High End Alliance – nowe miejsca na mapie audio w Warszawie

0
Hi End Allince zajawka

PREZENTACJA / Miłośnicy dobrego brzmienia moją nowe miejsce w Warszawie, które warto wpisać na listę ulubionych. Na Nowym Mieście oficjalnie otwarto salon audio pod nazwą High End Alliance. Oprócz ciekawego sprzętu znajdziemy tam również unikalne wydawnictwa płytowe. Czym różni się ten sklep od innych podobnych miejsc?

High End Alliance nie wygląda jak inne tradycyjne sklepy audio. Nie ma wielkiego szyldu, oszklonych witryn z wystawą asortymentu. Żeby trafić na miejsce, należy podejść do bramy przy ul. Długiej 16, nacisnąć znajdujący się po jej lewej stronie domofon, następnie, po minięciu znajdujących się (znów po lewej stronie) kolejnych drzwi i naciśnięciu kolejnego domofonu staniemy przed celem naszej wędrówki.

Salon mieści się w przytulnych pokojach starej kamienicy, które w przeszłości gościły… aptekę. Od samego wejścia robi wrażenie wysokość pomieszczeń i niesamowita atmosfera: jest jasno, przestronnie, w korytarzu witają nas grafiki wiszące na ścianach. Czujemy się trochę jak z wizytą u kogoś znajomego, da się wyczuć iście domowy klimat. Część sprzętu stoi na półkach, część w eleganckich starych szafach. Klienci mają do dyspozycji trzy pokoje odsłuchowe. Filiżanka aromatycznej kawy i możemy rozsiąść się w fotelu przy muzyce.

czerwone OK

 

High End Alliance – od gramofonu do cyfry

Nowy salon to przedsięwzięcie Audio Anatomy – dystrybutora sprzętu audio z wysokiej półki oraz firmy Monotype Pressing, czyli producenta nośników dźwięku i obrazu – płyt kompaktowych, winylowych, kaset magnetofonowych oraz płyt DVD, bluray i wszelkiej maści koszulek, naszywek, bluz oraz innych gadżetów dla niezależnego rynku muzycznego (jej siedziba znajduje się tuż nad otwartym właśnie salonem).

Showroom, zgodnie z nazwą, nastawiony jest głównie na sprzęt z najwyższej półki, przeznaczony dla bardzo wymagających odbiorców. Ale nie znaczy to, że nie znajdziemy tam komponentów audio na każdą kieszeń, jest oczywiście też coś dla tych mniej rozrzutnych. Asortyment obejmuje w zasadzie cały segment audio, od gramofonów i źródeł cyfrowych, przez wzmacniacze, kolumny głośnikowe, kable, słuchawki i akcesoria.

High End Alliance 5

– Trzon naszej oferty stanowi sprzęt z naszej dystrybucji. Ale, jak widać w pokojach odsłuchowych, mamy też niemało rzeczy od innych dystrybutorów oraz partnerów, promujemy urządzenia mniej znanych firm, bardzo chętnie polskich – mówi Piotr Cichacki z salonu, pokazując podłączone i gotowe do odsłuchu zestawy.

Mamy więc m.in. elektronikę włoskiej firmy Audia Flight oraz siostrzanej z nią marki Alare produkującej kolumny głośnikowe, z Włoch przyjechały też dizajnerskie, odważnie zaprojektowane kolumny Nime Audio Design. Ofertę głośników dopełniają słynne German Physiks i równie znane Mangery. Sporo jest gramofonów, między innymi marki Auris.

High End Alliance 6

Spoza własnej dystrybucji w salonie High End Alliance sprzedaje m.in. sprzęt T+A, Primare, Audiovector, Esoteric czy McIntosh. Nie zabrakło też polskiego sprzętu. Są na przykład niecodzienne, zbudowane z betonu monitory szczecińskiej firmy Gemstone, kable NxLevel Tech czy małe, uroczo wyglądające zestawy głośnikowe Eryk S Concept.

High End Alliance – nie tylko sprzęt

Jak już wcześniej wspomniałem, współzałożycielem firmy jest również producent  MonotypePressing (będący spadkobiercą słynnego, niezależnego labelu MonotypeRec) wydające płyty cd, winylowe, a także kasety. W sklepie High End Alliance można kupić więc cześć tych wydawnictw lub zamówić inne. Ale to nie wszystko.

High End Alliance 4

High End Alliance to składowa idei całościowego podejścia do sfery rozrywki domowej. Od produkcji, wydawania muzyki po jej odbiór możliwy dzięki urządzeniom audio.

Mamy wytwórnię, mamy sklep oferujący wszystko, co niezbędne do obcowania z tą piękną sztuką. Chcąc mieć jak największy wpływ na to, jak brzmi nasza ulubiona muzyka, rozpoczęliśmy prace nad budową studiów nagraniowego i masteringowego, które znajdą się w remontowanych obecnie piwnicach kamienicy goszczącej nasze firmy – wyjawili stojący za projektem Andrzej Mackiewicz i Jakub Mikołajczyk, zapraszając wszystkich miłośników dobrego brzmienia do odwiedzin ich warszawskiego salonu.

Jest czego posłuchać, a ekipa High End Alliance zawsze służy radą i pomocą przy kompletowaniu systemu audio. Miejsce jest znakomicie zlokalizowane, wizytę w nim można połączyć ze spacerem po warszawskim Starym Mieście.

ms

High End Alliance – salon audio
Warszawa, ul. Długa 16
Kontakt:
tel: 604 528 085
mail: warszawa@highendalliance.com

Brak komentarzy