Głośniki ATC Loudspeaker wróciły do Polski

0
ATC zajawka

NOWOŚCI / Głośniki ATC Loudspeaker wróciły do Polski. Ta szanowana i doceniana na całym świecie marka ma od niedawna nowego dystrybutora ma naszym rynku. Została nim warszawska firma Sound Source. Można już zamawiać głośniki, także te z legendarną kopułką średniotonową, z które słyną zestawy ATC.

Firma ATC Loudspeaker Technology została założona w 1974 roku w Wielkiej Brytanii przez Billy’ego Woodmana. Pierwszymi produktami firmy były własnej produkcji przetworniki przeznaczone na rynek profesjonalny (studia nagraniowe, zastosowania sceniczne). ATC szybko zyskało sławę dzięki 12″ przetwornikowi PA75-314, który został stworzony do zastosowań estradowych, głośnik był wstanie przenieść większą moc generując jednocześnie mniej zniekształceń przy wyższym ciśnieniu akustycznym niż inne głośniki dostępne na rynku.

ATC 1

W 1976 firma wprowadziła przełomowy głośnik SM 75-150s, czyli słynną miękką kopułkę średniotonową o średnicy 75mm. Był to popis możliwości technologicznych firmy, zastosowane w nim nowatorskie rozwiązania pozwoliły na uzyskanie znacznie lepszej reprodukcji średnich tonów.

Głośnik ten zrewolucjonizował rynek monitorów studyjnych i po dziś dzień jest uznawany za jeden z najlepszych przetworników średniotonowych zarówno do zastosowań domowych jak i profesjonalnych. Wykorzystując egzotyczne materiały i precyzyjne wykonanie, najnowsza wersja SM 75-150s stanowi szczyt technologii głośnikowej.

ATC 2

W latach 80. firma wprowadziła do oferty kompletne systemy głośnikowe i kolejne wersje przetworników PA dużej mocy, stosowanych w formie OEM przez wielu wiodących producentów sprzętu i wykonawców – Pink Floyd i Supertramp byli jednymi z pierwszych klientów.

W tym okresie ATC opracowało pierwsze elementy systemu aktywnego, wprowadzając aktywną zwrotnicę EC23 z wbudowaną korekcją fazy. Kontrakt z Duńskim Radiem na aktywne monitory pozwolił na dodanie do głośników SCM50 i SCM100 wbudowanych wzmacniaczy i wyspecjalizowanej elektronicznej zwrotnicy. W ten sposób powstały kolumny SCM50A i SCM100A – obie będące wzorcem dla rynku profesjonalnego. Konstrukcje te są regularnie modernizowane i po dziś dzień znajdują zastosowanie zarówno w domach jak i profesjonalnych studiach nagrań.

ATC 4

Wartym zauważenia jest fakt, że firma ATC produkuje aktualnie wszystkie przetworniki oraz komponenty elektroniczne na miejscu, dzięki czemu ma pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym i jakością końcowego produktu. Jakość ta jest podparta sześcioletnią gwarancją na wszystkie produkty firmy.

Aktualna oferta ATC składa się z następujących pozycji:
– serii Entry – rozsądnie wycenionych kolumn podstawkowych i podłogowych oferujących doskonały dźwięk, w serii tej dostępne są cztery modele pasywne i dwa aktywne
– serii Classic i Tower – gdzie znajdziemy odświeżone wersje najbardziej rozpoznawalnych modeli firmy jak SCM50 czy SCM100, zarówno w wersjach pasywnych jak i aktywnych
– serii HTS – bardzo ciekawych głośników do montażu na ścianie – dyskretne rozwiązanie bez kompromisu dla dźwięku
– elektroniki Hi-Fi

ATC Loudspeaker Technology – kolumny głośnikowe i elektronika hi fi
Dystrybucja – Sound Source

 

Brak komentarzy