sprzedawane wraz z wysokiej jakości skórzanym etui z funkcją ładowania, pięcioma wkładkami dousznymi oraz kablem do ładowania. Dostępne kolory: Black oraz Charcoal Sand.

B&O PLAY Beoplay E8 – słuchawki bezprzewodowe

Cena detaliczna: 1299 zł

Dystrybucja: Horn Distribution 

Brak komentarzy

Exposure2510 zajaw

Exposure 2510 – godny następca

NOWOŚCI / Brytyjski specjalista od audio wprowadza nowy zintegrowany wzmacniacz stereofoniczny Exposure 2510. W zamierzeniu producenta ma być […]